Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbyś napisać jak rozwiązałeś połączenie wężyków z buteleczkami? Jakieś zdjęcie? Zastanawiałem się nad tym mieszadłem żeby zautomatyzować kropelkowanie, ale jakoś sobie odpuściłem.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że cyjano nie odpuszcza nawet w tak pięknym zbiorniku i przy optymalnych parametrach.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym i w jakich ilościach karmisz ryby?


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać jak rozwiązałeś połączenie wężyków z buteleczkami? Jakieś zdjęcie? Zastanawiałem się nad tym mieszadłem żeby zautomatyzować kropelkowanie, ale jakoś sobie odpuściłem.

Wężyki wsadziłem bezpośrednio do butelek z AF Build , AF Energy 50 ml . Dozer podaje rewelacyjnie krople .

Czym i w jakich ilościach karmisz ryby?

Ryby dostają rano kostkę lasonogow lub artemii , w dzien trochę suchego i wieczorem znow kostka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężyki wsadziłem bezpośrednio do butelek z AF Build , AF Energy 50 ml . Dozer podaje rewelacyjnie krople .

Ok, rozumiem że są na pewnej wysokości żeby mieszadełko nie haczyło o wężyki. Czemu tylko dwie butelki? (brak wolnych pomp czy inny powód). A jak z powietrzem które jak by nie było dostaje się do środka, nie przeszkadza, nie powoduje że płyny szybciej mogą się zepsuć?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem że są na pewnej wysokości żeby mieszadełko nie haczyło o wężyki. Czemu tylko dwie butelki? (brak wolnych pomp czy inny powód). A jak z powietrzem które jak by nie było dostaje się do środka, nie przeszkadza, nie powoduje że płyny szybciej mogą się zepsuć?

Ja testowałem pompę pod kątem kropelek , nie korzystam z niej cały czas , brak mi czasu by przesiąść się na stałe. Robiłem test na tych produktach w oryginalnych opakowaniach . Na dłuższą metę warto przystosować sobie jakie inne naczynie które jest zamykane z otworem na wężyk i koniecznie z płaskim dnem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz zwrócił uwagę na kilka interesujących aspektów(między innymi kształt dna butelki który wpływa na sposób kręcenia peletów) dlatego też powstanie w czerwcu aktualizacja która umożliwi ustawienie prędkości obrotowej dla każdego kanału/butelki oddzielnie(czasem zdarza się że przy za dużej prędkości pelet zaczyna podskakiwać zamiast się kręcić).

Niestety nie wyrobimy się z tym przed targami w Norymberdze w tym roku, ale w czerwcu na pewno już tak :)

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem pompę pod kątem kropelek , nie korzystam z niej cały czas , brak mi czasu by przesiąść się na stałe. Robiłem test na tych produktach w oryginalnych opakowaniach . Na dłuższą metę warto przystosować sobie jakie inne naczynie które jest zamykane z otworem na wężyk i koniecznie z płaskim dnem .

Myślałem że używasz na stałe, ale rozumiem że testy były po to aby zautomatyzować ten proces w przyszłości.

Grzegorz zwrócił uwagę na kilka interesujących aspektów(między innymi kształt dna butelki który wpływa na sposób kręcenia peletów) dlatego też powstanie w czerwcu aktualizacja która umożliwi ustawienie prędkości obrotowej dla każdego kanału/butelki oddzielnie(czasem zdarza się że przy za dużej prędkości pelet zaczyna podskakiwać zamiast się kręcić).

Niestety nie wyrobimy się z tym przed targami w Norymberdze w tym roku, ale w czerwcu na pewno już tak :)

pozdrawiam

Przemek może warto pomyśleć nad jakimiś pojemnikami w które można by było przelewać np. płyny AF. Które by były dołączane do mieszadła.

Ja testowałem pompę pod kątem kropelek , nie korzystam z niej cały czas , brak mi czasu by przesiąść się na stałe. Robiłem test na tych produktach w oryginalnych opakowaniach . Na dłuższą metę warto przystosować sobie jakie inne naczynie które jest zamykane z otworem na wężyk i koniecznie z płaskim dnem .

Myślałem że używasz na stałe, ale rozumiem że testy były po to aby zautomatyzować ten proces w przyszłości.

Grzegorz zwrócił uwagę na kilka interesujących aspektów(między innymi kształt dna butelki który wpływa na sposób kręcenia peletów) dlatego też powstanie w czerwcu aktualizacja która umożliwi ustawienie prędkości obrotowej dla każdego kanału/butelki oddzielnie(czasem zdarza się że przy za dużej prędkości pelet zaczyna podskakiwać zamiast się kręcić).

