Skocz do zawartości
volf

pompy cyrkulacyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem jak miałby wystarczyć sam potencjometr? Spali się... Nawet w tytule aukcji jest 2W (moc max).

Potrzeba by przynajmniej jakiś regulowany generator pwm (555 np.) + transystor odpowiedniej mocy. Są gotowe zestawy jak się komuś nie chce szukać schematów w necie i lutować...

24W - http://sklep.avt.pl/sciemniacz-do-tasm-i-modulow-led-ecd-compact-12v-2a.html

96W - http://sklep.avt.pl/sciemniacz-do-tasm-i-modulow-led-12v-8a-96w-z-pilotem.html

Pompy z kolei przy takim wyłączaniu szybko się zepsują. Szczególnie jvp, które u mnie startują w losową stronę...

Co innego sterownik do pomp dc. To już ma sens, ale bez znajomości podstaw elektroniki i programowania (choćby arduino) się nie obędzie - wtedy lepiej kupić za 20$ gotowiec (twin controler).

Oczywiście jak chcesz poeksperymentować to możesz dać jakiś mrugacz (np. multiwibrator astabilny, również 555) + przekaźnik. Ale pamiętaj, że przekaźnik też ma jakąś żywotność ;) No i będzie to słychać, bo startujące jvp do cichych nie należą :)

Jak się zdecydujesz to opisz koniecznie efekty i żywotność pomp, bo co jakiś czas komuś przychodzi do głowy taki pomysł (nie mówię, że to źle) :) To będzie na pewno przydatny materiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za informacje, z pompami dam sobie spokój bo za dużo kombinacji, pompy mam trzy nowe w zapasie a od roku używam jednej, która jest praktycznie niesłyszalna i nie chce się zepsuć -ilu użytkowników tyle opinii

a że w wolnym czasie lubie pogrzebać przy akwa,to żeby nie wkładać łap do środka pobawie się z lampą i spróbuje zainstalować sciemniacz z pilotem od kolegi Igor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to jaką masz tą lampę? Bo ja przeczytałem "nitki ledów" i z góry założyłem, że to paski/taśmy ledowe.

Do power-ledów ten ściemniacz się chyba nie nada, bo je steruje się prądowo a nie napięciowo. A przynajmniej tak mi się wydaje, że się nie nada... Nie wiem jak zachowuje się driver prądowy jeśli zaczyna mieć za niskie napięcie. Czy "ściemnia" wtedy płynnie i czy mu to nie szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igor, diody power,na wyjściu z led driver mam DC 30-48v czyli jednak nie :) ,

silvia ,oglądam właśnie zdjęcia kessila ,i doszłem do wniosku że te ledy i tak wylądują niedługo w garażu, wiec szkoda mojej zabawy z nimi

temat przyda się pewnie innym użytkownikom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie da się,ponieważ jest 12v

a u mnie-

jeden led driver 18-27v obciążony 2 diod po 12v

jeden led driver 30-48v obciążony 13 diod po 3,2v

przynajmniej tyle dowiedziałem się dziś od speca rtv

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.avt.pl/avt1459.html

Proszę obiecałem i jest za dwie dyszki i możesz ciorać jvp aż zdechną

Regulujesz czas pauzy i pracy na przekaźniku masz dwa styki jeden normalnie zwarty drugi rozwarty do jednego jedna pompa do drugiego druga i fala jak ta lala testowałem fajne, falownik za 20 zeta :-)

Tylko niestety pompki długo nie pociągną

Podepnę się pod temat z innym pytaniem

próbował ktoś założyć do pompy "sterowanie" od wentylatora pokojowego ?

np. to z 3 prędkościami , albo płynne ?

Spalisz regulator albo pompkę

Do regulacji tego typu silników stosuje się falowniki już o tym pisałem

Ps testowałem też wiatrak hula a pompka płonie :-P

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moljzesz dzięki amigos, znowu mi przyszła ochota na zabawę, oczywiście jak znajdę trochę czasu, ,bo narazie tyram od rana do nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mam ten układ już złożony i polutowany jak chcez to Ci go odstępie za dwie dyszki ;-)

U mnie chodził tylko chwilę dla sprawdzenia chciałem zrobić a nawet zrobiłem soft start dla pompek żeby startowały powoli i przedłużyć ich żywotność niestety układ się przypalał a dokładnie była to regulacja obrotów silnika z soft startem

Potem wyczytałem że silniki stosowane w naszych pompkach da się jedynie sterować falownikiem czyli zmianą częstotliwości prądu Hz

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.