Skocz do zawartości
Przemek78

Niskie PH a sól

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie niski poziom PH w moim akwarium. Może czegoś nie rozumiem, ale wydaje mi się, że PH powinno byc zbliżone do tego określonego przez używaną sól. Jest jednak diametralnie inne. Używam zwykłej soli Red Sea, według opisu na opakowaniu poziom PH powinien oscylowac pomiędzy 8,2 a 8,4, podczas gdy mam około 7,5 (wszyscy wiemy jaki jest test Saliferta, ciężko precyzyjnie określic).

Wiem, że na poziom PH ma wpływ natlenienie wody, poziom CO2, pora dnia itd. jednak różnica w stosunku do wartości określonej przez sól jest zbyt duża. Chętnie dowiedziałbym się jaka jest tego przyczyna i co zrobic aby podciągnąc PH do 8 w sposób stabilny i bezpieczny.

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz za slaby odpieniacz, duszno w pokoju ew, ale raczej malo prawdopodobne za duzo, bakterii

Inna sprawa to godzina pomiaru, PH dość mocno sie zmienia w czasie.

Tu masz przyklad z 24h:

Ps jak dodać zdjęcie z TT?

post-8617-0-85042500-1435088507_thumb.jpg

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tunze 9001 na 64 litrowe akwarium- NO3 i PO4 trzyma na dośc dobrym poziomie, akwarium odkryte. Bakterie? To mnie zaciekawiłeś, możesz cośbliżej napisac w tym temacie?

Zazwyczaj pomiaru dokonuję rano.

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzeba tylko świeżego powietrza i pH będzie OK więc otwarte okno koło odpieniacza lub "wężyk" na zewnątrz


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężyk na zewnątrz jest najlepszy tylko wtedy potrzebne jest sitko na zasysaniu z dworu inaczej będziesz wydłubywał zwłoki os, pająków i innego robactwa z wirnika odpieniacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub zrób refugium i będziesz miał prawie niezmienne PH. U mnie cały czas jest w okolicach 8.2


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze refugium do takiego maleństwa to moze być szok dla baniaka np 100% wody dodatkowej w obiegu :)

A ile masz ryb i jakie w tych 64l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, i nie patrz na testy do PH, moim zdaniem do pomiaru PH nadaje się tylko pomiar eletroniczny i ciągły. Pomiar wyrywkowy o przypadkowej porze nic Ci nie powie. Istotniejsze jest monitorowanie KH i Ca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie z ph jak Ty i tez używam soli red sea akwarium tez odkkryte.przestalam się tym przejmować bo nic się zlego w akwa nie dzieje....zapewne prawda jest wiec co przedmówcy mówią o testach ph saliferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.