Skocz do zawartości
Bondzik04

No3Po4x Red Sea

Rekomendowane odpowiedzi

Walcze z wysokim no3 50 test salifert zaczołem lac codziennie po 5ml no3po4x juz daje 4tygodnie dodatkowo co tydzień po 10ml bakterie Biogro 123 i no3 ciagle 50, wodę podmieniam 15l co tydzień na soli red sea coral pro kh jest 9 i zastanawiam sie czy wysokie kh nie jest spowodowane tym ze no3po4x nie działa. Powiedzcie co zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po4 jakie? Bo mi zadzialal gdy i po4 bylo odpowiednie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a test dobry ?


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejść na AF i polimery w płynie - na pompie dozującej. U mnie zadziałało. To znaczy, na razie na pożywce

lanej z butelki - tej starej, ale jak polimery mają ja zastąpić...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po4 niewykrywalne test jbl, salifert no3 waznośc 09.2017 zrobiłem jeszcze testy przetirminowanym pół roku testem red sea i pokazał 10.

Mam tez w akwarium babke Valenciennea sexguttata i ona potrafi jednego dnia usypać górę z piachu 5cm a na drugi dzień ja przesypuje w druge miejsce i ciagle pływa w akwarium pewno pyłu z piasku i moze przez babke no3 mam takie wysokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy JBL są raczej mocno orientacyjne dla akwariów słonych. Z tego co wiem, zwykle azot i fosfor są przyswajane proporcjonalnie

do siebie, zaś wprowadzane - niekoniecznie.Myślę że działania babki przynoszą więcej pożytku niż szkody - zapobiegają zaleganiu resztek.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z kh czy przy kh9 no3po4x działa?, gdzie kiedys widziałem ze musi byc okoł 7 i teraz nie wiem czy podmieniać wode co tydzień bo podbijam tym kh., jakie bakterie najlepiej stosować przy użuwaniu no3po4x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red sea coral trzyma na poziomie 12 kh jak dobrze pamietam, wiec jesli wydaje sie byc za wysoko,

to wlasnie przez wysoki poziom w soli

NO3PO4 Jest tylko pozywka dla bakterii nie wplywa na poziom kh, i odwrotnie

vsv wymaga czasu do startu ale dobrze podpowiadaja uzyj AF szybciej i bezpieczniej

Od kiedy masz zbiornik?

ile masz ryb ?

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tak fajne i stabilne KH nic nie kombinuj.Jeżeli pomiary NO3 i PO4 sa wiarygodne to na pewno nie wina akwarium.Zacznij mierzyc to co wlewasz do baniaka.Prawdopodobnie masz zapaskudzony filtr RO (może oddawać zmagazynowane smieci) lub wcale nie filtruje, a w wodociągu masz bagienko.

Pozdrawiam i życzę cierpliwości.Nic na wariata bo może byc jeszcze gorzej.


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejść na AF i polimery w płynie - na pompie dozującej. U mnie zadziałało. To znaczy, na razie na pożywce

lanej z butelki - tej starej, ale jak polimery mają ja zastąpić...

Dale, dlaczego polecasz polimery w płynie chociaż jeszcze nie wiesz jak działają i czy w ogóle działają? Też jesteś przedstawicielm/dystrybtorem AF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red sea coral trzyma na poziomie 12 kh jak dobrze pamietam, wiec jesli wydaje sie byc za wysoko,

to wlasnie przez wysoki poziom w soli

NO3PO4 Jest tylko pozywka dla bakterii nie wplywa na poziom kh, i odwrotnie

vsv wymaga czasu do startu ale dobrze podpowiadaja uzyj AF szybciej i bezpieczniej

Od kiedy masz zbiornik?

ile masz ryb ?

Piotr, dlaczego piszesz o vsv ? dlaczego sugerujesz, że no3po4 z redsee jest wolne i niebezpieczne ? Odnoszę wrażenie, że jesteś powiernikiem jedynie słusznej drogi...

Redsee ma swój "system" taki sam jak inne marki, ma bakterie i pożywkę i jak każdy system wymaga czasu, nie będzie tak, że z 50ppm zbijesz na 0 w ciągu paru dni.

Daniel, w mojej ocenie masz za wysokie kH, jak już setki razy na forum było już napisane, bakterie wolą niższe optymalnie 7,5. Może mieć to związek, z tym, że bakterie nie namnażają się tak ochoczo w wodzie i przez to nie pobierają azotanów. Znalezienie odpowiedniej dawki no3po4 również jest trudne - musisz poszukać tej idealnej dawki przy której no3 będzie spadać a zbiornik nie będzie zbyt obciążony ilością pokarmu - może nadmiernie rosnąć glon, szyby będą intensywnie zarastać. I przede wszystkim cierpliwość...


