Skocz do zawartości
strugas

Duńskie bydło i zwyrodnialcy

Rekomendowane odpowiedzi

Brak słów

http://wiadomosci.on...rindwali/hdx349

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety policja tam nic nie wskóra, a wręcz przeciwnie. U nich to jest tradycja chroniona przez władze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam. Co za tradycja każe zabijać w tak brutalny sposób przy udziale dzieci ( widać na filmie). Jakoś dziwnie jak tak patrze to agresja się budzi w człowieku i niejednego należałoby potraktować podobnie. Albo i wszystkich. Brak słów......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ten film chyba 5 raz na tym forum... Nie wiem, co oni potem robią z tymi zwierzakami?


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wszyscy potępiający Duńczyków są równie wrażliwi na los świnek, krówek, kurczaków, tuńczyków, karpiów, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polowanie to polowanie nie widzę różnicy miedzy tym a zabijaniem jeleni czy dzików u nas w kraju.

Lepiej sie zastanówcie jak wyglada zycie kurczaka który potem trafia do sieciówek spożywczych. Dla mnie to jest bardziej przerażajace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale europejczyk nie widzi jak zostaje zabijany jego obiad i w jakiej to się dzieje skali.


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestesmy tacy delikatni, a za morzem srodziemnym uczy sie dzieci jak mordowac niewiernych. uczmy sie lepiej walczyc i samoobrony zanim nas zamorduja w imie allacha


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem temat "Duńskie bydło i zwyrodnialcy" - czy Autor mógłby mi wyjaśnić co miał na myśli ? Bo w poscie wrzucił odnośnik do jakiegoś pojedynczego artykułu...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie to nie przeraza , nie ma różnicy między nimi a nami . U nas myśliwi strzelają do wszystkiego co żyje w lasach a oni zabijają grindwale .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko

https://www.youtube.com/watch?v=Ds58jsFoJBA

Czy dalej smakuje hamburger?

Zanim zaczniecie tzw. pro ekologicznie, przecież to modne, czepiać się wszystkich na około ostatecznie kończąc na modnie ostatnio atakowanym myślistwie - należy zacząć od najbliższego podwórka.

Ja na Twoim filmie nie widzę zwyrodnialstwa i jak to nazwałeś bydła.

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł wątku równie krzywdzący, co nieprawdziwy. Zdecydowanie nadaje się do zmiany. Na Wyspach Owczych mieszka 5% Duńczyków, a polowania na grinwale to typowo farerska tradycja.

Co do samych polowań. Żadna sztuka mięsa nie jest marnowana. Grinwale, pomimo corocznych polowań nie są zagrożone wyginięciem. Indianie też regularnie polowali na bizony, ale wytępili je dopiero przodkowie obecnych piewców ekologii. Jeśli chodzi o makabryczne sceny, byliście kiedyś na świniobiciu? Takim tradycyjnym, na wiosce. Czy różnice są naprawdę aż tak duże?

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie to nie przeraza , nie ma różnicy między nimi a nami . U nas myśliwi strzelają do wszystkiego co żyje w lasach a oni zabijają grindwale .

Prosiłbym Cię o rozwinięcie tematu, a nie rzucanie pustych haseł "myśliwi strzelają do wszystkiego co żyje w lasach".

Zanim jednak to zrobisz, zapoznaj się z takimi pojęciami jak gospodarka leśna i gospodarka łowiecka. Chodzi krótko o to, iż ze względu na wnikanie przez człowieka w obszary leśne, naturalnego bytowania zwierzyny, zmniejszając ten obszar i nie jest to zasługą myśliwych, ale wycinka pod nasze człowieka bytowanie. Gospodarka łowiecka polega na planowym utrzymywaniu liczebności populacji zwierzyny leśnej. Myśliwi nie strzelają do wszystkiego co się rusza, lecz ilość strzelanej zwierzyny jest ściśle określona planem na dany rok. Myśliwy, aby mógł polować musi otrzymać tzw odstrzał ściśle określający ilość i rodzaj zwierzyny. Dla przykładu jeleniowate mogą być pozyskiwane tylko przez do tego uprawnionych selekcjonerów, którzy określają czy dany osobnik może być pozyskany, tzn, osobniki słabsze lub starsze byki, tak aby nie powodować zawężenia populacji na terenie tylko do potomstwa jednego byka.

Łatwo się mówi pro eko, ale może takie instytucje pokusiły by się o wypłatę odszkodowań dla rolników, a robią to ze swoich budżetów Koła Łowieckie. A mamy tera problem dzika, przed 2 wojną było go około 60 tyś szt w Polsce, a teraz jest przeszło 200 tyś. Co robi minister środowiska, poszerza okres odstrzału dzika lochy w okresie kiedy są ciężarne i kiedy prowadzą młode. Uwierz mi nieliczni myśliwi się do tego stosują

Jest to temat, którym powinni się zająć ekolodzy, ale jest on chyba słabo medialny.

Prośba zanim rzucisz modne hasło, albo go rozwiń, albo nie pisz głupstw.

