Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam dość nietypowe pytanie i potrzebuje pomocy, bo sam nie mogę rozkminić jak zrobić pewną rzecz.

Mianowicie chciałbym założyć zbiornik z białym tłem na spodzie zbiornika.

Oczywiście po przyklejeniu folii od zewnątrz na spód baniaka się nie sprawdza z wiadomego powodu.

Spienione PCV jest trochę za drogie, więc liczę na jakieś kreatywne i praktyczne pomysły, które mnie uratują! :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spienione pcv nie jest drogie, ja za czarne płaciłem około 100zł za 1,5mx1,5m arkusz, na allegro białe są dużo tańsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może pomaluj dno na biało po rpostu od zewnątrz oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już lepiej folia biała niż styropian - będzie wyglądało przynajmniej ładnie lub jak napisał Marcin: pomaluj


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od spodu nic nie da bo patrzac przez przednia szybe bedziemy mieli lustro na dnie. Wiec chyba spienione wklejone na dno pod wymiar jedyne wyjscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek odpada ze wzgledu na zawartość bakterii. Zbiornik ma być niemalże sterylny.

Folia od wewnątrz czy zewnątrz nie ma racji bytu bo tworzy się lustro jak kolega wyżej wspomniał. Farba też się oczywiście nie sprawdzi. (od wewnątrz malowanie odpada).

Styropian do ociepleń jak najbardziej ale chyba jako mata pod akwa.

No nic, widzę, że ciężko będzie znaleźć alternatywę do spienionego PCV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygotuj piasek to będzie bez bakterii..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała pleksi lub grubsze białe arkusze foliowe takie do okładek. Folia do oklejania okien jak u lekarza etc.

Sent from the sea.

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zamówić zbiornik z białą/mleczną szybą na dnie? Takie luźne myślenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci zrobić taki zbiornik z piaskowanym dnem .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście po przyklejeniu folii od zewnątrz na spód baniaka się nie sprawdza z wiadomego powodu.

Bzdura.

Jak folię przykleisz od zewnątrzjak należy aby nie został ani jeden pęcherzyk powietrza to nie będzie żadnego lustrzanego odbicia. Po napełnieniu zbiornika patrząc przez frontową szybę będziesz miał białe dno. Lustrzane odbicie będzie jedynie tam gdzie dostanie się powietrze między szybę a folię. Aby dokładnie przykleić folię użyj spryskiwacza z wodą dodając łyżkę płynu do naczyń. Akwarium układasz na równej powierzchni oklejaną szybą ku górze. Czyścisz dokładnie szybę. Spryskujesz mocno wodą z płynem, odklejasz folie - też mozesz ją delikatnie spryskać od strony kleju, uważaj aby do niczego nie dotknąć klejem od folii żeby jakiś paproch się nie przykleił np od ubrania. Woda z płynem powoduje że tło się ślizga na szybie i można je dokładnie ułożyć. Jakimś filcem albo gumą (ewentualnie kartą kredytową) wyciągasz całą wodę wraz z bąbelkami powietrza i gotowe.

Ewentualnie pomalowanie dna na biało tez da taki sam efekt.

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak pianka, którą stosuje się pod panele - do kupienia w Obi czy innej Castoramie? Ja takiej (tylko niebieskiej) użyłem jako podkład pod akwarium, aby wyrównać nierówności, ale jako tło też fajnie wygląda..

Pozdrawiam

Jarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

Jak folię przykleisz od zewnątrzjak należy aby nie został ani jeden pęcherzyk powietrza to nie będzie żadnego lustrzanego odbicia. Po napełnieniu zbiornika patrząc przez frontową szybę będziesz miał białe dno. Lustrzane odbicie będzie jedynie tam gdzie dostanie się powietrze między szybę a folię. Aby dokładnie przykleić folię użyj spryskiwacza z wodą dodając łyżkę płynu do naczyń. Akwarium układasz na równej powierzchni oklejaną szybą ku górze. Czyścisz dokładnie szybę. Spryskujesz mocno wodą z płynem, odklejasz folie - też mozesz ją delikatnie spryskać od strony kleju, uważaj aby do niczego nie dotknąć klejem od folii żeby jakiś paproch się nie przykleił np od ubrania. Woda z płynem powoduje że tło się ślizga na szybie i można je dokładnie ułożyć. Jakimś filcem albo gumą (ewentualnie kartą kredytową) wyciągasz całą wodę wraz z bąbelkami powietrza i gotowe.

Ewentualnie pomalowanie dna na biało tez da taki sam efekt.

Bzdura? Proszę Cię, chyba nie miałeś styczności z tego typu oklejaniem. Jak najbardziej wiem jak oklejać zbiorniki a i troszkę fizyki też liznąłem w życiu...

W dalszym ciągu czekam na inne propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu czekam na inne propozycje :)

A moja propozycja "pianki" stosowanej pod panele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygotuj piasek to będzie bez bakterii..

Mogę go wygotować ale co to da? Z biegiem czasu i tak osiądą się w nim kultury bakterii,zarodniki glonów etc. Kwestia czasu.

Wychodzi na to, żePlexi jet najlepszym wyjściem.

Dzięki wszystkim za popowiedzi.

Zamykam temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura? Proszę Cię, chyba nie miałeś styczności z tego typu oklejaniem. Jak najbardziej wiem jak oklejać zbiorniki a i troszkę fizyki też liznąłem w życiu...

W dalszym ciągu czekam na inne propozycje :)

chyba miałeś słabego nauczyciela z fizyki ;)

dno oklejono od zewnątrz biała folia

gallery_7521_3557_205459.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

styropian daje taki sam efekt, arkusz białego brystolu też, pomalowanie dna na biało akrylem lub olejną też pozdro


akwa


Dobrze Zrobione Jest Lepsze Niż Dobrze Powiedziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dasz styropian pod dno akwarium będziesz miał efekt lustrzany patrząc przez frontową szybę, musisz albo pomalować na biało albo okleić folia przy pomocy wody z płynem aby nie było powietrza pomiędzy folia a szkłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.