Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

Po co ci piasek w refugium? Jaką funkcję ma pełnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle nad tym poważnie ale nie podjołem jeszcze decyzji o dsb .Refugium będzie wystawione na widok z tąd pomysł aby całość wyglądała w miare estetycznie -piasek, makroglony, odrobina skały itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten piasek jest za gruby. Musisz szukać czegoś drobniejszego. Piasek kwarcowy możesz wziąć jeszcze pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, Jak miejsca niewiele zajmuje.

hmm ale tak głośno myślę ..sądzę, że te bąble hałasują i w nocy może to być meczące. Zatem, czy scrubber może pracować tylko kilka godzin na dobę ? Czy będą jakieś skutki uboczne jak woda będzie stać nienatleniana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o natlenianie. Chodzi o ruch wody. Zamiast napowietrzania możesz dać coś w rodzaju deszczowni (z góry będzie lepiej) napędzanej małą pompką, lub zasilać ze zrzutu. Będzie cicho. Chciałem Ci pokazać, że scrubber możesz ukryć. Kiedyś takie coś stworzyłem:

http://nano-reef.pl/topic/68579-akwarium-eksperymentalne-typu-wszystko-zle-300l/page__st__20#entry746955

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licek i jak tam projekt, bo zastanawiam sie czy nie kupić sobie coś takiego, znalazłem taki zestaw

http://www.ebay.co.uk/itm/Cleartides-Refugium-Nano-160l-Full-Kit-/370370754766?hash=item563bd138ce

będzie to raczej do ozdoby,zawsze ciekawiło mnie refugium,podczepione z boku akwarium


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o natlenianie. Chodzi o ruch wody. Zamiast napowietrzania możesz dać coś w rodzaju deszczowni (z góry będzie lepiej) napędzanej małą pompką, lub zasilać ze zrzutu. Będzie cicho. Chciałem Ci pokazać, że scrubber możesz ukryć. Kiedyś takie coś stworzyłem:

http://nano-reef.pl/..._20#entry746955

OK. Poczytałem. Przy powrocie jest odejście z zaworem na scrubber ?

Na obecną chwile nie mogę sobie wyobrazić jak to "wpakować" do szafki.

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt w realizacji.Z pwodu,że nie udalo mi się kupić używanego refugium hob to zamuwiłem go u szklarza.Coś jak te z ebay-a.Wyjdzie ok 30l.Zastanawiam się czy robić w nim DSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez szukam ciężko coś znalesc,wyslalem do wyceny projekt jeden ze szkła drugi plexi ale znając angielskie firmy taniej wyjdzie kupić cały zestaw akwarium sump i szafka:)coś takiego jak na rysunku

post-8749-0-56868300-1440442726_thumb.jpg

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzytając z tematu refugium vs as zadam pytanie.

Aktualnie mam ok 900 l w obiegu, No3 - 3, PO4 - 0,13. Chciałbym zbić to po 4 pod katem sps, czyli zapewne do wartości poniżej po4- 0,05. karmię ok 5 kostek dziennie, 25 ryb o wielkości od 4 do 11 cm (brak dużych pokolców). W szafce mogę zrobić refugium o objętości 120 litrów, oświetliłbym to światłem różowym zapewne nie tylko z góry ale i z boku. Czy można określić o ile jestem w stanie takim refugium zbić po4 ? Refugium może działać jako zbiornik kwarantanny dla ryb, życie się tam rozwinie więc jest tego trochę zalew.

Inna opcja to as ale tu odstrasza mnie cotygodniowe czyszczenie. Z kolei pellety AllinOne to obawiam się, ze mi będzie szło z pół litra miesięcznie więc szkoda kasy.

Edytowane przez kolalysy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.