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale, dlaczego polecasz polimery w płynie chociaż jeszcze nie wiesz jak działają i czy w ogóle działają? Też jesteś przedstawicielm/dystrybtorem AF?

Dlatego że potrafię myśleć i obserwować. Czego i Tobie życzę :)

Polimery w płynie są preparatem zamiennym do pożywki bakteryjnej, podawanej obecnie w formie kropelkowej, w działaniu ma różnic się jedynie sposobem dozowania (przystosowanym stężeniem do pomp dozujących). Że działa - wiem, bo mam zaufanie w tym względzie do firmy AF.

Co do ostatniego pytania (odebranego jako nieco zaczepne :) ), informuję iż nie łączą mnie żadne stosunki czy to formalne czy prywatne z firmą czy ich przedstawicielami. A analiza moich pozostałych wypowiedzi, wykazała by że nie raz nie dwa, wypowiadałem się krytycznie o produktach czy firmie. Jednak polityka jakościowa, marketingowa i społeczna firmy AF przekonała mnie do stosowania ich produktów, zaś efekty są dla mnie zadowalające.

Coś pominąłem :) ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że potrafię myśleć i obserwować. Czego i Tobie życzę :)

Polimery w płynie są preparatem zamiennym do pożywki bakteryjnej, podawanej obecnie w formie kropelkowej, w działaniu ma różnic się jedynie sposobem dozowania (przystosowanym stężeniem do pomp dozujących). Że działa - wiem, bo mam zaufanie w tym względzie do firmy AF.

Co do ostatniego pytania (odebranego jako nieco zaczepne :) ), informuję iż nie łączą mnie żadne stosunki czy to formalne czy prywatne z firmą czy ich przedstawicielami. A analiza moich pozostałych wypowiedzi, wykazała by że nie raz nie dwa, wypowiadałem się krytycznie o produktach czy firmie. Jednak polityka jakościowa, marketingowa i społeczna firmy AF przekonała mnie do stosowania ich produktów, zaś efekty są dla mnie zadowalające.

Coś pominąłem :) ?

To tylko teoretyczne rozważana. Polimery to nie jest dotychczasowa pożywka, chociaż ma wywołać ten sam skutek Wiesz, że działa bo masz zaufanie? Gratuluję takiej lojalności i bezkrytycznego podejścia. Dopóki nie sprawdzisz empirycznie jak działają nie masz pewności czy tak jest. Do tego czasu wstrzymałbym się z tak ochoczym polecaniem tego produktu, tym bardziej, że jak piszesz nie masz w tym żadnego interesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macku nie zebym krytykowal produkt , uzywalem jakis czas temu w poprzednim zbiorniku i dzialal.

Niestety Vodka metod Vsv czy wlasnie no3po4 ma to do siebie ze musi zaskoczyc i nie wszystkim sie powiodlo.

Dlaczego pisze ze to jest to sam poniewaz jest to zrodlo wegla obojetnie w jakiej postaci alko.

Roznica pomiedzy vsv czy no3po4 jest zadna nawet zapach jest ten sam

Przepraszam ze zalacze jako przyklad Waldka watek ktory pokazuje ze to nie dziala tak jak producent sugeruje

Waldek wyjatkowo poswiecil sie zaleceniom producenta ,

Metoda wymaga jednak wiekszej wiedzy i doswiadczenia.

AF ulatwia ta droge zwlaszcza mlodym Morszczakom

http://nano-reef.pl/...40-litrow-sump/

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie ze na AF szybciej i łatwiej zejde do zadowalających parametrów tylko które produkty musze kupic pomózcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cóż drogi minio_p mam Ci odpisać ? Dowcipnie ? Złośliwie ? Zjadliwie ?

Bo rzeczowej dyskusji na Twoim poziomie nie potrafię prowadzić.

Ze złośliwości wyrosłem.

ps. poradziłeś sobie z utrzymaniem poziomu wody w kominie ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

A mi się wydaje, że bez PO4 nie zbijesz NO3. Czy produkty SERY czy zwykła wódka, wszystko jedno. Są pewne zależności których nie oszukasz. Podnieś PO4 a w magiczny sposób, przy wydajnym odpieniaczu wszystko wróci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche poczytałem o AF i powiedzcie mi czy potrzebuje wszystkie cztery produkty

BioS i ProBioS

ProF i ProBioF

czy wystarczy tylko dwa produkty ProbioS i ProBioF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macku nie zebym krytykowal produkt , uzywalem jakis czas temu w poprzednim zbiorniku i dzialal.

Niestety Vodka metod Vsv czy wlasnie no3po4 ma to do siebie ze musi zaskoczyc i nie wszystkim sie powiodlo.

Dlaczego pisze ze to jest to sam poniewaz jest to zrodlo wegla obojetnie w jakiej postaci alko.

