Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po takim czasie amoniak nie powinien być już wykrywalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pisałem że nie jest ! :)

pod koniec tygodnia znowu zmierzę parametry i zobaczę czy nie będą się różniły od poprzednich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
toż jest amoniak na 0 ja podałem tylko to z tabeli <0,25mg/l jak robiłem testy to woda była cały czas przeźroczysta to znaczy chyba że nie mam tego amoniaku w akwarium testy salifert bakterie microbe lift i ampułki prodibio które przyśpieszają rozrost czerwonych alg na skale

Rzecz w tym ze plyn we fiolce podczas testu nigdy nie powinien yc przezroczysty. Dodanie odczynnika natychmiast powoduje powstanie mlecznego kompleksu, ktory w zaleznosci od zawartosci amoniaku zmienia sie z bialego w brazowy. Tak przynajmniej bylo 5 lat temu kiedy uzywalem takiego testu. Nawet przy zerowym NH3 plyn we fiolce nie byl przezroczysty tylko bialy.

Ale moze Salifert zmienil metode...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienił, nadal jest tak jak piszesz Tester :)

Rafał, bez nerwowych ruchów, co nagle to po diable (morskim). Ja bym nie dolewał żadnego płynu na porost alg wapiennych, nie na tym etapie, stabilne parametry i wysoki poziom Mg dostarczą im wystarczająco dużo paliwka do wzrostu, a ich pojawienie się bedzie dobrym wskaźnikiem dojrzewania zbiornika. Jeśli chodzi o sól, to ja bym nie zmieniał, jest ok, nie tutaj jest pies pogrzebany. Zasolenie bym sprawdził na innym przyrządzie, a najlepiej przesiadłbym się na refraktometr, to załatwi sprawę precyzyjnego pomiaru raz na zawsze, w tej chwili na prawdę w ludzkich cenach da się kupić przyzwoite urządzenie. Obniżenie zasolenia (jeśli okaże się konieczne) musi się odbywać stopniowo, w żadnym razie nie tak że w miejsce odlanej solanki dolewasz czystej RO, bo w ten sposób zafundujesz systemowi kolejną huśtawkę którą będzie musiał odchorować, ja bym przygotowywał solankę nie o niższym a o właściwym zasoleniu i na takiej robił podmianki, to z czasem pozwoli zejść z zasoleniem do odpowiedniego poziomu. Jeśli chodzi o bakterie to SB jest dobrym wyborem, jednym z najlepszych o ile nie najlepszym na rynku, regularne uzywanie potrafi zdziałać cuda, możesz mi wierzyć :)

Powodzenia i cierpliwości! Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł, nie w akwarystyce ;)

Seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też pojawia się biała ale mętna woda i z kartki dołączonej da się to odczytać że jest <0,25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.