Skocz do zawartości
meczein

Autodolewka podmiana wody

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam znowu szukam i nie mogę znaleść powie mi ktoś w czym roznica w wielkim skrocie

Wysłane z mojego HTC Desire C przy użyciu Tapatalka


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolewka to dolewanie wody RO a podmienia sie wodę słoną ze zbiornika na świeżą wodę słoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parowanie - dolewamy wodę RO

Podmiana - solanka która przygotowujemy

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze woda paruje a sól zostaje w akwarium dlatego trzeba dolać wody bez soli. Dodatkowo automatyczna dolewka utrzymuje stałe parametry wody dozując wodę w małych ilościach a nie raz na tydzień wlewamy 5l wody RO i mamy skok parametrów (kwestia wielkości akwarium )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na tydzień to gruba przesada :D

Jak już dolewać odparowaną wodę ręcznie to 2 razy dziennie. Awaryjnie raz dziennie. Ale nie raz na tydzień :p

Jak są upały (i chodzą wentylatory) to nawet jak dolewałem do małego akwarium 2 razy dziennie, to ubytki były znaczne.

Co do tematu to tak jak wszyscy piszą.

Dolewamy często RO. Bo paruje tylko woda. To jest dolewka.

Podmiana to wymiana części słonej wody z akwarium na świeżo zasoloną. Odlewamy x litrów wody z akwarium, po czym do akwarium wlewamy x litrów wcześniej zasolonej i wymieszanej wody.

A poza tym to pytanie już na forum się parę razy pojawiało. Warto czytać.

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was, korzystał może z tych automatycznych dolewek?

http://allegro.pl/polska-dolewka-automatyczna-400w-do-akwarium-i5583633016.html

http://allegro.pl/ebtech-automatyczna-dolewka-podwojny-sensor-i5298036353.html

Może ktoś powiedzieć czy jest to coś warte. Jeżeli nie to proszę o jakieś inne w podobnych cenach


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za linki,ale że jestem humanista nic z tego nie stworze

Wysłane z mojego HTC Desire C przy użyciu Tapatalka


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z ebTech tylko chyba ten nowszy model już :)

Działa i sprawdza się :)


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Zakupiłem taką dolewkę do swojego akwarium.

link:

http://allegro.pl/polska-dolewka-automatyczna-400w-do-akwarium-i5583633016.html

Czy ktoś z Was, może mi powiedzieć jaką pompę do tego zastosować?


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam ponownie.

Zakupiłem taką dolewkę do swojego akwarium.

link:

http://allegro.pl/po...5583633016.html

Czy ktoś z Was, może mi powiedzieć jaką pompę do tego zastosować?

taką na jakie napięcie... 230v 24v 12v ? jest w instrukcji ?

ps. gwarancja 12 miesięczna chyba nie jest ... zgodna z prawem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jak z gwarancją jest, ale to producent chyba decyduje.kupiłem ją za 50zł jako nową. Sprawdzimy. Co do pompy zasilanie ok tylko,że mam z dolewki do sumpa około 40cm i nie wiem jakim przepływem musi być podawana woda.Czy np. Wystarczy moja stara pompka atman z przepływem 700,czy mam zakupić nową.

Wysłane z mojego HTC Desire C przy użyciu Tapatalka


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze i w takim wykonaniu ............ w życiu. Ale wracając do tematu urządzenie wystawia na gniazdo wyjściowe 220V / 400W. Czyli można podłaczyć jako dolewkę zwykłą pompkę obiegową lub zasilacz pompki na 12v. Można też podłaczyć bezpośrednio zawór osmozy. Konkretnego typu raczej nie wskażę. Można tu zastosować praktycznie wszystko ponieważ jest regulacja czasu dolewki.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem dokładnie jak z gwarancją jest, ale to producent chyba decyduje

(...) mam z dolewki do sumpa około 40cm i nie wiem jakim przepływem musi być podawana woda.Czy np. Wystarczy moja stara pompka atman z przepływem 700,czy mam zakupić nową.

guzik prawda - obowiązują przepisy unijne a nie widzimisię producenta

ten atman będzie aż za dobry - przecież zakres czujnika to jakiś .. 1 cm ?

albo źle rozumiem te 40cm - to jest wysokość ? na którą pompa ma wtłoczyć wodę ?

to sprawdź wysokość podnoszenia na pompie

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że to dużo jak za taką dolewkę.?


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Te unijne przepisy prowadzą do podwyższenia ceny produktu. Ja wolał bym zapłacić mniej za pompę i nie mieć na nią gwarancji.

Przymusowy socjalizm... Nowa komuna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te unijne przepisy prowadzą do podwyższenia ceny produktu. Ja wolał bym zapłacić mniej za pompę i nie mieć na nią gwarancji.

Przymusowy socjalizm... Nowa komuna.

żaden przymus

przecież można sobie samemu zrobić .. na 2 czujnikach za jakieś 40 - 50zł + pompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden przymus

przecież można sobie samemu zrobić .. na 2 czujnikach za jakieś 40 - 50zł + pompa

Można jeszcze taniej ;)

pływak - $1,17 x 2 = $3,34

http://www.ebay.com/itm/262019497019

przekaźnik - $0,74

http://www.ebay.com/itm/271974673600

źródło 5v (ładowarka) - $1,58

http://www.ebay.com/itm/391229180028

do tego tranzystor + rezystor (w byle jakim sklepie eletronicznym >1zł w sumie)

pompa - $3,20

http://www.ebay.com/itm/321850414985

I w sumie za $8,86 mamy komplet z pompą :D

Bez pompy to będzie $5,66, a więc jakieś 21zł (a jak ktoś wyszpera w domu starą ładowarkę to jeszcze sporo taniej ;)). Z ciekawości sprawdziłem ile by to było na ebay-u, bo sam niestety na to nie wpadłem jak swoją składałem i zrobiłem z części kupionych w Polsce, do tego wysyłkowo. Same wysyłki wyniosły mnie więcej...

