Skocz do zawartości
Gość

Innovative Marine

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, chińska konkurencja wymusza na "zachodnich" producentach innowacyjność, nam pozostaje się tylko z tego cieszyć :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innowacyjność ? A cóż tam takiego innowacyjnego, wspaniałego i niespotykanego ?

Ja, wolę jednak, jak wolny rynek, nawet w wykonaniu "chińczyka", wymusza ceny.... A nie tylko medialną marketingową nagonkę pod tytułem "dzieci pracują za miseczkę ryżu..."


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Innowacyjność ? A cóż tam takiego innowacyjnego, wspaniałego i niespotykanego ?

Ja, wolę jednak, jak wolny rynek, nawet w wykonaniu "chińczyka", wymusza ceny.... A nie tylko medialną marketingową nagonkę pod tytułem "dzieci pracują za miseczkę ryżu..."

Pokaż mi podobny reaktorek z recyrkulacją (chyba zauważyłeś że jest ?) w cenie poniżej ... 100$ - może być niemiecki, chiński ... czy z "pipidówka dolnego" - nieważne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale ja miałem na myśli ogólny trend.

Po okresie pewnego zastoju pod koniec ubiegłej dekady i początku obecnej, akwarystyka morska zaczyna się ponownie dynamicznie rozwijać, w tym sensie, że powstaje wiele nowych, innowacyjnych produktów. Innowacyjnych, czyli takich, jakich wcześniej nie było, a o jakich wielu akwarystów marzyło. Czy to będzie wielokanałowe, w pełni konfigurowalne oświetlenie LED, lampy hybrydowe, nowego typu pompy, automatyka i ogólnie tendencja w kierunku "smart akwarium" - to wszystko w dużej mierze sprowokowane zostało przez obecność na rynku tańszych, a często wcale nie gorszych "tradycyjnych" urządzeń akwarystycznych, typu odpieniacze, pompy itd... Aby nie stracić zbyt dużego kawałka tortu, producenci zostali zmuszeni do ruszenia głową i wdrożenia bardziej innowacyjnych produktów, których konkurencja (jeszcze) nie ma. Gdyby nie Chiny, wdrożenie owo potrwałoby nieco dłużej. Uwierz, wiem co mówię, bo to mój chleb codzienny. Co do chińskiej konkurencji to osobny temat, mógłbym Ci opowiedzieć kilka naprawdę "ciekawych" historii, kiedy np. po 2 latach R&D z dumą pokazujesz na targach prototyp innowacyjnego odpieniacza, i zanim wprowadzisz go na rynek dowiadujesz się, że dalekowschodnia konkurencja już go właśnie skopiowała...

Zobaczysz, chwila moment i na rynku pojawi się niemal całkowicie zautomatyzowane "smart akwarium", które automatycznie będzie Ci dozowało Baliinga, pytanie tylko, kto to wypuści pierwszy... Mam swoje typy i powiem Ci, że na 100% nie będą to Chińczycy ;)

Dzisiaj żaden "zachodni" producent nie chwali się, jak wspaniale jest wykonany jego odpieniacz. To znaczy oczywiście tym też się chwali, ale przede wszystkim chwali się tym, że jego odpieniacz jest INNY. Inny niż konkurencji. Konkurencja w branży jest potworna, wręcz wyniszczająca. Uważam, że w perspektywie 5 lat, przetrwają najsilniejsi i najardziej innowacyjni. Może być tak, że ten kto pierwszy zaoferuje smart akwarium mierzące zasadowość, wapń i magnez oraz dozujące na podstawie tym pomiarów automatycznie odpowiednie roztwory - ten spije całą śmietankę. Duzi gracze szykują się do decydującego starcia...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.