Skocz do zawartości
Tata

Potrzebna opinia : Giesemann

Rekomendowane odpowiedzi

tego nie znam, za to moge ci polecic lampe 2x150 + 2x54 z serii INFINITI. mozesz tam nawet regulowac lustra przy zarniku zeby dopasowac szeroosc - dlugosc swiatla do baniaka (oczywiscie w rozsadnych granicach)

sam uzywalem i bede znow uzywal INFINITI 1x250 + 2x24 do baniaka 100 na 50 na 50 - nie zamienilbym tej lampy na zadna inna


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam uzytkownik "Waldek" posiada lub posiadal troche starsza wersje tej lampy, za to z symulacja faz ksiezyca - bodaj Moonlight System 230 T8 jesli czegos nie pokrecilem :D Spytaj sie go o ile nie jest na urlopie bo zdaje sie ze jakas wieksza podroz szykowal :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wildtom, panuja pogady ze 250W HQI do baniaka 50cm H (wysoksoc slupa wody odpowiednio mniejsza) to troche za duzo.

Jakie sa Twoje doswiadczenia?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, u mnie bylo jak najbardziej ok. mialem baniak 50 cm wysoki a wody mialem w nim 49 cm. 250tke przynajmnej moglem powiesic troche wyzej nad lustrem wody, tak ze mialem doswietlona ladnie cala powierzchnie baniaka a nie tylko srodek jak przy 150. no i kolega rah mi kiedys powiedzial ze roznica swiatla jakie daje 150 i 250 jest kolosalna - porownalem sobie w sklepie i faktycznie - 250 daje ladniejsze swiatlo


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem, miales Giesmanna z regulowanymi odblysnikami, oraz dlugosc akwa 100cm - to troche wyjasnia.

Ja kiedys powiesilem 250`tke (halopak) nad akwa 120x50x50 i efekt byl taki, ze albo byly niedoswietlone boki, albo jasno w calym pokoju :D.

Chociaz z tym to bym sobie poradzil montujac dodatkowe odblaski.

Ale slyszalem wiele opinni,(tez ludzi z znacznie wiekszym doswiadczeniem niz moje) ze te kilkanascie - kilkadziesiat metrow pod powierzchnia oceanu intensywnosc swiatla slonecznego nijak sie ma, do tego co fundujemy zwierzakom lampa 250W przy 50cm. wysokosci slupa wody.

Ze 250W to owszem, ale przy akwa co najmniej 70cm H.

Wiec jestem troche w kropce i pytam sie ludzi wokolo, co o tym mysla.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 250 W przy 60 cm wyskosci i 90 cm dlugosci i jestem bardzo zadowolony. Akwarium idealnie oswietlone i po pokoju nic nie swieci.Przy Twojej dugosci zbironiak dalbym 2x150W i bedziesz mial idealnie doswietlona cala dlugosc zbiornika.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze to wszystko jedno chyba jaka glebokosc. koral ktory siedzi 10 - 20 - 30 - 40 cm od lustra wody nie wie ile jeszcze do dna, a dostaje swoje swiatlo. IMO, te korale ktore sa blizej lustra wody dostaja z palnika 250w tyle samo swiatla niewazne czy baniak ma 50, 60 czy 100 glebokosci :D. mam nadzieje ze rozumiesz o co chodzi, nie wiem jak inaczej wytlumaczyc o co mi biega. moim zdaniem przy 250 masz te przewage ze mozesz zawiesic ja wyzej co powoduje ze automatycznie stozek swiatla w gornych partiach baniaka jest szerszy i nie masz efektu ze dol jest oswietlone prawie ze caly a gorna partia skal jest oswietlona w 1/3


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze 2x150 HQI i 2xT5 54 W aktyniczne ? Te 54 W chyba by sie zmiescily ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pit zależy co chcesz trzymać. Ja mam akwarium 125x60xh55, wisi nad nim 2x150W HQI + 2x54 T5 i moim zdaniem jest za mało światła. Będę dokładał 2x54 T5.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo bedziesz musial b.wysoko powiesic te 250 W albo oswietlisz tylko srodek akwa i tam bedziesz mogl trzymac twarde.

Przy 130 cm szerokosci to warto sie zastanowic nad 3x150 W + 2x 54 T5.

Albo 2x250 HQI + 1x54 W T5.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wysokości 55cm to wystarczy HQI 150, jak dasz 250w to po pierwsze będzi grzało ci mocno wode , glony też będa szybko rosły, no grzybki ciężko będzie pochować przed takim światłem.

Proponowałbym 2x 150 HQI +4x 54W T5

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował 2x250W + 2x54W T5 wychodzi 1,27W/l więc nie ma jakiejś przesady. Tym bardziej jak lubisz niebieski kolor i będziesz stosował żarniki i T5-tki o wyższych temperaturach barwowych.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie ruzumiem czemu wszyscy boja sie mocnego swiatla - chyba tylko wzgledy ekonomiczne. teraz jmam ma,o swiatla - troche ponad 300w na 240l, ale w nowym baniaku bedzie sporo


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ Szymon ,że na zachodzie jest tendencja przesiadania sie z HQI na T5. Ja nie wyobrazam sobie morskiego zbiornika bez HQI , ale HQI trzymam głównie dla refleksów, a bazuje na T5.

Zobacz na reef central jakie sa zbiorniki na T5, na Hqi nie wybarwisz tak korali.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie masz racje, ale zobacz tez na zbiorniki na np. 400w-owych zarnikach o wysokich temp. barwowych - tez sa super efekty. ja postanowilem zrobic pewnego rodzaju eksperyment, chce sie sam przekonac jak to jest - jezeli bede sie mylil to obiecuje przyznam sie do bledu:)

pozdrawiam, Szymek


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon - jestem pewien, ze Ci sie uda z HQI. Gdyby nie wzgledy ekonomiczne jak wspomniales (nie chodzi o koszt lampy tylko pradu) to moje 2x150 bym zamienil na 2x250 W bez wiekszego zastanawiania sie.:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.