Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zakupiłem nowy filtr Ro aquarius 75

Wszystko zostało prawidłowo podłączone a więc:wkłady 5 mikronów, 1 mikron, węgiel potem membrana a na końcu żywica

Początkowo TDS pokazuje na mojej wodzie kranowej ok 700

Przeczyściłem wszystkie filtry i zabraqłem się za robienie wody

POroblem polega na tym że wskazania TDS in po membranie nie schodza poniżej 36, po żywicy mam zero

Czy tak wysoki wynik po membranie może swiadczyć o mojej wodzie czy raczej jest to wina membrany??

Będę wdzięczny za podpowiedzi

Pozdrawiam Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś ogranicznik przepływu? Powinno się go wymieniać razem z innymi elementami bo się przypycha. Ja tak u siebie załatwiłem nową memranę :)


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dałeś węgiel przed samą membraną, to mogłeś membranę uszkodzić, wkład z węglem bardzo mocno trzeba przepłukać.

Sporo potrafi oddać drobin i pyłu.

Lepsze rozwiązanie jest danie wkładu z węglem przed wkład 1 mikron


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zmieniłem ogranicznik przepływu flow 420

Każdy z wkładów był przepłukany tak ze na kazdy z filtrów zeszło 25 litrów wody do kubła, ktoś zasugerował mi ze może to kwestia mojej wody wodociągowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdź czy uszczelka na membranie nie przepuszcza wody , ja miałem to samo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo TDS pokazuje na mojej wodzie kranowej ok 700

Kolego jezeli masz 700 TDS na kranówce to wynik po membranie rzędu 36 jest możliwy. Jeżeli po żywicy masz zero to jest tak jak powinno być. Jedyne co może się dziać ale to sam sam zobaczysz czy tak jest to to, że żywica może szybciej być do wymiany.


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diesel - zła kolejność filtrow.

poczytaj: http://reefhub.pl/filtr-ro-di/

Co do poziomu TDS w kranowce to jest on powyzej normy. Podejrzewam, że masz źle skalibrowany miernik TDS

o TDS przeczytaj tu: http://reefhub.pl/tds-klamie/


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tester dobrze mówi - 700 w kranówce to "sporo" za dużo - ja mam +/- 125

sprawdź kalibrację TDS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega się pomylił z tą kolejnością. Naturalnie że ma 5 mic węgiel 1 mic membrana i na końcu żywica. U mnie w zimę kiedy myślałem że jest więcej chloru w wodzie kranowej tds pokazywał 250. Teraz gdy jest ciepło liczyłem na lepszy wynik a tu ku mojemu z dziwieniu 500 !!! Wcześniejsza membrana wytrzymała 1,5 roku z wynikiem 015,a ta obecna już po 3 msc oczyszcza do 15. TDS kalibrowany płynem wzorcowym.

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie TDS pokazuje 350 w wodzie kranowej i 43 w RO/DI. Myślałem, że miernik kiepski ale woda z lokalnego sklepu pokazuje 4, czyli musi być dobry. obawiam się, że membrana może być już do wymiany. czy wode 43 można lać do akwarium?

Sent from my iPad using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 po Di?

Raczej nie. Ja do 10Tds to max będę lał i wymiana. Chociaż niektórzy albo sporo osób to wymienia jak wyskoczy do 4tds max.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow po żywicy 43 ? Boże co się stało Twojemu filtrowi RO ? 43 to słaby wynik po prefiltrach i membranie a co dopiero po DI. Ja wody 003 już do akwarium nie leje tylko zmieniam żywicę. Po membranie teraz mam 15 i zastanawiam się o co kaman z tym...normalnie w kranie miałem 250 a teraz w sierpniu wywala 530 ! Może dlatego membranę już szlag trafił po pół roku. Wcześniejsza po półtora roku pokazywała 15 oczywiście prefiltry wymieniam średnio co 2 msc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja po Di jak miałem 8 .. to wysypało mi okrzemkami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że poprzedni właściciel nie serwisował czyt. nie zmienil nigdy prefiltrow i stąd taki wynik. wlaśnie zamiawiam nowe prefiltry (ostatnio kupiłem żywice) i zobaczymy czy ta membrana jeszcze coś z siebie da

Sent from my iPad using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze najwazniejszy z prefiltrow jest wegiel. Pozostale sa sedymentacyjne i najwyzej przepuszcza mniej niz wiecej. Natomiast glownym zadaniem wegla jest filtracja zwiazkow aromatychnych i chloroaminy która jest stosowana do chlorowania wody. Chloroamina potrafi blyskawicznie zniszczyc membrane. Jak Ci skoczy TDS po membranie z np 8 na 25 to znaczy ze zaspales ze zmiana wegla


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester :thumbup:


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@silvia Ja mam olbrzymi problem z utrzymaniem czystości w akwa. No więc już wiem dlaczego. Nie wiem czy to tak jak u ciebie okrzemki czy jeszcze tam jakieś inne, bo nie rozróżniam tego ale codziennie musze harować żeby było coś przez szybe widać.

Sent from my iPhone using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.