Skocz do zawartości
rafik73

Targi zoologiczne MTŁ 11-13 września

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.petfair.pl

Warto by się wybrać . Będzie kilku morskich wystawców.

Najlepiej z soboty na niedziele. A wieczorem na Piotrkowskiej zabalować.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies bilety trzeba, rejestracje? Jak to wyglada?


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

www.petfair.pl

Bilet normalny 10 zł a on-line 8 zł

Pewnie jak co roku bilety mozna kupić na miejscu.


Akwarium - miejsce ciekawych przemian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie z tego co widzę są też bilety online . Jest link do strony targów . Wiem , że bedzie Erybka, Aquamedic i ..............

Wracam w sobotę z Krakowa to raczej wstąpię po drodzę .

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby było w miarę ciekawie bo różnie bywało.

W tym roku tak ma być :-)


Akwarium - miejsce ciekawych przemian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się wybieram tam he he

Warto mam nadzieję że będzie.

Mam nawet bilet za darmo :D na FB szukajcie Akwarysta.eu :)

Myślę że sobota będzie najlepszym dniem, i ten sektor akwarystyczny. Założe się że nikt mnie nie znajdzie że to ja :D

Edytowane przez Wtełek1 (wyświetl historię edycji)

"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 - Aqua-Medic

15 - E-Rybka

Dwa lata temu z morskich był tylko zbiornik Sery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś, ogólnie straszna lipa jeśli chodzi o całość, jedyny plus to stanowiska z erybki i jonafish. AquaMedic miał jedno małe akwarium i już wszystko w nim sprzedane o czym ciągle informował człowiek, który tam siedział.

Całe targi można obejść w kwadrans.


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa to mało powiedziane. Kurde . Jesteśmy takim dużym krajem . Dużą społecznością akwarystów -hobbystów . A nie mamy swoich super targów akwarystycznych. Jak np. Niemcy.

To pokazuję jak mało znaczący jesteśmy na rynku :( Pomimo , że mamy naprawdę fajne firmy akwarystyczne które szeroko działają na rynku międzynarodowym .

Żal i Ból :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko zabieram dzieciaki i jutro idę pokazać im duuuuże ryby ;)


Akwarium 104x50x60, ATI 8x39w dimm, Skimmer Skimz Oval SV203, Gyre XF130 + RW8+RW8

79f2a5736b72c7fb7330881dd9cde423u812a713.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byłem dwa lata temu to Sera nic nie chciała sprzedać, bo to było tylko pokazowe stanowisko i tak przez pierwsze dwa dni powinno być dopiero na zakończenie zrobić wyprzedaż, bo tak na bieżąco to ci co pojadą ostatniego dnia może się okazać że nic nie zobaczą bo wszystko już będzie wyprzedane

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zabierzecie swoje kobiety do Maka za te 10 zł. Ogólnie straszna lipa na targach, dwa stoiska z morszczyzną. W Jonafish było sporo ładnych szczepek w dobrych cenach i Erybka była tu oczywiście na bogato ale nic nie rozdawali :(

Reszta to gumowe ukwiały chińskich producentów i zabawki dla kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podkręcić kogoś z góry i zrobić takie wieeelkie zebranie akwarystyczne jak IEM :D Intel Extreme Matters czy coś. W katowickim spodku ^^

Tam by się mogło sporo morszczaków ustawić i słodkich ^.^


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na IEM było 120 tysiecy ludzi nieogarniesz na morszczyznie takiego rozmachu ....L4G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry organizator i by ogarnął. Może na początku było by trudno. Ale jest rynek wschodni Litwa , Łotwa , Estonia, może Skandynawia Finlandia , Południowy Czechy i Słowacja . Do tego nasz rodzimy i można by to zebrać do kupy w jednym kompleksie . Nie musimy być odrazu Niemcami. Łącząc akwarytykę morską i słodkowodną wyszło by niezłe zbiorowisko.

Tylko po co jak można do Niemiec pojechać . Tam już ktoś to zorganizował. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC00037.JPG

DSC00038.JPG

E-Rybka na finalne zakończenie spora kolejka osób w tym Marcin z Euroakwarium,

DSC00039.JPG

Kolejny zbiornik E-Rybki

DSC00040.JPG

Na tym zdjęciu również Zbiornik E-Rybki a w nim ciekawa odmiana Błazenków z Płetwami ogonowymi jak u welonów lub Gupików

DSC00041.JPG

DSC00042.JPG

Weloniasty Błazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pofatygowałem się wczoraj na targi z zamiarem zakupu czegoś do swojego Reefmaxa i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Pewnie dla starych wyjadaczy, posiadających zbiorniki po 500l w górę, to faktycznie nic tam nie było ciekawego, ale taki noob jak ja znalazł kilka rzeczy, na które polował.

