Skocz do zawartości
mars79

pomoc w prowadzeniu akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem w prowadzeniu akwarium niby wszystko ok ale nie jest ok ,opisze mój akwarium prowadzę go już prawię 2 lata parę miesięcy temu wymieniłem lampę led na lampę T5 6x 39 wat , od dłuższego czasu mam glony niby coraz mniej ale są , ostatnio robiłem testy

tem 25

no3 10

p04 0

ca 400

mg 1320

kh7.3

jadę na soli IO bo myślałem ze jak zmienię sol na ubogą to glony znikną , mam zamiar powrócić do soli reef crystal Ostatnio byłem u kumpla zmierzyć P04 i u niego za farbiło kolor wody a u mnie też są glony i nic nie wykrywa .Może jest ktoś z okolic i spojrzy na akwarium i powie co robię nie tak , co mam zmienić itp dodam kilka fotek

post-23041-0-01581100-1444146667_thumb.jpg

post-23041-0-81326600-1444146682_thumb.jpg

post-23041-0-51815400-1444146692_thumb.jpg

post-23041-0-38843700-1444146710_thumb.jpg

Edytowane przez mars79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz świetlówki ?


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t5 39 wat, 2 świetlówki ati blue plus,i coral plus , jedna białą oraz blue marine blau (jest nowa) i jeszcze niebieska , teraz będę wymieniał biała świetlówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza sola nic nie lejesz?


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeżowca , slimaki , kupiłem borsuka ale jakos nie chce jeść, miałem doolabelle ale poszła do nieba i nie wiem czemu ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn tak dlugo utrzymujacych sie glonow moze byc naprawde wiele.

Musisz opisac caly zbiornik sprzet i wszystkie dzialania zwiazane z usunieciem jakie juz dokonywales.

Najlepiej zalozyc watek ze swoim zbiornikiem.


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dłuższy czas glon.Dam Ci rady z czym ja kombinowałem aż wygrałem..

Zwiększ cyrkulacje i pobaw się ustawieniem.

Wymień filtry w Ro.

Wymień wszystkie świetlówki na nowe.

Zmień ustawienie skały i każdą z nich konkretnie wyszczotkuj.

Przestań robić podmianki na dobre 2 miesiące.

..Miałem to samo ,że dollabella padała.

Podbij Kh i MG ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, tą podmianą nic się nie będzie działo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam informacje dotyczącą braku podmian, przechodziłem to samo przed samą przekładką. W starym akwa miałe meeeeega glony, na 3 miechy przed przekładką olałem lanie czegokolwiek (prócz ballinga) oraz przestałem podmieniać wodę. Efekt? Na kilka tyg. przed podmianą zero glonów skała czysta... tylko cierpliwość, musisz czekać i wyrywać co się da reszta potem zniknie w oczach.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jutro ostatni raz zrobię podmianę i wyrywam chwasty ,zobaczę co będzie sie działo ale jeszcze jedno czemu nie ktore korale sa słabej kondycji ? może być przez światło ?

Edytowane przez mars79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie rób tej ostatniej podmiany - chyba że max 50% tego co zwykle i w tej wodzie wyszczotkujesz skałę

skombinuj sobie jakieś makroglony np spagetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie zmieniaj,

po co nowe świetlówki?

nie masz po4-bo glony je wchłaniają,

zrobilbym tylko kilka poprawek.

masz za dużo piasku w którym jest pełno syfu

na powierzchni zbiera się film

nikt nie zauważył też cyjano, a taki ładny dywan się zrobił

za dużo organiki w akwarium a filtracja nie wyrabia

popraw cyrkulację, zmniejsz ilość piasku, rób podmianki normalnie, 5% co tydzien (częto a mniejszą ilośc),

na taką ilość korali miekkich dobry by był węgiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobię tak jak Edi napisał najpierw wyczyszczę akwarium zmienię cyrkulację tylko nie wiem jak mam ja ułożyć aby było dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz PH ?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskie pH może powodować szybszy wzrost glonów.. niektórzy zalecają podniesienie pH nawet powyżej 8,6 w celu eliminacji takiego zjawiska..

Koniecznie sprawdź pH, żebyś miał obraz tego co się dzieje (rano i wieczorem - skoki pH)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok kupimy ale najpierw filtry do RO bo pokazuje 1 a po drugie zrobiłem tak jak Edi kazał wyczyściłem dno , może nie wszystko ale co parę dni będę ściągał syf poprawiłem cyrkulator poprzez ze skierowałem go na skałę i zboczę jak będzie się działo , tylko nie wiem jak to sprawdzić?na razie używam soli IO ale zmienię na reef crystal i zobaczymy co się będzie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym robione testy? Jakos nie widzę tego aby PO4 było zero i były takie glony... No3 pewnie też jest wyzsze niz podajesz... Nie ma bata jak są glony tzn ze woda ma słabe parametry i tego nie przeskoczysz... Ta ''fioletowa'' MILKA najlepiej to pokazuje.... jest brązowa... podobnie inne twardziele... albo brąz albo szaro-bure. To oznacza jeszcze ze poza PO4 i NO3 masz też zbyt mało pierwiastków śladowych.... moze potasu? Ale to mniej istotne w sprawie glonow... Nie napisales o metodzie filtracji ani slowa (jak wspomnial o tym kolega Marine) to podstawa do udzielenia jakiejkolwiek porady. Ktos napisal zebys zmienil filtr w RO.... ciekawe na jakiej podstawie? Przeciez kolega nie wspominal nic o RO.... moze nawet nie uzywa takowego 8-)... nie wiadomo czy ma odpieniacz...tez tego nie napisal.... Lampa 6x39W tez tyłka nie urywa...ciekawe jak wysokie jest akwa. Wymiana świetlówek miałaby sens gdyby były stare... wiadomo że glony (zielone) lepiej rosną jak światła jest za mało 8-) Wg mnie zmiana soli na uboższą przy takiej ilości życia to też nie dobry kierunek. Ja skupiłbym się na filtracji... której tu nie opisałeś.


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok akwarium 200l (100x40x50) sump 60l używam R0+DI lampa 6x39 w jak na mój zbiornik to wystarczy , jadę na od pieniaczu AQUA TURBOFLOTOR 1000. Co chodzi o zmianę soli to już kupiłem inną i zmienię może dlatego twardziele tak wyglądają w sumpie trzymam kamienie , watę, czarne kulki stosuje purigen i węgiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam możecie spojrzeć na korala co się dzieje , od dwóch dni tak leży a był wielki, rozchodzi czy on walną focha czy coś mu jest , Co chodzi o parametry to pisałem wczesnej tylko podnoszę zasolenie bo mam 1024 a chce na 35ppm .

post-23041-0-14456400-1444302954_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze przyzwyczaja sie do wiekszego zasolenia ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo myślałem ze koral powoli idzie wniebiosa , ale.jak tak to zobaczymy co będzie sie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.