Skocz do zawartości
gottrek

Zakres regulacji pompy Jebao RW-8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj stałem się posiadaczem pompy cyrkulacyjnej Jebao RW-8. Zaskoczyła mnie jej mocy i zakres regulacji wydajności. Na pudełku jest napisane od 700 do 8000 litrów. Nawet jednak na minimalnej mocy pompa jest zdecydowanie mocniejsza od Aqua Medica Nanoprop 5000 pracującego na maksymalnym ustawieniu. Po prostu przewraca korale w 240 l akwarium.

Jakie macie doświadczenia z tym typem pomp Jebao czy regulacja wydajności jest u Was podobna? Mam wrażenie, że regulacja jest od jakiś 7000 litrów, a nie od 700.

Jak elektrycznie jest regulowana wydajność? Jest to po prostu napięcie stałe, które zmienia się w jakimś zakresie np.: od 12 do 24V?

Pozdrawiam

Maciek


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze pompe masz za nisko I dlatego przewraca ci korale?


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze pompe masz za nisko I dlatego przewraca ci korale?

Jakoś w końcu udało mi się ją ustawić kierując na szybę. Tylko nadal mnie zadziwia jej moc nawet na najniższym ustawieniu. Może sterownik pompy jest kiepski? Widzę, że sprzedają zasilacze do pomp RW i można tam ustawić napięcie od 12 do 24V. Może mój sterownik podaje napięcie od powiedzmy 18 do 24V i dlatego nawet na najmniejszym ustawieniu pompa jest tak mocna. W weekend postaram się trochę pomierzyć napięcia.

Z tego co widzę w necie to zdarzają się podobne problemy u innych użytkowników tych pomp. Niektórzy stosują zasilacze o niższym napięciu niż fabryczne 24V. Albo stosują regulatory napięcia pomiędzy zasilaczem, a kontrolerem.


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy RW mają jedynie regulowaną wydajność na ustawieniach W1 i H - niestety jedyna opcja zmiana zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniles moc pompy ? Na 1 diode ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na minimum zapalona jest tylko jedna dioda.


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zmienić zasilacz na 12V. Tylko na taki o odpowiedniej wydajności.

Albo zastosować przetwornicę step-down dc-dc między zasilacz oryginalny a kontroler.

Ja swoje pompy jebao mam na razie na 12V, ale z czasem dam chyba przetwornice, żeby można było regulować dokładniej moc.

Zaleta jest taka, że na niższym napięciu są znacznie cichsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie podpowiedzieć jakiś model zasilacza na 12V, który będzie pasował do rw8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowolny o odpowiedniej wydajności prądowej (nie wiem jaki jest oryginalny).

Polecam jednak przetwornicę dc-dc np. taką na LM2596 lub XL4015 (ebay, alle...). Różnią się maksymalną mocą, a tą musisz dobrać na podstawie oryginalnego zasilacza.

Wtedy wyregulujesz sobie dokładnie jak chcesz. Bo różnica między 12V a 24V jest dość spora. Nawet różnica między 12V a 13,5V jest już widoczna.

Koszt przetwornicy jest mniejszy niż zasilacza 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.