Skocz do zawartości
DamianRadom

Lampy T5 z salarias

Rekomendowane odpowiedzi

Hey. Chodzi mi ostatnio po głowie przejście na T5. W ofercie tego sklepu są lampy 6x24 i 8x24. Jest ktoś w stanie podzielić się opinią na temat tych lamp? Mój zbiornik 80x60x55h. Obsada głównie sps. Niestety 39w jest za długie jak na mój zbiornik i tak się zastanawiam czy te 200w z lampy 8x24 wystarczy pod sps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję 6x24W i polecam :) U mnie obsada mieszana od kilku miękkich przez LPS aż po sps. Jedyna wada jest taka, że po jakimś czasie odłazi farba z nóżek jak postawi się lampę na akwa (ale za tą cenę jakoś mnie to nie boli - pomaluję to po swojemu - roboty na 30 minut ;)).


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się właśnie zastanawiam nad zakupem 6x24W od nich. Na razie używam hagen glo 3 sztuk, ale przydałoby się je wymienić. Ciekawi mnie czy ktoś jeszcze ich używa?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy - powiesisz odrobinę wyżej, doświetli boki, spsy wtedy posadzisz na szczycie skały - lepsza cyrkulacja i pełne doświetlenie. Ja miałem 8x24W w kostce 60x60x60 - było idealnie. Niestety mam syndrom swędzących rąk - "musiałem" przerobić na 6x24W - jest pewien niedosyt a ukwiały wyciągają się do góry. Dlatego teraz składam hybrydę - dwa moduły led plus 4x24W.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem w 128L 6x24, bylem bardzo zadowolony, teraz stoi i sie kurzy. To co jest dobre w tych lampach to to ze na każda świetlówka ma osobny odbłyśnik, linki i nóżki do postawienia na akwa, 2 kable zasilające 1x2 i 1x4 świetlówki, ja osobiście polecam.

Ps. jak by ktos szukal takiej lampy to ja mam na sprzedaż:

http://nano-reef.pl/topic/75043-s-boleslawiec-lampa-6x24w/ 350zł

Do konca lipca odb osobisty, potem po powrocie moge wyslac.


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Lampa i tak by musiała wisieć bo mam dość wysoką koronę. Bardziej się skłaniam ku 8x24. Świece w tej chwili chińską 120w plus dwie t5 24w i już nie wiem co robić żeby też nie przekombinowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do tej Twojej lampy jak by zrobić 4xT5 i LED to nie dało by rady?


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od doboru obsady i jej ustawiena. Jeśli będą to spsy typu montipora, seriatopora itp to spokojnie dasz rade z tym 8x24. Jeśli chcesz się bawić w jakieś trudne gatunki Acropory i poszaleć na dodatek z kolorami to będzie mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, nie bardzo widzę możliwość dalszego zwiększenia "mocy" światła świetlówkami t5 24W - ponad te 8 szt. No i sensu.

Odbłyśniki mają po 5 cm szerokości, 8 szt. to 40 cm szerokości lampy. Z moich doświadczeń wychodzi że odbłyśnik (AM bodajże) daje wiązkę relatywnie wąską i dosyć dobrze ukierunkowaną. Dlatego przy mieszaniu kolorów układ jednorodny barwnie dostaję przy maksymalnie 4 świetlówkach. Stosując więcej świetlówek nie zwiększymy "gęstości" oświetlenia (ilości światła padającego na cm2), zwiększymy jedynie powierzchnię oświetlenia. Zaś biorąc pod uwagę że korali wymagających nie sadzimy "od ściany, do ściany",

rozwiązanie 8x24 "wydaje się" być optymalnym dla takiego akwarium.

Można zwiększyć ilość światła ledami, ale tutaj już tracimy na jego jakości (zwykle).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości jednak nadal twierdzę że światła będzie mało dla wymagających SPSów. Tymbardziej ze nie oszukujmy się odbłysniki w chińskich lampach nie powalają jakością niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego ja poszedłem w kierunku odbłyśników (bodajże Aqua Medic - gięte w kilku płaszczyznach, z jedną krawędzią zachodzącą na rugi odbłyśnik - komplet kosztował porównywalnie z niejedną lampą), ledy dodają światła, tak samo hqi.

Ale i tak przyszłością będą matryce led. Kilka kanałów różnych diod i wiedza wystarczająca na kilka prac doktorskich (co najmniej) - przy lampie pod te najbardziej wymagające.

ps. odbłyśniki mam już założone koło roku, są osłonięte poliwęglanem - właśnie wczoraj porównałem je z dwoma "nowoodfoliowanymi" - bez różnicy w połysku :) A w tym samym czasie założone zwykłe Juwela - w takiej samej lampie, w słodkim, już matowe...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może podpowie mi ktoś w jeszcze jednej sprawie. Dam sobie na razie spokój ze zmianą na tylko T5. Mam w tej chwili chinkę 120w i dwie t5 ze świetlówkami bodajże ati blueplus i mam jeszcze dwie wolne oprawy T5 więc dołożę je i taki zestaw 120w led + 4x24 powinien na razie wystarczyć. Jakie świetlówki dołożyć? Myślałem nad Aquapink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co ta Twoja chinka może (jakie diody) i jakie kolorki chciałbyś najbardziej wyciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.