Skocz do zawartości
dale

Jak wygonic quadri ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zdesperowany od nadmiaru szczęścia....

Miałem dwa śliczne ukwiały quadri - czerwony i zielony. Chciałem je nieco odsunąć od korali. Skierowałem wodę na nie... W efekcie jeden mi się podzielił. W efekcie miałem 3 irytujące sztuki. Postanowiłem je jednak przemiescic. Karmiłem, nie karmiłem, dmuchałem wodą, blokowałem całkowicie cyrkulację. Nawet uzywałem lodu - wszystko, żeby tylko wylazły z dziur, w których pochowały nogi...

W efekcie mam 5 "choler" zdobiących akwarium. Ryby i korale już wystosowały protest...

Czy znacie jeszcze jakieś pomysły na zmuszenie takiego do spaceru ? Tylko wolał bym żeby w efekcie mi się już nie dzieliły :(...

Inaczej czeka mnie wyciąganie paru kilogramów skały...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw je w spokoju... to przecież fajne kwiatki :)

A tak poważnie ten Twój zielony był dwa razy dziennie drażniony szklaną laseczką tak żeby się troszkę chował w worek i po jakimś czasie stwierdził że chyba coś nie jest mile widziany więc ruszył w podróż i w tym momencie poleciał do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może wydać się głupie ale czy dziury są "na wymiar stopy" czy masz jakieś szanse na manewrowanie jakimś "narzędziem"?

Mój ostatni ukwiał po dłuższym ciągłym dotyku/przyciśnięciu paluchem (ok 1m) zaczynał przesuwać stopę. Taj jak wspomniał przedmówca zrób żeby zrobiło mu się niewygodnie ale bez drastycznych ruchów jak z lodem. Wrzuć jakąś fotkę będzie łatwiej myśleć i wielu zbędnych pytań unikniesz ;)

Trzymam kciuki za powodzenie operacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotke wrzuce jak pozbędę się okrzemek :) - pokonały dino, teraz same schodzą :) - zrobie jak zejdą, bo mi wstyd :)

A kwiatki, fajne są :) Może doczekają w spokoju do zmiany baniaka... :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam wstyd :) Glony jak glony - część natury. Nie ma się czego wstydzić :)

Sorry za off-top...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu też mialem problem z wyciągnięciem quadri-wszedł za skały.

Skierowałem na niego cyrkulacje, wziąłem długi pędzelek syna i go smyrałem po stopie. Robiłem takie podejście ze 3 razy po 5-10min co pół godz. Trochę się przemieszczał, a za 3 razem się poddał i w ogóle puścił skałę.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.