Skocz do zawartości
weapon0077

Ostra temperatura w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

26,5 (w pokoju 28) wiatrak działa od rana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fqjnie by bylo gdyby podawalismy jeszcze wielkosc akwarium

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze tak zbytnio nie mierzyłem bo okna mam na przeciw słoneczka, tylko później daje po tyłku xd

Ale obawiam się na 90% będzie coś około 29 więc chyba będzie coś trzeba pomyśleć.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dolewkę do swojego akwarium musisz zrobić z 100l... :blushing: by jej dziennie nie uzupełniać u mnie co 2-3 dni 25l.

40l mam, + 2 baniaki po 25l jak pojadę na wczasy żeby domownicy uzupełniali ;) oby starczyło na 10dni

Edytowane przez neopl (wyświetl historię edycji)

Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro kupiłem za 40 zł (z przesyłką) odwrotny regulator temperatury. Ustawiłem go na 27 stopni, a do niego podłączyłem 3 połączone wantylatory komputerowe, skierowane na tafle wody. Całość kosztowała 55 zł i nie ma problemu z tym aby utrzymać temperaturę poniżej 27 stopni w takie upały. Z tym, że to jest mały zbiornik - 112l / 170l w obiegu, w większym podejrzewam, że będzie nieco trudniej.

Bez chłodzenia temperatura potrafiła mi wzrosnąć do 29,5 - 30 stopni.


c2d0c730ab6bf8d9d8206b7644a2c04cu768a676.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na allegro kupiłem za 40 zł (z przesyłką) odwrotny regulator temperatury. Ustawiłem go na 27 stopni, a do niego podłączyłem 3 połączone wantylatory komputerowe, skierowane na tafle wody. Całość kosztowała 55 zł i nie ma problemu z tym aby utrzymać temperaturę poniżej 27 stopni w takie upały. Z tym, że to jest mały zbiornik - 112l / 170l w obiegu, w większym podejrzewam, że będzie nieco trudniej.

Bez chłodzenia temperatura potrafiła mi wzrosnąć do 29,5 - 30 stopni.

Do czasu albo Ci sie nie wylaczy rt2 lub bedziesz mogl sobie pokretelkiem od lewej do prawej krecic a to i tak bedzie zepsute, i uwazaj zeby Cie to badziewie nie zabilo jak sie dotkniesz. Mialem wszystkie wymienione tutaj awarie z tym wspanialym "badziewiem" padly mi euphyllie a ryby sie gotowaly lub mialy lodowke

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu albo Ci sie nie wylaczy rt2 lub bedziesz mogl sobie pokretelkiem od lewej do prawej krecic a to i tak bedzie zepsute, i uwazaj zeby Cie to badziewie nie zabilo jak sie dotkniesz. Mialem wszystkie wymienione tutaj awarie z tym wspanialym "badziewiem" padly mi euphyllie a ryby sie gotowaly lub mialy lodowke

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

To że tobie się to stało , to znaczy od razu że badziewie ?

U mni chodzi kilka lat i temperatura do 0,5 stopnia się zgadza z tym co ustawię rt-2 naprawde tani i dobry

Pozdrawiam


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu albo Ci sie nie wylaczy rt2 lub bedziesz mogl sobie pokretelkiem od lewej do prawej krecic a to i tak bedzie zepsute, i uwazaj zeby Cie to badziewie nie zabilo jak sie dotkniesz. Mialem wszystkie wymienione tutaj awarie z tym wspanialym "badziewiem" padly mi euphyllie a ryby sie gotowaly lub mialy lodowke

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Znając złośliwość rzeczy martwych to pewnie teraz działa jak złoto, a zepsuje się w czasie urlopu :)

A tak na poważnie to nie zauważyłem jeszcze z tym problemów. Jeżeli faktycznie będą to kupię porządniejszy regulator. Dzięki za info.