Co do podchwytywanych przez media nie etycznych zachowań, jestem zwolennikiem eliminowania takich ludzi z PZŁ.

Także czy się to komuś nie podoba nie da się zaprzestać strzelania zwierzyny leśnej,a główna zasada w łowiectwie mówi, że ma ona być pozyskana w sposób humanitarny, dlatego odstrzał jest prowadzony z amunicji półpłaszczowej, tzw deformowalnej, a nie jak w wojsku z FMJ (full metal jacket).

Tak apropo przepisów to pozwalją one na strzał do odległości 200 m, a energia pocisku na tym odcinku jest ściśle określona, dla jelenia min 2000J, co wymaga stosowanie odpowiedniego kalibru broni (Aby powalić dorosłego człowieka wystarczy 70 J).

Na zakończenie gospodarka łowiecka i myśliwi w czasach współczesnych są po to, by utrzymywać populację zwierzyny na realnym do ich normalnego bytowania poziomie, to tak jak mają akwariu 1500 l, nie da się tam utrzymać przy życiu 50 pokolcy, o komforcie nie wspomnę.

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pitu pitu ... znam kilku myśliwych i wiem co robią . Jedni walą z giwer we wszystko co się ruszy w lesie inni chodzą i strzelają tylko do tych zwierząt ,które mają być odstrzelone ... I tyle z mojej strony .

A i tak w woli wytłumaczenia ,nie jestem ekologiem i moje poglądy znacznie odbiegają od poglądów co poniektórych ludzi zwanych EKOLOGAMI .

Mam rozumieć że jesteś myśliwym ..

Edytowane przez jarek35 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pitu pitu ... znam kilku myśliwych i wiem co robią . Jedni walą z giwer we wszystko co się ruszy w lesie inni chodzą i strzelają tylko do tych zwierząt ,które mają być odstrzelone ... I tyle z mojej strony .

Mam rozumieć że jesteś myśliwym ..

Przypomnę

Co do podchwytywanych przez media nie etycznych zachowań, jestem zwolennikiem eliminowania takich ludzi z PZŁ.

Co do wspomnianego przez Ciebie strzelania przez twoich kolegów myśliwych do czego chcą, tzn rozumiem bez legalnego odstrzału, to ma to swoją definicję - Kłusownictwo, a nie Myślistwo.

pitu pitu znam wielu akwarystów z takimi humanitarnymi baniakami

http://nano-reef.pl/...-piekny-zestaw/

pewnie widziałeś, ale jakoś nie zareagowałeś.

pitu pitu jak takich znasz to zgłoś ten fakt do odpowiedniego zarządu PZŁ

tu masz namiary

http://www.pzlow.pl/...Sum=-1335735562

ale pitu pitu nie pisz bzdur

Myśliwym nie jestem, ale temat jest mi znany i nie lubię jak co poniektórzy zabierają głos w sprawach, w których posiadają wątłą i szczątkową wiedzę.

Pamiętaj, że wypowiadając się swoją nie znajomością tematu komuś robisz krzywdę.

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze jakoś jestem na twoje argumęty .........

A bzdury to Ty kolego piszesz . Tyle z mojej strony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze jakoś jestem na twoje argumęty .........

A bzdury to Ty kolego piszesz . Tyle z mojej strony .

Kolego jak tyle jesteś w stanie wykrzesać, argumentów brak, to wypij mleczko i idź spać.

nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę czuję się zdruzgotany twoją wypowiedzią ........ :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę czuję się zdruzgotany twoją wypowiedzią ........ :rofl:

Widzisz chyba trochę błędnie zinterpretowałeś moje wpisy na twoją wypowiedź.

One nie miały ciebie do niczego przekonywać, twoje zdruzgotanie :rofl: mam dokładnie ..., ale miały tylko pokazać dla innych, przez przypadek czytających ten temat jakość twojej wiedzy w temacie, do którego robisz wycieczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz swoje zdanie o myśliwych a ja mam swoje i niech tak pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz 5 może 10 co pochwalili się bzdurami, może powinieneś to właśnie zgłosić jeżeli tak postępują, a wydajesz opinie dla 130 tyś pozostałych.

to nie fer

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz 5 może 10 co pochwalili się bzdurami, może powinieneś to właśnie zgłosić jeżeli tak postępują, a wydajesz opinie dla 130 tyś pozostałych.

to nie fer

Ja nie jestem do końca pewien, czy to oby na pewno są bzdury. I na pewno nie są to odosobnione przypadki niestety.

Skoro już zrobił się offtop, to polecam też lekturę (ale w całości a nie wyrywkowo, i wszystkich trzech felietonów):

https://akwarystykatradycyjna.wordpress.com/2015/03/01/slowo-na-niedziele/

https://akwarystykatradycyjna.wordpress.com/2015/04/05/slowo-na-niedziele-2/

https://akwarystykatradycyjna.wordpress.com/2015/06/20/slowo-na-niedziele-3/

Niestety, sporo w nich jest prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.