Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was czy ww. pompa bedzie odpowiednia do planowanego przez mnie zbiornika 150x65x55 ?

jakie ona ma przyłacza we/wy bo nie potrafie znalezc to na stronie ofertowej sklepów z akwarystyka morska?

czy w przypadku tej pompy powrót bedzie na rurze 32 ? A zrzut i rewizja 40 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie odpowiednia ale jeśli nie ograniczają Cię finanse kup sobie lepszą pompę, osobiście mam tę pompę u siebie i po trzech miesiącach zamierzam ja wymienić na "lepszy model".Jest zbyt głośna!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy często znaczy większy, z zapasem mocy - wtedy nominalnie będzie chodzić przypuscmy na połowę mocy i będzie ledwo slyszalna. Pompy są głośne zazwyczaj gdy są dobrane na styk i muszą ciągnąć pełną mocą..


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Jebao nie chodzi na pełnej mocy gdyż przy moim litrażu jest to w tej chwili niepotrzebne (chodzi na 6-tym stopniu) jednak jest dosyć głośna. No ale... nie można wymagać cudów za taką kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Jebao 6000 i jestem zadowolony z kultury pracy.

DCT-8000 powinna śmiało pociągnąc obieg w takim akwarium i to nie na max ustawieniach.

Śmiało bierz ,powinnieneś być zadowolony.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jebao dct 8000 pcha wodę w prawie 1000l i daje sobie super rade .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie bedzie ok. Bedziesz zadowolony z tej pompy. Podstawowy warunek taki jak w kazdej obiegowce to żeby jej nie zdławić np. dużą ilością kolanek czy hydrauliką o za małej średnicy. DC nie lubią tez chodzić na full - wtedy je słychać.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić DCT 6000 czy myślicie że w zbiorniku 400 L netto będzie dawała rady nie hałasując zbytnio, czy lepiej kupić DCT 8000 i włączyć na niższe biegi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to bedzie soft/lps na pewno wystarczy.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dct-8000 jej dni są policzone

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dct4000 przy 250 w obiegu jest na czwartym biegu i jest tak w miarę Ale w sypialni bym jej nie chciał

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem DC6000 i zamieniłem ją na DCT8000, która pracuje na 6 biegu i jest ciszej niż na poprzedniej pompie.

Powrót i spływ jest na rurach 25 mm.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio kupilem dct 8000 pracuje na 3 biegu i sie dociera pobiera 28w :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Newa 3200 i złego słowa na nią powiedzieć nie mogę. Mam wersję bez sterowania, jest to ostatnie urządzenie w akwarium, które słychać. Najgorsza to grzałka jest :p:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8000 na 400l w obiegu.

Pompa chodzi na 3cim biegu. też jestem zadowolony z jej kultury pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uzywam dwoch pomp Jebao jedna DCT 8000 i druga AC3500 pierwsza dziala na 7 biegu i nie slychac jej a druga w odpieniaczu i niestety ta slychac ale idzie spac przy tym;)


354 l neto w obiegu, Jebao DCT 8000, Jebao RW - 8 szt 2, JVP 101, odpieniacz by Edi na pompie Jebao AC 3500

Start 29.04.2017

 

53ca5fc40b797d7581d1c2adf97665f4u1432a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie DCT 6000 na obiegu - na 7 biegu cisza; DCT 12000 na odpieniaczy na 7 biegu cisza; i doszedł jeszcze Devil 3000 do Kaldnesu - i też cisza.

Wydaje mi się że alternatywy cenowej - regulacyjnej - dostępności - brakuje

Devile mają dobrą opinie na wyspach stąd sprawdzę jak chodzi to. Devile nie mają sterowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.