Skocz do zawartości
majestic

Chińskie led'y

Rekomendowane odpowiedzi

Witam (po dość długiej nieobecności)

Mam do Was pytanie- w tym tyg zamierzam kupić używany zestaw Aqua Medic Blenny bez oświetlenia. Właściciel ma co prawda komplet opraw ale tylko dwa sprawne halogeny led 3x3w, postanowiłem więc kupić zestaw bez światła. Powód:

po pierwsze nowy halogen aquasunspot 3x3w to koszt ok 34 funtów (obecnie mieszkam w UK)

po drugie koszt zestawu z wybrakowanym oświetleniem wzrasta o 20 funtów (z 80 na 100)

po trzecie i chyba najważniejsze- wydaje mi się że 27w led w tym set upie to troche mało i włąśnie zamiast oryginalnego światła planuje zawiesić nad akwa ledy z kraju wielkiego muru.

Pytania do Was są następujące

-brać 60w czy 120w- obie ściemnialne, mniejsza ma tylko jeden kabel zasilający (brak możliwości osobnego zapalania i gaszenia światła niebieskiego i białego timerem). Pozatym wydaje mi sie, że lepiej "skręcić 120stkę która pewnie i tak ma mocy tyle co 80 cree niż piłować na maxa i tak słabo chłodzoną 60kę.

-drugie pytanie, które nasunęło mi sie dziś znienacka- jeżeli ściemię 120stkę to dalej będzie pobierała 120w czy pobór mocy proporcjonalnie spadnie?

Pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patryk1977

Bież mocniejsze,tak jak pisałeś zawsze można skrecić i masz 2 kanały ,to masz więcej kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S dodam, że cena lampy 60 i 120 jest praktycznie taka sama;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patryk1977

To nawet sie nie zastanawiaj,mocniejsza zawsze lepsza ,jak w przyszłości bedziesz powiekszać zbiornik to Ci sie przyda i bedzie jak ulał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wyszukane w sieci ...

Test Power Led VS. Cree

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszukane w sieci ...

Test Power Led VS. Cree

Hmm podesłałeś mi test dwóch różnych typów diód z pomiarem światła i poboru prądu- rozumiem, że odnosiłeś się do mojego drugiego pytania.

...a ja wciąż nie wiem czy lampa 120w gdy ją się ściemni zje tyle samo prądu co przy 100% mocy czy mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniej

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej pradu zuzyje jak sciemniasz a wiecej jak rozjasniasz i bierz wieksza lampe zawsze mozna skrecic

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak się nie mylę to chcesz kupić tą samą lampę co ja mam, jest cicha,nie nagrzewa się wcale,białe światło nieco żółte w moim odczuciu, dobrze wykonana jak na chińska

Model 120W

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam chińską lampę. Dla mnie mankamentem jest to że diody białe i niebieskie są w proporcji 1:1 w związku z tym niebieskie mam rozkrecone na Max a białe na min

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej technologii led i oświetlenia, chińczyk z dwoma rodzajami ledów, bez timerów i innych bajerów, dla których właśnie wybiera się ledy, to cofanie się. Ruch wstecz. Taka kostka aż się prosi o jakąś lampkę wielokanałową, z diodami czerwonymi, uv, może pomarańcz, zieleń... Każdy kanał oddzielnie regulowany i całość sterowana timerem. Są takie modele w całkiem akceptowalnej cenie - problem - że chińczyk, więc gwarancję należy trzymać pod ręką.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale takie to tylko z pacyfik sun 8 niezaleznych kanalow

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w trzech kanałach... ale http://www.aliexpress.com/item/New-Full-Spectrum-120W-55-3W-LED-Aquarium-Light-With-Timer-Dimmer-Moonlight-For-Fish-and/32331416404.html :)

A pamiętam że są i pięciokanałowe

W każdym razie rodzajów jest sporo... PS są fajne, dobrze (relatywnie) zrobione, ale ceny raczej europejskie ...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak się nie mylę to chcesz kupić tą samą lampę co ja mam, jest cicha,nie nagrzewa się wcale,białe światło nieco żółte w moim odczuciu, dobrze wykonana jak na chińska

Model 120W

możesz podesłać mi link do swojej lampy?? (post na forum, zdjęcie jak świeci, cokolwiek ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej technologii led i oświetlenia, chińczyk z dwoma rodzajami ledów, bez timerów i innych bajerów, dla których właśnie wybiera się ledy, to cofanie się. Ruch wstecz. Taka kostka aż się prosi o jakąś lampkę wielokanałową, z diodami czerwonymi, uv, może pomarańcz, zieleń... Każdy kanał oddzielnie regulowany i całość sterowana timerem. Są takie modele w całkiem akceptowalnej cenie - problem - że chińczyk, więc gwarancję należy trzymać pod ręką.

Ja mam w planach lampę co prawda bez komputera, timera (to zastąpię takim do gniazdka), faz księżyca etc. Ta, którą znalazłem jest w całkiem przystępnej cenie (ok 55-65 funów), posiada dwa rodzaje diód białych, zielone, czerwone, dwa rodzaje niebieskich (w tym royal) mocy aż nadto- piszą że 165w ale pobór mocy max 120w więc pewnie zaświeci jak 80 cree ale dla moich obecnych potrzeb to i tak prawie dwókrotnie za dużo.

Czego chcieć więcej??;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dwukanałową 120W. To jest lampa na 3W powerled-ach. Tych led-ów jest więcej niż by wynikało z matematyki, bo nie są na 100% mocy. Czyli lampa nie podaje na maksymalnym ustawieniu 700mA, tylko chyba coś koło 600mA. Ale to akurat dobrze.

U siebie wymieniłem sporo diod. Już teraz nie pamiętam ile czego, ale sporą część białych zastąpiłem "royal blue" (w cudzysłowie, bo to takie z allegro), dodałem po 1 czerwonej, zielonej, pomarańczowej, różowej, 2 uv. Nie pamiętam czy coś jeszcze.

Generalnie świeci fajnie :) Kupując używkę, można mieć za śmieszne pieniądze ładnie świecącą lampę.

Więcej kanałów niż 2 mi nie potrzeba. "Komputer" czyli jakiś mikrokontroler by się tam zmieścił, ale mi w zupełności wystarczą zwykłe wyłączniki czasowe.

Natomiast przed wymianą led-ów, to świeci tak trochę "smutno"... Monotonnie niebiesko. Myślę, że warto wydać te parę zł na diody i posiedzieć chwilę z lutownicą.

Jakby się ktoś decydował to jeszcze przyda się pasta termoprzewodząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były same chińczyki i korale rosły :)

Jasne tylko wtedy były korale typu xenia i parazoantusy :) A ludzie jeździli po nie maluchami... :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa juz kupiona, akwarium wyczyszczone (musze tylko podkleic listwy panelu aq blenny- trzymały sie ledwo ledwo-czekam teraz tylko na silikon) Jak wszystko dobrze pójdzie i wszystkio dojdzie na czas to w weekend odpale nowy temat i przy okazji zobaczymy jak działa ten chinski wytwór.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.