Skocz do zawartości
butrynm

Sterownik do lampy Led

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam lampe Led 120W Grow. Czyli chińczyk z dwoma kolorami ledów. Jeden kolor niebieski a drugi biały. Każdy kolor jest na osobnym kablu zasilającym. Czy można gdzie kupić jakiś gotowy sterownik pod taką lampę?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się teoretycznie bo nigdy tej lampy w rękach nie miałem.

Konstrukcja wszystkich lamp led jest bardzo podobna, zasadnicza różnica to taka czy driver ma sterowanie PWM

czy nie. W tym przypadku wygląda że nie, więc wystarczy zastąpić obecny driver takim z PWM. Dzięki temu

zyskujemy możliwość sterowania jasnością czy to za pomocą potęcjometra czy rozbudujemy to dalej np. o arduino.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowego sterownika raczej nie będzie ........ Ale oczywiście wszystko jest do zrobienia. Mogę takie lampy przerobić na dowolne sterowania. Jak sobie wymyślicie ...... potencjometr, arduino. co kto lubi. Minusem jest fakt że trzeba do mnie lampę przysłać. Każda z nich ma własny system zasilania i konstrukcję. Trudno jest coś uniwersalnego stworzyć i jeszcze wytłumaczyć jak to zamontować.

Wyprzedzając pytania ............ nie wiem ile kosztuje taka przeróbka dla konkretnych przypadków. To indywidualna sprawa.

Najprostsze lampy led posiadają zwykłe zasilacze prądowe których w żaden sposób nie da się sterować gdy są zalane w kostkę. Pozostaje wtedy dodanie zasilacza 24V i drivera prądowego + regulacja (nieważne czy to potencjometr czy arduino). Jeżeli system zasilania jest oparty o zwykły zasilacz 24v i dopasowany do tego zestaw diód to sprawa jest prostsza. Wystarczy zwykły szeregowy regulator napięcia na jednym tranzystorze ........... i wtedy jest tanio :)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany taką usługą bądź naprawą innego sprzętu związanego z akwarystyką (wszystko co związane z prądem i nie ucieka na drzewo ) zapraszam do współpracy. Odpowiem na wszelkie pytania 504-436-002


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej na dwóch włącznikach czasowych ustawić sobie każdy kanał osobno? Wtedy masz coś w stylu sterownika za wyjątkiem wschodów/zachodów.

Sent from my iPhone using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Moja lampa ma dwa potencjometry. Osobny na niebieskie ledy i osobny na białe. Pewnie na razie więc tak zostawię jak jest a w przyszłości kupi się coś w pełni sterowalne :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są potencjometry sterujące to sprawa jest prostsza, właściwie bezkosztowa. Do arduino dokładasz tylko tranzystory i zamiast potencjomertów montujesz. Koszt niewielki - gdyby ustawić godziny w programie to tylko arduino mini i 2 tranzystory, zasilacz 5V. Jeśli chciałbyś możliwość programowania to dochodzi jakiś wyświetlacz i klawiatura.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.