Skocz do zawartości
lapsiak84

Kostka 30x30x30 a falownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko, zakładam rodzicom malutki baniaczek 30 L

http://erybka.pl/product-pol-7986-Newa-NMO-30R.html

dokładnie ten zestaw z linku. I mam pytanie:

W akwarium będzie tylko jakiś krabik jakiś ślimak może z czasem z jeden garbik jakiś i to wszystko. Czy w takim akwarium będzie potrzebny falownik? Czy zdecydowanie wystarczy tylko ta kaskada? Czy to będzie miało większy wpływ na parametry jeśli falownika nie będzie?

Czy raczej tylko byłby potrzebny w przypadku obecności koralowców aby pokarm mógł łatwiej dopłynąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał zestaw aquaela, tam falownika nie potrzeba a i jest gdzie media filtracyjne włożyć.Tutaj dziwnie wygląda to oświetlenie, tak jakby przodu i boku nie doswietlalo. Na plus przemawia odpieniek ale do nano reefa też można resuna wsadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przecież tam nie ma żadnej filtracji .. bo kawałek gąbki z watką to chyba żeby "farfocle" wyłapać

"kaskada" 300l/h do 30l zbiornika to chyba trochę mało ?

odpieniacz "lipny" czyli rurka z kubkiem można zrobić samemu za .. naście zł ... słowem bardzo droga lampka :)

nie zastanawiaj się i dokup koralię nano 900l/h albo po prostu jakiś filterek z deszczownią 300l/hz a 15-20zł odepnij deszczownię i masz "falownik" + odrobinę miejsca na np. purigen czy matrix

ps. miałem kiedyś na biurku zestaw IQ13 Reef - SuperFish

13l wody i sama obiegówka 200l/h która tam jest oryginalnie było mało - dołożyłem właśnie taki 300/h i dopiero "miało ręce i nogi "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem (erybka). Mają w biurze, działa i wygląda zdrowo. Polecali mi zamiast Aquael, ale jakoś nie mogłem się skusić, pomimo fajnej estetyki (kabelki w rurce, timery, ale tu też można spiąć, timery po 10 zł, choć Aquael jakoś wyglądem bardziej mi się podoba i ma pokrywę w cenie), a może to przez obawy serwisowe, do Aquael jednak jest tego sporo i serwis jest błyskawiczny. Skoro się zdecydowałeś, to chyba nie ma o czym pisać, grunt żeby Rodziców cieszyło. Sprawdź bez falownika, najwyżej dokupisz na imieniny. Przy tej obsadzie chyba nie jest potrzebny, chyba że posadzisz Błazenki, bardzo fajnie surfują gdy jest falownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja trzymam błazenki w zbiorniku 30 x 30 x 50, który jest podłączony do "duuużego" obiegu. W tym zbiorniku są tylko błazenki, nie ma tam skały, korali i innych zwierzaków. Błazenki ledwo się w nim mieszczą. Moim zdaniem zbiornik 30x30x30 jest za mały dla błazenków. A.occelaris to spore ryby - samice dorastają do ok 8 - 9 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karczor, zagadnienie fajne, ale nie trzyma tematu. Dopisz, czy masz falownik ;-)

Edytowane przez Key (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.