Skocz do zawartości
thomas kay

Porównanie T5 ATI&Giesemann

Rekomendowane odpowiedzi

wyszperałem coś takiego, ciekawe porównanie, dużo zdjęć zbiorników pod wybranymi zestawami oraz samych świetlówek, może pomóc w wyborze oświetlenia:

http://blog.aquanerd.com/2015/07/ati-giesemann-t5-comparison-part-1.html


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie fajna sprawa. Jednak na efekt oświetlenia składa się kilka rzeczy. Wystarczy zmiana tła lub jakiś nalot na szybach, żeby zauważyć różnice w oświetleniu nawet przy tych samych rurach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale samo światło "na rurze" się nie zmieni:)


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale samo światło "na rurze" się nie zmieni:)

Wbrew pozorom nie masz racji. Na "jakość" światła w rurze duży wpływ ma elektronika która ją odpala oraz rzecz o której wiele osób zapomina czyli chłodzenie samej rury dlatego ta sama świetlówki w różnych nawet markowych (czyt. dobrych) lampach może dawać inne światło i niekoniecznie musi to być zasługa "magicznych" odbkysnikow ;-).

Artykuł bardzo fajny mam nadzieje ze będzie ciąg dalszy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że napiszesz że to zależy jakim aparatem były zdjęcia robione:)))

swoją drogą w tej sytuacji większość wątków z poradami jakie kompilację świetlówek wybrać bierze w łeb, nie znając rodzaju lampy, odbłyśnika?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne porównanie - ten sam zbiornik, ta sama lampa i aparat. Sporo da się wywnioskować dla kogoś, kto chce uzyskać określony efekt (przesunięcie barwy, czy ogólne nasycenie). Mógłbym tylko marudzić nad ilością kolorów w akwarium.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem jeszcze coś takiego:

wydaje mi się że na forum ten link już się przewinął ale może warto odświeżyć.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślałem że napiszesz że to zależy jakim aparatem były zdjęcia robione:)))

swoją drogą w tej sytuacji większość wątków z poradami jakie kompilację świetlówek wybrać bierze w łeb, nie znając rodzaju lampy, odbłyśnika?

;-)

Niestety taka jest prawda.

A te wątki o kombinacji świetlówek należy traktować bardziej informacyjnie i nie ma co się łudzić jak ktoś na forum napisze jaki ma setup w ATI to że u nie takie same rury w "chinczyku" dadzą ten sam efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawiły się 2 kolejne części porównania, tym razem wykresy, ciekawostka np. porównanie na wykresie różnicy po pierwszych 100 godzinach świecenia:

http://blog.aquanerd.com/2015/07/ati-giesemann-t5-comparison-part-2.html

http://blog.aquanerd.com/2015/08/ati-giesemann-t5-comparison-part-3.html


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.