Skocz do zawartości
MarekT

Media filtracyjne - w co je zapakować ?

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzcie mi, w co zapakować media, żeby w sumpie nie były luzem ? Tak żeby wygodnie było je wyciągać i przepłukiwać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woreczki z siatki takie do prania kupisz w markecie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pończochę :)

Ale tylko zdjętą wlasnoręcznie z młodej, ładnej nóżki :)

Inaczej nie działa.

ps. nie próbuj z Żoną (własną) - może nie podzielać zamiłowania do akwarystyki w kontekscie ostatnio kupionej garderoby :) Dlatego ja używam woreczków firmowych.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie ładuj we własna skarpetę , tylko wypierz i wypłukaj w RO bonwywalisz baniak :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, problem polega na tym, że stosując filtry fluidyzacyjne, prawie zawsze następuje ścieranie materiału i to, co podlega adsorbcji, czesto wraca do obiegu, w formie aktywnej - prędzej czy później.

A w wypadku woreczków, często występuje przepływ powierzchniowy. Dlatego ja stosuje to w ten sposób, że pończochę (przysłowiową) wypełniam bardzo luźno, następnie układam ją na kratce rastrowej - na całej powierzchni, zmuszając wodę do przepływu przez nią, nie zaś do obmywania jej.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale tylko zdjętą wlasnoręcznie z młodej, ładnej nóżki :)

Inaczej nie działa.

ps. nie próbuj z Żoną (własną) - może nie podzielać zamiłowania do akwarystyki w kontekscie ostatnio kupionej garderoby :) Dlatego ja używam woreczków firmowych.

z całym szacunkiem ale ... czep się kogoś innego

przestałeś być zabawny ... miesiące temu

tym bardziej że np Purigen, Phosguard czy RowaPhos od czasu do czasu trzymam właśnie w pończosze

dlaczego ? bo "firmowe" są do .. nosa - drobne kulki przelatują przez szwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robie jak dale umieszczam worek w sumpie w "esce"

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem ale ...

To zastanów się że możesz wsadzić kogoś na minę. Bo ostatnio własnie zwrócono mi uwagę że są w handlu, na pierwszy rzut oka identyczne z tymi, jakie używałem dawniej do baniaka, damskie podkolanka, pryskane czymś, co się określa jako "silk spray", cokolwiek to miało by robić. Ja wiem że woda RO ma magiczne własciwości i można wypłukac wszystko, ale czy warto, jak woreczek z zamknieciem - wielorazowy i wygodny kosztuje 4 zł ? - Można za kilkanascie zł kupić kilka szt z przesyłką i mieć "wygodę" na długo, a nie ryzykować że nam się np. węgiel rozsypie, bo zaczepilismy o coś w sumpie.

Ale wiesz lepiej. W sumie w rok nabiłes tyle postów co ja w cztery. Pogratulowac doświadczenia i podziwiać cheć dzielenia się wiedzą...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kłócić się z pończochą bo i tak dostaniecie opier&&l albo wpier&&&l :D od kobity za pożyczenie :D

Ło jezu jakbyśta to słyszeli jak mnie zezwała za te pończoche to ło...

Według mnie to:

1. Pończocha.

2. Siatki na mchy.

3. Takie worki kiedyś mialem, były w nich jakies kulki dla dzieci :D idealne oczka.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ok

żeby kogoś nie "wpuścić na minę" na "drobnicę" polecam (z czystym sumieniem) woreczki po Chemi-Pure i opakowanie opasek zaciskowych (tych do kabli) - małych

W sumie w rok nabiłes tyle postów co ja w cztery. (...)

teraz wiem dlaczego się mnie czepiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silivia, Marku, nie czepiam się Ciebie... Tylko chodzi mi o to, żeby być pewnym tego co się pisze, żeby, jeśli już coś piszemy, być do końca odpowiedzialnym za swoje słowa czy porady. Podkolanka, czy pończochy były często używane w akwarystyce, są nadal, ale wszystko się też zmienia, i stąd moja uwaga, żeby być ostrożnym. Szkoda potem było by przeczytać, że np. bezkręgowce padły, bo np. był środek konserwujący/zapachowy/czy inny zawierający miedź.

Ja kiedyś dużo używałem takich wyrobów też do fotografii - jako podręczny filtr zmiękczający, ale ostatnio założyłem, no i okazało się że zasyfił mi jakimiś paprochami obiektyw...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-24711-1441744385,17_thumb.jpg

Ładne równe z zameczkiem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czy suwaczek nie jest czasem metalowy? Nie chodzi mi o "ząbki" tylko o maszynkę.

Sam mam parę takich fajnych worków, ale niestety maszynki są metalowe (stalowe?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 100% tworzywo

Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkJak jest metalowy to

Go wyciąć wsypać medium zaszyć , nienwiem jak wy ale ja tego nie plukam , wywalam razem z zawartością .

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy suwaczek nie jest czasem metalowy? Nie chodzi mi o "ząbki" tylko o maszynkę.

Sam mam parę takich fajnych worków, ale niestety maszynki są metalowe (stalowe?).

jak już to aluminiowe (robi wogóle ktoś stalowe ?)

mam takie w słodkim ... od lat i nic im nie jest

zawsze można odciąć górę i dać opaskę zaciskową ... choć to raczej zbędne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowe w słonej wodzie? Nie ryzykowałbym, ale chemikiem nie jestem.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego miałbym miotać aluminium w wodzie? :baby:

poczytaj tu:

http://www.metale.pl/o_metalach.php?id=korozja&?w=&name=Korozja%20aluminium

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie musisz to nie wkładasz , ale jedna maszynka od suwaka napewno nie wywali baniaka :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Seachem Phosguard to tlenek glinu .. czyli aluminium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Glin w formie nieaktywnej. Stanowiący bazę do adsorbcji. A teraz, umieść w wodzie słonej aluminium nie pasywowane. Np. świeżo przecięty kawałek. To podobnie jak z ołowiem czy innymi metalami. Nawet stal pokryta rdzą wolniej koroduje niż wyczyszczona do połysku.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.