Skocz do zawartości
Konradek

Makroglony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zalęgły mi się takie oto makroglony:

6761a1ae9eefbf9bm.jpg

4a9f1d320b5e7e04m.jpg

Nie nadążam tego rwać, w sumie to nie da się nawet tego tak do końca wyrwać :( Jakieś rady na to? Dodam, że akwarium ma tylko 30l więc żadnych ryb to jedzących raczej nie wpuszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wtopa, też kiedyś walczyłem z podobnymi, syzyfowa praca. W dużym zbiorniku luzik - borsuk albo pokolce wyjedzą wszystko, ale w małym może być kiepsko. Teoretycznie można podnieść Kh>10, to zatrzyma ekspansję, ale raczej nie wyeliminuje glona.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ten problem. Niestety tylko rwanie na razie pomaga. Mitrax obzera "liscie", lodyg nie rusza :) musze chyba jeszcze innego glonozerce zapodac:)

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myśleliście żeby załatwić niechciane makro innym nieinwazyjnym glonem? Mam podobny litraż i w pewnym momencie postanowiłem się pozbyć caulerpy brachypus. Wszędzie zaczęły mi wyrastać małe kępki, tak już ten typ ma, do łatwych nie należy jak już się rozpleni.

Podszedłem do tego na chłopski rozum ;) Na początek oddałem nadmiar :) Opanowałem moje NO3 i wykosiłem ręcznie co się dało (tu nie ma się co czarować łatwo nie było). Zrobiłem trochę większe podmianki i wprowadzałem konkurencję w postaci taxifolii, profilery i halymenii. Raczej długofalowo to u mnie wyszło ale można to ogarnąć w weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie usuwam detrytus ile wlezie pompując cyrkulatorem gdzie się da. Planuję zwiększyć lekko zasolenie żeby podbić KH i zrezygnowałem ze świecenia białych diod. Zobaczymy czy to coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem... Mam ją i dla mnie jest spoko. Plagi nie robi. Oczywiście do skały potrafi przyrosnąć mocno, ale dobrą pensetą da radę odskubać. Najlepiej nie dopuszczać jej do skały. Ja mam ją na cyrkulatorze i na rurce od kaskady.

Natomiast rozpuszcza się u mnie po dodaniu wódki (ilość wg. vodka method). No i pewnie rozpuści się jak będzie no3 i po4 0. Parę innych sytuacji też miałem, że się rozpuściła, ale już nie pamiętam co to spowodowało. Absorber PO4 hamuje u mnie jej wzrost (dlatego raczej go nie używam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zwiększaniem zasolenia uważaj, nie lepiej użyć jakiegoś KH buffera lub wodorowęglanu sodu cz.d.a? Dość delikatna operacja raczej.

Świecisz tylko aktyniką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na razie dostępu do sklepu żeby coś kupić do zwiększenia KH. Tak, tylko aktyniką świecę i mocno karmienie zmniejszyłem, tyle tylko żeby błazny się najadły i nic na dno nie spadało. Nie wiem czy to cokolwiek pomoże ale nie mam pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.