Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorz mam pytanie

Dzis rano na kilku koralowcach pojawily sie takie macki, nitki czy ty wiesz co to oznacza?

IMG 1796


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, ile tam jest pomp dostosowanych do dozowania kropli

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wyglada na ro ze wszystkie 5 moze pełnić ta funkcje , wszystko zależy od konfiguracji .

Grzegorz mam pytanie

Dzis rano na kilku koralowcach pojawily sie takie macki, nitki czy ty wiesz co to oznacza?

Ponoć Akry moga wystawiać polipy na stożkach wzrostu mające dlugosc 1.5 cm , ze zdjecia wynika ze właśnie ze stożka wychodzi ten wąs , może sie mylę , taka mam teorie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ale przyczyn naglych wystawien nie znasz ?


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ale przyczyn naglych wystawien nie znasz ?

Nie zaobserwowałem u siebie takiego zachowania stąd nie mam pojęcia co moze być powodem , moze cos zmieniłeś lub dozowales w tym czasie , moze ktoś ma doświadczenie w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

egon24 coś długo śpisz od bodajże 4 lutego żadnej nowej relacji jak to wstałeś ....... i kropelki zapodałeś. Czas, na aktualizację :secret:

Edytowane przez strugas (wyświetl historię edycji)

Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik sie buja w Morskim rytmie , to na lewo to na prawo , prowadzę go bez zmian . Czasem dodam troszkę tego a czasem tamtego . Czas mija , 11 Lutego minął 3 miesiąc . Wszystko wyglada tak ze jestem zadowolony . Niezmiernie cieszy mnie to że wysoki poziom jaki sobie obrałem czyli same Acropory udaje sie utrzymać . Jak przystało na świeży zbiornik czasami pojawia sie ognisko cyjano , śladowe ilości dino . Obecność ich reguluje na ta chwile preparatami , ilością jedzenia . Jeżeli nie rozwinie sie po w plagę będę mógł to uznać za jakiś mały sukces .

Pozdrawiam z przed zbiornika . GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo przyszło - samo pójdzie...


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja , czas coś napisać , cyjano sobie znikło nawet nie wiem kiedy , dino okazało sie wysypem okrzemkow . Niedawno wysłałem testy do znanej firmy na zachodzie i okazało sie ze mam dość sporo krzemianów w wodzie . Niestety pierwszy test który wysłałem duzo wcześniej bez potwierdzenia odbioru wsiąkł gdzieś po drodze , pózniej nie było czasu aż tu nagle sa wyniki . Wychodzi na to że za wcześnie wyciągnąłem absorber na krzemiany i to był błąd . Ilośc kleju zużyta do klejenia skaly to prawie 2 kg , do tego słaba biologia w zbiorniku bez żywej skaly i piasku . Mimo ze od czasu do czasu któryś koral marudzi to większość zaczyna fajnie rosnąć . To samo tyczy sie barwy , jedne straciły na wyglądzie inne nie . W ostatnim czasie zwiariowal mi czujnik temperatury a komputerze ARM , przy tym ph tez skakało jak oszalałe . Kupiłem nowy czujnik odciąłem , wymieniłem . Stary czujnik stracić szczelność . Obecnie staram sie nie robić nic w zbiorniku , jadę według stałego scenariusza . Podmiana wody na tydzień 60 l , karmie w miarę oszczędnie by nie zepsuć wody .

Obecnie parametry wody mam takie :

Zasolenie 1.027

Kh 7.3

Ca 440

Mg 1420

No3 na salifercie 0.00

Po4 na małej Hance 0.00 , w Tritonie jednak wyszło 0.037 mg/l

Ph 8-8.30

Redox380-420

Temp. 25-26.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może jakaś fotka całości.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że za wcześnie wyciągnąłem absorber na krzemiany i to był błąd .

jak absorber stosowałeś?


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egon24 mam pytanie bo nieodpowiedziales mi wcześniej. Startuje teraz zbiornik i chce zrobić przekładke trochę pod twój sposób. Jestem teraz na etapie zamykania cyklu na BIOS. Rozumiem że podmianki między akwariami rozpocząles w momencie jak amoniak i no2 było niewykrywalne w nowej wodzie. Jak długo robiłeś te podmianki wody? Oraz czy węgiel i phosphate minus wkładales w trakcie cyklu czy już po zamknięciu i rozpoczęciu podmianek wody?