Roznica pomiedzy vsv czy no3po4 jest zadna nawet zapach jest ten sam

Przepraszam ze zalacze jako przyklad Waldka watek ktory pokazuje ze to nie dziala tak jak producent sugeruje

Waldek wyjatkowo poswiecil sie zaleceniom producenta ,

Metoda wymaga jednak wiekszej wiedzy i doswiadczenia.

AF ulatwia ta droge zwlaszcza mlodym Morszczakom

http://nano-reef.pl/...40-litrow-sump/

Pomieszanie z poplątaniem. RedSea NO3:PO4-X to są polimery, a nie vsv (to znaczy tam są nie tylko polimery, trochę kwasu octowego też tam jest, ale niewiele). Nieprawdą jest także, jakoby vsv i polimery były, jak to piszesz, "tym samym". Różnica jest zasadncza, polimery ogólnie pisząc karmią więcej szczepów bakterii niż vsv i zasadniczo są bardziej skuteczne.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Troche poczytałem o AF i powiedzcie mi czy potrzebuje wszystkie cztery produkty

BioS i ProBioS

ProF i ProBioF

czy wystarczy tylko dwa produkty ProbioS i ProBioF ?

Pro Bio S (bakterie) + pożywka: do wyboru: Pro F, Pro Bio F, -NP Pro

Jakiej metody byś nie wybrał... bardzo ważne jest zapewnienie dobrej filtracji... Skądś się te nutrienty biorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie robicie chłopaki nie ma co kolega nic nie napisał o zbiorniku, zero informacji tylko, że No3 wysokie, Po4 mierzone jbl to jakieś jaja?

Napisz jaki litraż, ile ryb? Może za dużo karmisz? Jaki odpieniacz? Może za słaby?

Ile czasu zbiornik może dojrzewa dopiero? Jakie parametry oprócz kh?

A wy od razu mu każecie kupować nie wiadomo co, produkty które są pare dni na rynku

Ogarnijcie się koledzy

Aha a tak ode mnie, ja bym wyluzował z podmianami jednak troche

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomieszanie z poplątaniem. RedSea NO3:PO4-X to są polimery, a nie vsv (to znaczy tam są nie tylko polimery, trochę kwasu octowego też tam jest, ale niewiele). Nieprawdą jest także, jakoby vsv i polimery były, jak to piszesz, "tym samym". Różnica jest zasadncza, polimery ogólnie pisząc karmią więcej szczepów bakterii niż vsv i zasadniczo są bardziej skuteczne.

Faktycznie pomiesznie ja uzywalem ponad dwa lata temu moze receptura sie zmienila no3po4x

Na stronie tez pisza ze to weglan i tyle tym samym jest vsv w zapachu zmywacz do paznokci

Jak stosowalem vsv to bylo doslownie to samo, zaraz poczytam co tam sie znajdyje

http://www.redseafish.com/reef-care-program/algae-management-program/no3po4-x/


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, aby skład się zmienił, ale nie jestem na 100% pewnien. W każdym razie wiem z samego źródła, co się tam w środku znajduje, oczywiście nie badałem tego, ale nie mam powodu aby domniemywać, że moje źródło informacji mnie okłamało. Tam są różne alkohole krótkołańcuchowe, węglowodany, kwas octowy i polimery - ale jakie dokładnie, nawet nie pytałem.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie w skladzie no3po4x jest Metanol i kwas octowy wiec karma wegla

VSV Etanol, ocet, cukier Dokladnie to samo dzialanie.


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie robicie chłopaki nie ma co kolega nic nie napisał o zbiorniku, zero informacji tylko, że No3 wysokie, Po4 mierzone jbl to jakieś jaja?

Napisz jaki litraż, ile ryb? Może za dużo karmisz? Jaki odpieniacz? Może za słaby?

Ile czasu zbiornik może dojrzewa dopiero? Jakie parametry oprócz kh?

A wy od razu mu każecie kupować nie wiadomo co, produkty które są pare dni na rynku

Ogarnijcie się koledzy

Aha a tak ode mnie, ja bym wyluzował z podmianami jednak troche

No wiec tak Akwarium 60x60x55h

Odpieniacz MCE 600

Cyrkulacja jebao rw8 i jvp 100 rw8 max w trybie w1

no3 50 Salifert

po4 0 JBL wiadomo co to za test i najlepiej rozbic go o kant d*** ale chwilowo nic nie miałem innego

mg 1320

Ca 440

kh10

ph8

Ryb w sumie jest 8 w tym najwieksze to błazenki karmie 1/3 kostki mrożonki dziennie plus płatki w małej ilości.

Korale to wiekszosć miekasy i lps zadnych sps-ów

Podmiana wody tak jak pisałem 15l co tydzień na soli redSea coral pro

co dalej robic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.