Skocz do zawartości
worldcar

Pomocy Gorgonia Blueberry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę sie was doradzić co mam zrobićw .Mam taki problem dostalem od kolegi gorgonia blueberry od tygodnia nie otwiera sie ,parametry wody

Kh-8do9

Mg-1350

Ca-490

Po-0,06

No3-0,05

Zasole-1,024

Umiesciłem ją nisko w miejscu zaciemnionym jak mogę jej pomuc?.Karmiłem bezpośrednio i nic 2 polipy się delikatnie otwożyły.Kolega stosuje metode Triton i wszystko jest u niego ok otwarta jest nawet w dzień .Nie wiem co mam robić ?

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karmić karmić i karmić...

blueberry jest najtrudniejsza do utrzymania


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie przygarne:D

Tak powaznie to :

Amino

Wrotka drobna czerwona,jaja krabow

Suchy pylek

z A.F coral E taki pokarm w w płynie

Mozesz ją wyjac i kompiel zrobic w papu pare minut

Pozdrawiam

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję :)

Wpadła mi w łapki 3 dni temu  malenka szczepka blueberry w stanie agonalnym... 70% szkieletu bez tkanki, kilka żywych jeszcze polipow, które jednak nie mają siły się otworzyć, widać tylko zgrubienia. Kąpiele w mixie reefboostera, witamin, proszku af power food , Hikari  coralific delite, vitalis soft coral food, bakterii probio s. Najpierw dalam szczepke do 54l ale tam nie ma ryb i pokarm jest tylko wtedy, gdy go wlewam rano i po powrocie z pracy. Dalam ją dzis do 360 gdzie jest babeczka kopiąca, która stale kopie piach i wzbudza detrytus. Mogę coś jeszcze zrobić, żeby uratować tę gorgonię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie otwiera polipów, jak nie otwiera to nie złapie pokarmu planktonicznego, może wciągać przez tkankę tylko amino i witaminy :(

może jeszcze otworzy polipy wtedy by ładnie zjadła taką zupę z pokarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amino kropię do akwa. Daje też wrotka mrożonego.  Wiem, że to mission impossible, ale ja staram sie walczyc do końca. Jak się przyjrzalam, to jednak widać z 50% tkanki, ale mniej niż 20% ma zgrubienia, które wyglądają na schowane polipy.

Mam nadzieję, że może jednak uda się zobaczyć choc jeden uśmiechnięty polip... to jest jeden z najpiękniejszych korali dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam piękne drzewko, jakieś 3 miesiące ładnie wyglądała, otwierała polipy, widać było że je, potem przestała się otwierać i aktywnie przyjmować pokarm, wegetowała jakieś 2 miesiące i zaczęła tracić tkankę...koral nie przetrwał mimo dobrych warunków i codziennego "doustnego" karmienia. Ale trzymam kciuki za Twoją sztukę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze to koral niemal niemożliwy do utrzymania w akwarium. Ale próbuję uratować. Czasem to, co nam sie wydaje idealnymi warunkami jest dla korala za mało/za dużo, a czasem odwrotnie, wydaje nam się, że nie powinien żyć, a zyje i rosnie. 

Taka na przykład tubastrea... to nie jest specjalnie wymagający koral, a uchodzi za trudny do utrzymania. A tak naprawdę spokojnie sobie radzi w akwarium, jesli jest w dobrym miejscu, gdzie ma szansę złapać trochę pokarmu. Moja jest ze mną ponad rok, kiepskie parametry ma w powazaniu. Potrzebuje tylko troche zjeść. Raz czy dwa razy w tygodniu psikne jej pokarmu dla ryb z pipety i jest ok. Jak nie dam przez miesiąc to sobie sama złowi, tylko slabiej polipuje.

 

Tak wygląda moje zombie :( znaczy tak wyglądała wczoraj.

WshyoDa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.