Jeśli chodzi o gwarancję i faktycznie jej nie chcemy, to do kwoty 22euro ratuje nas właśnie ebay :)

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda cenowo. Niestety ale jeżeli ktoś nie potrafi złożyć z tego całości to kupuje gotowe.:)


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ....... ktoś tu sobie jaj robi.

1. Zestaw po zbudowaniu w/g kolegi Igora posiada raczej zerową funkcjonalność. Będzie go trzeba często myć żeby nie wlał tony wody do sumpa jak ślimak zablokuje pływak. Brak żadnych regulacji, brak opcji falowania itp itd ................ALE TANIO JEST.

2. Podana pompa to napowietrzacz a nie pompa dolewki ......... niby drobna różnica. Ale jak ktoś początkujący to wszystko kupi to nic z tego nie zbuduje.

Jak już podajemy jakieś przykłady żeby taniej było to podajmy również minusy takiej konstrukcji ......... włącznie z zalaniem sąsiada 5 pięter niżej bo wyjedziemy na weekend :)

Pozdrawiam i polecam sprawdzone konstrukcje. Tu się nie da oszczędzić.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ....... ktoś tu sobie jaj robi.

1. Zestaw po zbudowaniu w/g kolegi Igora posiada raczej zerową funkcjonalność. Będzie go trzeba często myć żeby nie wlał tony wody do sumpa jak ślimak zablokuje pływak. Brak żadnych regulacji, brak opcji falowania itp itd ................ALE TANIO JEST.

2. Podana pompa to napowietrzacz a nie pompa dolewki ......... niby drobna różnica. Ale jak ktoś początkujący to wszystko kupi to nic z tego nie zbuduje.

Jak już podajemy jakieś przykłady żeby taniej było to podajmy również minusy takiej konstrukcji ......... włącznie z zalaniem sąsiada 5 pięter niżej bo wyjedziemy na weekend :)

Pozdrawiam i polecam sprawdzone konstrukcje. Tu się nie da oszczędzić.

Proszę coś polecić w przystępnych cenach. Tak naprawdę o to Was proszę


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kryptoreklamy

http://allegro.pl/ebtech-automatyczna-dolewka-typu-c-i5298034051.html

Mam, używam, polecam, poprawiona wersja V3


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@ igor255 pomylił pompy fakt

zapomniał o sterowaniu fakt (dolicz 10zł na np arduino)

a można na kilka sposobów

np.

http://nano-reef.pl/topic/77473-automatyczna-dolewka-na-attiny13a/

http://nano-reef.pl/topic/73509-aqma-sterownik-akwariowy-by-magu-na-arduino-leonardo-za-free/

podałeś "poprawiona wersja V3" ... a co poprzednie 2 zalewały sąsiadów ? :)

czyli da się za jakieś 50zł + pompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja C ( czy inaczej V3) jak napisałem poprawiona w domyśle "zmodrnizowana", wyposażona w nowe funkcje. Nie chcę tu reklamować konkretnego produktu lub firmy. Każdy ma własny wybór .............. tylko proszę nie pytać wtedy co polecacie ?

Ja polecam taki wynalazek a pewno inni będą za firmowymi dolewkami BLAU i.t.p.

Wersja B nie zalewała sąsiadów, cytat z opisu

"

W nowym urządzeniu zostało wprowadzone kilka zmian. Urządzenie posiada podwójny niezależny czujnik pływakowy, który dodatkowo jest zabezpieczony regulowanym czasem dolewania. Gdy z jakiś niewyjaśnionych przyczyn pływaki nie dadzą sygnału wyłączenia dolewki, zdarza się to jak np. ślimaki zablokują czujnik, lub skończy się woda RO w zbiorniku, urządzenie reaguje po zadanym czasie, wyłączając dolewkę, i informując nas o tym przerywanym sygnałem dźwiękowym. Po zablokowaniu urządzenia, można je jedynie odblokować ręcznie, naciskając klawisz RESET.

By zapobiec częstemu załączaniu się pompy dolewającej, spowodowanego np. falowaniem wody, pomiar czujnika poziomu wody odbywa się co 10min, w przypadku gdy dolewanie jest wyłączone. Gdy dolewka uzupełnia nasz zbiornik, pomiar wykonywany jest w czasie rzeczywistym.

Urządzenie jest montowane w dwóch wersjach obudów, obie są wyposażone w gniazdo do zasilania innego urządzenia, np. pompy lub elektrozaworu. Obudowa Z27, jest prostą obudową wyposażoną we wtyczkę elektryczną, urządzenie montuje się bezpośrednio w gnieździe zasilania. Obudowa Z31, została wyposażona w 1,5m przewód zasilający urządzenie."

Pozdrawiam


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Tunze Osmolator, wiem, że troszke wyższa półka cenowo ale sprzęt niezawodny i idealny dla ludzi takich ja co do elektroniki to dwie lewe ręce mają

Sent from my iPhone using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.