Quadricolor ze sporym kawalem żywej skały (nie chciał się odczepić skubany) za 120PLN, Gobiodon za 30PLN czy ładna kreweta czyszcząca za 40 PLN. Do tego udało mi się zrobić barterowy deal z Jona Fish i oddać swojego agresywnego Clarka. Dopłaciłem i dostałem parkę fajnych Ocelarisów. Do tego masa próbek pokarmów.

Biorąc pod uwage fakt, że w Łodzi nie ma praktycznie sklepu z morskim życiem to zawsze okazja, żeby kupić coś żywego wraz z możliwością zobaczenia tego przed zakupem na żywo i zaoszczędzić kilka groszy na paliwo czy przesyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując tegoroczne targi do lat ubiegłych to jest duży progres, owszem do ideału jeszcze daleko ale można było coś zobaczyć. Dwa czy trzy lata temu była połowa stoisk, więc jednak coś się dzieje.

A i owszem, ktoś jak szukał kilku szczepek w rozsądnej cenie to w JonaFish mógł się zaopatrzyć i jeszcze książkę o chorobach ryb morskich z dedykacją autora przygarnąć.


Akwarium - miejsce ciekawych przemian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry organizator i by ogarnął. Może na początku było by trudno. Ale jest rynek wschodni Litwa , Łotwa , Estonia, może Skandynawia Finlandia , Południowy Czechy i Słowacja . Do tego nasz rodzimy i można by to zebrać do kupy w jednym kompleksie . Nie musimy być odrazu Niemcami. Łącząc akwarytykę morską i słodkowodną wyszło by niezłe zbiorowisko.

Tylko po co jak można do Niemiec pojechać . Tam już ktoś to zorganizował. :)

No tak tyle ze mówisz o ludziach z paru narodów a nie samej polski poza tym w polsce niema tyle morszczaków co graczy typu Cs czy LOL moze koło 10 % max

Edytowane przez maxiu1990 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie mówię.

Bo jest nas mało ale i tak jednocześnie dużo.

Tylko u nas wśród osób które mogą mieć akwarium panuje przekonanie "to tylko koszta" a czy nie fajnie jest sobie ogarnąć akwarium, urządzić ten kwadrat czy prostokąt wysilić się a potem wieczorkami przy piwku w towarzystwie podziwiać ?

Nawet samemu na stres pomaga ta kropla z morza czy oceanu. Dodatkowe atuty to to że na piękną kroplę trzeba wywalczyć trudem i znajomością tematu he he.

Myślę że coś takiego mogłoby wypalić. W Polsce jest nas mało ale w Europie ? raczej już nie jest nas malo.

Ameryka troche daleko bo tam to sporo osób ma swoją kroplę i w ogóle ale na 100% wątpliwa sprawa żeby kogoś było stamtąd stać ot tak na wyjazd po to żeby sobie poglądać zbiorniki itd.

Jeszcze kilkadziesiąt lat i takie imprezy powinny się pojawić, chyba że greenpeace zrobi kolejny krok i zawali całą sprawę.

W porównaniu do graczy jest nas mało, bo gracze nie wkładają praktycznie nic w to itd. Zakup komputera pomijają bo tak czy inaczej jest w 80% przypadków potrzebny w domu ;P nawet do oglądania śmiesznych filmików z kotami ^^

No i problem w tym że gry wciągają + można na nich szybko zarobić, gold farmingi i inne duperele, czyli mały nakład pracy. Bo można zbotować albo samemu siedzieć i klikać.

Edytowane przez Wtełek1 (wyświetl historię edycji)

"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh nic ... jak streamujesz musisz miec kompa za około 10k by mniec dobry upload i beatrade jakosci gry czy gracze poswiecaja mało czasu hmmm przepuszczam ze duzo wiecej niz przy akwarystyce bynajmniej i graczy którzy na tym zarabiaja... streamuja obrabiają

renderują itp ale to jest inny temat wiec proponował bym skonczyc gadanie o grach ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu było jeszcze gorzej ;)

Dodatkowo ceny biletów 2 razy wyższe... ostatni raz wybrałem się na taką imprezę. Jeszcze za Ricordea zapłaciłem jak za zboże, ale już nastawiłem się na wydatek to machnąłem ręką.

Targi można obejść w 15 minut. Koty były najlepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz kota lub psa to mogłeś pozbierać próbki karm. Od kilku firm dostałem puszki i trochę suchej karmy dla kota mojej mamy, więc chociaż koszt biletów się zwrócił heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.