Edytowane przez kaamil (wyświetl historię edycji)

c2d0c730ab6bf8d9d8206b7644a2c04cu768a676.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie mam pojęcia dlaczego,u Mnie w największy upal temperatura wody nie przekroczyła 26,2.Otwórz drzewicki do sumpa, tam jest największa wymiana temperatury.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że tobie się to stało , to znaczy od razu że badziewie ?

U mni chodzi kilka lat i temperatura do 0,5 stopnia się zgadza z tym co ustawię rt-2 naprawde tani i dobry

Pozdrawiam

Inaczej zloma nie idzie nazwac. Jak Ci zabije czesc obsady lub Cie zabije to jak to nazwiesz "super badziewie" ? Znam pare osob ktore maja to ustrojstwo, kazdemu szwankowalo niestety wiec do mnie to badziewie

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to szwankowanie jest jest czasem winą tego że przeróbka na odwrócony termostat zostaje wykonana przez sprzedawcę?, bo wydaje mi się że producent oferuje tylko rt2 a przez właśnie przeróbkę są później te problemy (słabe luty i naruszenie płytki). Sam w mojej hodowli terrarystycznej używałem i używam do dziś 5 sztuk, 2 z nich mają kilka lat i najmniejszego problemu nie było.


Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

375l w obiegu 6x54W w pokrywie, ostatnie piętro pod dachem, rano 25,6 wieczorem 27,8

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok u mnie dziś wyszło 29 C w akwarium 200l cos muszę pomyślec aby zbić ale mam pytanko co z rybami , jutro jade po borsuka i nie wiem czy moge go przywieśc jak mam tak wysoka temperature ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsze od rt2

http://www.itmarket2...C-do-110-C.html

jak się dobrze poszuka to można dostać taniej - promocja była ostatnio na aliexpress € 7,62 - czyli taniej niż rt2 ...

Ciekawe, dzięki za linka.

Jeżeli się zepsuje RT2 to chętnie to przetestuje, pod warunkiem, że przeżyję tę awarię :))


c2d0c730ab6bf8d9d8206b7644a2c04cu768a676.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, dzięki za linka.

Jeżeli się zepsuje RT2 to chętnie to przetestuje, pod warunkiem, że przeżyję tę awarię :))

Kamil zabezpiecz czujnik oblepiając go cieńką warstwą silikonu (zabezpieczy go to przed wodą), dodatkowo miej zawsze włączoną grzałkę z termostatem w akwa, w razie awarii i ciągłego działania wentylatora grzałka podgrzeje wodę, jeśli padnie i wyłączy wentylator to już niestety nic nie poradzisz ;)


Akwa 140x62x55 opti

Odpieniacz DIY na pompie 6500l/h, lampa T5 8x54w, cyrkulacja Jebao rw-15 i wp-25, obieg NJ4500,

778c96e53634a40408c328b9ee81fc9fu1149a1006.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 29 masakra bo bylem w weekend w górach. Jutro bedzie ustawiony wentylator i mam nadzieję że bedzie mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy mogę włożyć worki z lodem do akwarium aby zbić temperatura?, wiem ze butelki wkładają ale nie wiem czy worki na lód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy mogę włożyć worki z lodem do akwarium aby zbić temperatura?, wiem ze butelki wkładają ale nie wiem czy worki na lód,może ktoś odpowiedzieć na pytanie chyba ze ktoś stosował , bo butelki nie włożę do akwarium bo nie mam jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jaka to wielka różnica?

Chyba żadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinujecie za dużo na moje, ja mam dwa wentylatorki 1,7W na 12V do tego czasówka i mam 24,7 a w domu 32.

Zmienie czasówkę na termostat od słodkowodnego z tym że podłączę odwrotnie przekaźnik żeby łączył jak ma wyłączyć

i po sprawie, załość zamkinie się w 60zł.

Oczywiście diabeł tkwi w czegółach - wiatraki ustawione pomiędzy taflą wody a ledami.

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worki odpadaja nie sa szczelnie zamykane chyba ze napelnisz je ro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.