Skocz do zawartości
thomas kay

Ile chlorku magnezu 6wodnego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ile maksymalnie mogę rozpuścić tego proszku w 2 litrach RO/DI?

Chcę zrobić bardziej nasycony roztwór niż obecnie co by lać trochę mniej ml.

Obecnie mam 300 gram rozpuszczone ale to chyba za mało.

Leję z ręki, osobno, nie z węglanem wapnia.

Pół kg rozpuści się bez problemu?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 g

potem to molowo przeliczasz ;)

a ile wapna masz ???

czy oddzielnie dajesz, czy do jednej butli z mg?

jak co szukaj w balling light

tam idą większe porcje - mniej lejemy

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 gram? na prawdę? kurcze to ja chyba coś pomieszałem. obecnie leje więcej bo jestem na etapie podnoszenia magnezu bo miałem ok 1150, w tydzień podniosłem do ok 1260, ale 1,5l roztworu mi weszło do akwa.

leje oddzielnie, wapnia na razie nie podnoszę, bo na teście(salifert) jest 420 a podnoszę kh bo było 5, teraz jest już 6,4

Edytowane przez thomas kay (wyświetl historię edycji)

Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę ............troche tego się rozpuści

w wodzie: (temp 20°C) 1670 g/l,

w wodzie (temp 100°C) 3670 g/l


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/...-balling-light/

samym chlorkiem jest ciężko do tego dodajemy siarczan

8 do 1 porcje jak dobrze pamiętam ale może ktoś poprawi jak źle :)

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę ............troche tego się rozpuści

w wodzie: (temp 20°C) 1670 g/l,

w wodzie (temp 100°C) 3670 g/l

Dzięki właśnie o to mi chodziło. Gdzieś widziałem jak ktoś się chwalił dozowaniem z bardzo zagęszczonych roztworów. Wychodzi na to że mogę spokojnie kg rozrobić

http://nano-reef.pl/...-balling-light/

samym chlorkiem jest ciężko do tego dodajemy siarczan

8 do 1 porcje jak dobrze pamiętam ale może ktoś poprawi jak źle :)

no właśnie czytałem na forum że z siarczan jest już podobno passe, tym chlorkiem też mi się udaje podbić, tempo mi nie przeszkadza tylko nie będzie mi się chciało tak często roztworu rozrabiać


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrob sobie ballig light masz podany link

Jedynie sodu nie rozpuscisz wiecej

Wapno , magnez mozesz dawac wiecej

A jak maja bufory do podnoszenia mg, tym dzwigamydzwigamy do danego parametru, balingiem uzupelniamy dzienne zapotrzebowanie to co korale potrzebuja

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pokręciłeś.Chlorek magnezu 1 kg rozpuszczam w 5 l destylówy.Dolewam 0,5l raz na dwa tygodnie,na 2000 l w obiegu.Mg na poziomie 1350 ppm lub więcej.Nie dolewasz węglanu wapnia ,bo nie ma takiej opcji.Możesz dolać wodorowęglan wapnia Ca(OH)2 w postaci zawiesiny przy pomocy miksera,lub chlorek wapnia CaCl2 z ręki,najbardziej skuteczna metoda (Balling).Pamiętaj że odczyty poziomu wapnia i magnezu są zależne od:KH i pH w chwili pomiaru.Jeżeli masz zaniżone KH to możesz te wszystkie pomiary sobie wsadzić....Ustabilizuj KH na poziomie 8 dKH lub więcej (musi być pompa dozująca,z ręki się nie da ) Ja robię roztwór prawie nasycony NaHCO3 400 g / 5 l destylówy.Starcza na tydzien.

Pompa podaje co 6 h.ustaloną dawkę.Konsumpcja wapnia jest ogromna,magnez w niewielkich ilościach,stront ,molibden wystarczają podmianki 10% raz na dwa tygodnie.SPS i LPS rosną w oczach.Nie mam acropor,ale to już jest inna bajka na temat NO3 i PO4.Mam mnóstwo dużych ryb.

Pozdrawiam


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście w pierwszym poście się pomyliłem napisałem węglan wapnia a miało być chlorek wapnia, co zresztą już prawidłowo napisałem w kolejnym poście. miałem przerwę prawie rok, baniak stał samopas i się wszystko rozjechało, nie widzę potrzeby robić restartu bo akwarium nie wygląda źle. wziąłem więc roztwory na bazie ballinga które miałem w szafce i zacząłem prostować parametry.

było kh ok.5 punktów, konsumpcja dzienna wynosi 0,3 więc podnoszę o 0,6 na dobę, leje z ręki rano i wieczorem, podnoszę równocześnie magnez bo było ok 1100 podnoszę na dobę o 20-25 punktów. wapnia na razie nie podnoszę bo wskazuje powyżej 400, dopiero jak kh podniosę to jego realny poziom zmierzę, o ile dobrze rozumiem.

rozumiem że balling light jest tylko oryginalny fauna marin?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.