Skocz do zawartości
MojeSumienie

Chyba coś je moje korale :(

Rekomendowane odpowiedzi

Tester.... z calym szacunkiem, ale tkanka na kolegi koralach jest obgryziona do szkieletu.... a raczej wyssana. Zwrocic nalezy uwage na punktowe ukąszenia pojawiające się u kolegi ponad tymi dużymi plamami. Gdyby ich nie było może miałbym wątpliwosci, ale one tam są... (takie jakby kropki białawe) to są pojedyncze ukąszenia a te plamy to już pożądna wyżerka. Polecam kąpiel w roztworze jodyny lub pochodne... RX powinien byc OK, ja mam Reef dip Seachem'a tez dziala. Hexa nie da rady. Może większe wargatki... Halichoeres.

polecam:

http://www.melevsreef.com/node/650

ps. to nie KH. Jesli KH jest za niskie tkanka leci od dolu...jeśli za wysokie zazwyczaj rozpuszcza się na gałązkach/tipach ...i zwisają wtedy takie frędzle.... ta tkanke jest poprostu zjedzona.

Edytowane przez zegeye (wyświetl historię edycji)

Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla jasności - żaden preparat nie zabije/zniszczy jaj - zabiją wszelakie preparaty tylko "żywe" osobniki - resztę trzeba oczyścić mechanicznie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla jasności - żaden preparat nie zabije/zniszczy jaj - zabiją wszelakie preparaty tylko "żywe" osobniki - resztę trzeba oczyścić mechanicznie

Zgadza się. Poza tym jedna kąpiel w RX może nie wystarczyć. Twoje ''rany'' wyglądają na mocno zaawansowane.... i są na więcej niż jednym osobniku. Moim zdaniem wszystkie akry do kąpieli.


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester.... z calym szacunkiem, ale tkanka na kolegi koralach jest obgryziona do szkieletu.... a raczej wyssana. Zwrocic nalezy uwage na punktowe ukąszenia pojawiające się u kolegi ponad tymi dużymi plamami. Gdyby ich nie było może miałbym wątpliwosci, ale one tam są... (takie jakby kropki białawe) to są pojedyncze ukąszenia a te plamy to już pożądna wyżerka. Polecam kąpiel w roztworze jodyny lub pochodne... ta tkanke jest poprostu zjedzona.

Teraz gdy patrze na komputerze to rzeczywiscie wyglada na tkanke zjedzona do szkieletu.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągnąłem wszystkie korale z plamami i wymoczyłem w coral protect. Dzisiaj korale czują się dobrze.

Ale to cholerstwo przelazło na następne korale.

Jak się tego pozbyć z wody?

Lampa UV?

jakiś specyfik?

nawet nie wiem co jest grane... bo nie umiem nazwać przyczyny.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomóc może tylko płukanie w dipach i mechaniczne usuwanie jaj jeśli je dostrzeże


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.