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egon24 mam pytanie bo nieodpowiedziales mi wcześniej. Startuje teraz zbiornik i chce zrobić przekładke trochę pod twój sposób. Jestem teraz na etapie zamykania cyklu na BIOS. Rozumiem że podmianki między akwariami rozpocząles w momencie jak amoniak i no2 było niewykrywalne w nowej wodzie. Jak długo robiłeś te podmianki wody? Oraz czy węgiel i phosphate minus wkładales w trakcie cyklu czy już po zamknięciu i rozpoczęciu podmianek wody?

Pozdrawiam

Nie mierzyłem żadnych parametrów na początku po zalaniu , po dwóch tygodniach tez nie . Podmiany miedzy zbiornikami zaczalem robić po trzech tygodniach od zalania świeża solanka i jakiś tydzień przed przełożeniem korali . Węgiel wsadziłem od razu po zalaniu , wtedy mialem tylko jeden filterek , po jakimś czasie odpaliłem drugi z absorberem na fosforany . Z moich obserwacji wynika ze warto jest jednak wspomóc zbiornik kawałkiem starej żywej skaly , pomaga to trochę zneutralizować zachania parametrów . Kawałek żywej skaly czyni cuda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem żadnych parametrów na początku po zalaniu , po dwóch tygodniach tez nie . Podmiany miedzy zbiornikami zaczalem robić po trzech tygodniach od zalania świeża solanka i jakiś tydzień przed przełożeniem korali . Węgiel wsadziłem od razu po zalaniu , wtedy mialem tylko jeden filterek , po jakimś czasie odpaliłem drugi z absorberem na fosforany . Z moich obserwacji wynika ze warto jest jednak wspomóc zbiornik kawałkiem starej żywej skaly , pomaga to trochę zneutralizować zachania parametrów . Kawałek żywej skaly czyni cuda .

Ok dzieki

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Grzegorz a ile węgla masz teraz w filtrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kręci sie około 500 ml , w wynikach testów wszystkie metale i pierwiastki na dobrym poziomie prócz cyny , fosforu i krzemianów . Będę stosował takie ilości i za jakiś miesiąc powtórzę testy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze miałeś na takim wysokim poziomie Mg i Ca ?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze miałeś na takim wysokim poziomie Mg i Ca ?

Zazwyczaj trzymam Ca 400-430 , Mg 1350-1400 , ale miałem ostatnio lekkie wachniecie parametrów , nie koryguje pomp , czekam cierpliwie aż sie strawi . Odkąd wsadziłem z powrotem PM widze wzrokowo polepszenie polipowania w dzień i powolny powrót kolorów na koralach ktore poszły w kierunku cialowego różu i brązu . Intuicja podpowiada mi by nie ruszać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbup: zawsze lepiej nic nie ruszać :)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-14197-1457890224,7_thumb.jpg

Postanowiłem wsadzić do swojego wątku akwarium kolegi Piotra , @gajcy , jak widać mix korali , lampa Diuna 10x54W , odpieniacz 250 od Sebastka , filtracja to tylko siporax 2.5 mm ok. 10l , węgiel , PM .

Mi się osobiście podoba ten zbiornik .

Kolega nie zaglada na forum ale jakby ktoś miał pytania zawsze można go pytać na PW .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzis przy okazji Niedzieli i to 13 na dodatek wklejam film zrobiony tym razem nowym Samsungiem S7

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze mu piasek fluoryzuje :)

A akwaeium z filmiku fajne :)

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jaki to jest sump?

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akwarium bajka , planujesz piasek?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jaki to jest sump?

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

Zakładam ze pytasz o mój Sump , jesli tak to sporo o nim było na początku wątku , bardzo sporo .

Witam

Akwarium bajka , planujesz piasek?

Pozdrawiam

Napisałem zaczynając ze piasku nie planuje , nie powiem by mnie nie korciło , założenie jest takie by Montipory supermann , mam ich chyba ponad 10 odmian kolorystycznych , oblały dno zbiornika . Zobaczymy moze sie uda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.