Skocz do zawartości
kanio10

Coś na skale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj odebrałem skalę z przesyłki przez PP która trwała 2 dni. Skala niezbyt ładnie pachnie ale to nie największy problem... na skalę zauważalne są różne tak jakby organizmy tylko chyba w stanie rozkładania się. I stad moje pytanie: co to za organizmy i co z ta skala teraz zrobić? Na razie wrzuciłem ja do wiadra z wodą ro i się moczy. Pozdrawiam http://zapodaj.net/884efb4590524.jpg.html

Edytowane przez kanio10 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

było wpakować do solanki a nie RO

a tam jest .. np wieloszczet i chyba gąbka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko ze jak wyszukuje to wszystkie organizmy **** trafi... z drugiej flstrony chyba lepiej ją wyczyścić z obumarlych zwierzątek. A z tym piekarnikiem to chyba z sucha skala a nie z żywą tak zrobiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co kupować żywą jak ją potem wrzucacie do RO i do piekarnika :D

Edit:

Kanio, jeśli jeszcze coś tam przeżyło po tym moczeniu w RO, to włóż ją do słonej wody.

Jeśli stwierdzisz dużo obumarłych organizmów na powierzchni to możesz ją w tej wodzie wyszorować jakąś szczotką. Oczywiście w słonej wodzie...

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobiłem z ta nieszczęsna skala... w wodzie ro było pełno takich jakby robaczkow na dnie wiadra oczywiście bez ruchu... wróciłem ja do solanki wyszorowalem ale gąbka i wrzuciłem do świeżej solanki. Co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze ja kupiłem 100kilo skaly za 200 zł leżała w wodzie u gościa w garażu z 6 miesięcy to juz pewno wszystko zdechło wypaliłem w piekarniku a i tak teraz mam dużo aptasi jakieś wieloszczety niechciane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tym ze ja kupiłem 100kilo skaly za 200 zł leżała w wodzie u gościa w garażu z 6 miesięcy to juz pewno wszystko zdechło wypaliłem w piekarniku a i tak teraz mam dużo aptasi jakieś wieloszczety niechciane

może od tego co na OLX sprzedawał .. "coś" co nazywał żywą skałą ? i chwalił się że wysyła do UK i wszyscy chwalą ? a potem zamknął konto :p

no i nie mów że po wypaleniu w 200' masz wieloszczety - pewno przywlokłeś z jaką szczepką ...

screen stary - ale pokazuje dokładnie "fachowca"

post-23855-0-23429200-1440016435_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to nie masz ani żywej skały ani suchej skały. masz ... gnijące bagno, równie dobrze mogłeś wrzucić schabowego do akwa żeby sobie zgnił.

zanim skałę włożysz musisz ja teraz dokładnie wymyć wyszorować i wypłukać a i tak to co zostanie będzie musiało się rozłożyć i "zakisi" wodę.

nie kumam po co kurierem ściągasz żywą skałę jak w okolicy masz sklep i możesz w godzine być ze skałą w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgazuj jak w sklepie. Czyli mocny odpieniacz na mokro i czekasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz to nie masz ani żywej skały ani suchej skały. masz ... gnijące bagno, równie dobrze mogłeś wrzucić schabowego do akwa żeby sobie zgnił.

zanim skałę włożysz musisz ja teraz dokładnie wymyć wyszorować i wypłukać a i tak to co zostanie będzie musiało się rozłożyć i "zakisi" wodę.

nie kumam po co kurierem ściągasz żywą skałę jak w okolicy masz sklep i możesz w godzine być ze skałą w domu?

Może dlatego że w sklepie u mnie kg kosztuje 55zl? A tutaj zdecydowanie mniej zapłaciłem...

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała idzie do śmietnika, śmierdzi niesamowicie. Moczyla się w solance całą noc, na dnie wiadra pełno małych robaczkow, cuchnela okropnie

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz jej odgazować?

Może zamiast wyrzucać oddaj komuś... Może się z nią "pobawi"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz w dziale oddam na forum.

Odpieniacz możesz zrobić diy (też na forum parę opisów). Najpopularniejszy:

http://nano-reef.pl/topic/22262-nano-odpieniacz-ze-strzykawek-by-tomko/

Co prawda szału nie ma, ale jak byś rozłożył tą skałę luźno w jakimś zbiorniku (może być akwarium), skierował na nią cyrkulator/y, odpieniał, odsysał syf z dna, to za pewne byłaby za jakiś czas jak nówka sztuka ze sklepu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamów sobie real reef rock lub kup żywą w sklepie gdzie masz pewność że tam leży już trochę - po co później mieć problemy w akwa przez nie pewną skałę lub marnować kilka dni na zabawę z nią


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wystartowałem na skale kupionej właśnie w sklepie (temat również na forum zapraszam) a z ta skala może się pobawie :-)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kroczek, kilka dni czy nawet tygodni to w akwarystyce jest nic ;)

Oczywiście to zależy od podejścia, ale nawet jak ktoś woli kupić nową skałę to szkoda starą wyrzucać... Lepiej oddać komuś kto będzie chciał się tym zająć...

To trochę tak jak z DIY... Zawsze się znajdzie taki co napisze "po co - lepiej kup w sklepie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawić można się ze wszystkim tylko niektóre rzeczy/elementy akwarium to coś z czym lepiej nie eksperymentować/bawić się a skała akurat jest elementem bardzo ważnym w tej całej układance


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.