Skocz do zawartości
weapon0077

Czy płetwy odrastają?

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to odrastają, o ile uszkodzenie ogranicza się do samej płetwy. A jak szybko - to zależy od wielu czynników. W lepszych warunkach na pewno szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODRASTAJĄ I TO BARDZO SZYBKO


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze.

Mój błazen ma brak jednej z płetw piersiowych od pół roku i nie widać żeby odrastała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będzie to miało przełożenie na ryby które wy trzymacie.

Ale z moimi było tak jakoś dziwniej, razbora rybka ok. 2cm max dorosła, wpadła do spływu bo sitka nie było, troszkę ją wytrzepało, po dniu znalazłem ją w sumpie.

Leżała na dnie i dychała, żyła i prawie przeżyła. Niestety miała uszkodzoną płetwę piersiową z jednej strony i lekko ogonową. Po kilku dniach zbierała się i udawało jej się w miarę pływać tylko nie mogła utrzumać pozycji, bo płetwa piersiowa się nie regenerowała, w zasadzie był to tylko jeden szkielecik dosłownie. Niestety po prawie tygodniu rybka sobie spłynęła do wiecznych bajor wzdłuż rzeki Salween :)


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozerwana blona dosc szybko odrasta.

Promienie płetw moga nie odrosnąc wcale lub odrosnąć duzo mniejsze


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płetwa odrasta - nawet z promieniami, ale nie może być uszkodzona podstawa płetwy. No i nie może być oberwana w całości.


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w sobotę w gratisie do nowego domu,dostałem od bardzo porządnego forumowicza  Ampgiriona. Na tą chwilę nie wiem co to za gatunek ale podobny jest do Clarki.

Rzecz w tym iż okazało sieę podczas łapania iż nie ma płetw brzusznych wystają tylko die białe ości musiał je stracić dostając się chyba do pompy od odpieniacza.

Ryba coraz lepiej zaczyna się czuć  moim zbiorniku ale pytanie moje jest takie czy odrosną jej płetwy brzuszne z tylko wystających ości ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.