Niestety nie wyrobimy się z tym przed targami w Norymberdze w tym roku, ale w czerwcu na pewno już tak :)

pozdrawiam

Przemek może warto pomyśleć nad jakimiś pojemnikami w które można by było przelewać np. płyny AF. Które by były dołączane do mieszadła.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozownik rewelacja , trzeba jednak zwrócić uwagę by zaktualizować oprogramowanie by miało miekki start mieszadła . W innym przypadku startuje na maxa i wybija mieszadło z tzw. rytmu .

Pytam, bo sam uzywam dropdosera. Nie mam jednak mieszadla. Dozuje dwie kropelki Probios dziennie. Mam problem z tym ze po pewnym czasie Kore nie podaje plynu znajdujacego sie w wezyku przed pompa. Nie wiem, prubowalem wszystkiego, zaworkow zwrotnych, przed, za i ciagle to samo. Czy to moze byc spowodowane tym ze plyn znajdujacy sie w wezyku po pewnym czasie sie rozwarstwia?

Tak to wyglada.

2lcr5ab.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja , parametry w normie , stałe.

Ostatnio pojawiło się cyjano, niestety na dwóch koralach . Zastosowałem chemiclean. Kuracja przebiegła bez zakłóceń, nie zauważyłem żadnej reakcji zbiornika prócz tego że cyjano znikło.

Standardowo dwie fotki z telefonu .

1615d42824fe511ac68161d7da7e3083.jpg

4141ad6819a1d56cdf5a6761e99f9b42.jpg

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłej Niedzieli.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Chyba najlepsze zdjęcia jakie tutaj wstawiłeś za pomocą telefonu;)

Akwarium robi ogromne wrażenie - i to są zdjęcia!!! Jak wszystko widać w akwarium.

Gratuluje pięknego akwarium.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zapobiec rozwarstwieniu postaraj się użyć jak najkrótszych wężyków pomiędzy butelką a dozownikiem..

Ale najlepiej pytaj w dziale PS (załóż nowy temat) - nie chcę zaśmiecać nie swojego wątku.. :)

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zwiększyła się obsada ryb o 3 szt . Nadają dodatkowego koloru w zbiorniku .

5224cfc83945da163a20a9b6ee07484c.jpg

904878c4dc777da7e4a7943a5d8fd30e.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

I jeszcze 3 zdjęcia z ostatniej chwili

ca5ca88c3f066c114f15ed9d91e72fdc.jpg

eaa816635337b423768348b4685e9530.jpg

e760bb83a5d350ce47b0f5cc2371541a.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

e760bb83a5d350ce47b0f5cc2371541a.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egon jakie masz ca i kh?

Egon jakie masz ca i kh?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egon jakie masz ca i kh?

Egon jakie masz ca i kh?

Kh utrzymuje się na stałym poziomie od dłuższego czasu 6,7

Ca też stałe około 400

U jeszcze film do kompletu

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, co się stało z 2 żółtkami ? miałeś 5 szt....

Pozdrawiam!


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, co się stało z 2 żółtkami ? miałeś 5 szt....

Pozdrawiam!

W połowie Grudnia cała załoga odeszła na wieczną rafę . Choroba trwała tydzień , przywlokłem coś z ostatnim żółtkiem .

To są pseudoanthiasy evansi ??

Pseudanthias Bimaculatus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super filmik

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik super, ryby wygladaja jakby fruwaly nie plywaly ;)

Widze ze uzywasz seneye, ;) uzywasz tylko do swiatla czy wszystkiego? Jak sie sprawuje i czy przeklamuje bo zdania sa podzielone, na wyspach marudza :)

Super akwa ;)


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik super, ryby wygladaja jakby fruwaly nie plywaly ;)

Widze ze uzywasz seneye, ;) uzywasz tylko do swiatla czy wszystkiego? Jak sie sprawuje i czy przeklamuje bo zdania sa podzielone, na wyspach marudza :)

Super akwa ;)

Dzieki , Seneye testuje właśnie , używam pełnej wersji . Mam trzeci dzień , wypowiem się co do jakości za kilka dni . Bardzo jestem czekam co z tego wyniknie , sprzęt jest dość interesujący .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedzielna aktualizacja . Monti powoli oblewają dno zbiornika , parametry stałe , zwiększyłem jakiś czas temu karmienie ryb i korali . Ryby dostają 3-4 kostki dziennie plus 4 razy suche w ciągu dnia . Zwiększyłem też mikroelementy od wczoraj .Celem jest podniesienie wybarwienia , niektóre korale wydają się zbyt blade .

aaf896fe17f5ff750371b86b66b861b8.jpg

46284da724a1c2f822b3f56320a6c462.jpg

1801fbec1bc7fa466975101efd70dd70.jpg

b4fa02e01d09ddb5c5e46eb73fbd1e86.jpg

5483e160ad14837bddf2b89e3f01386e.jpg

245440e369a0b97c89dcc96b73eeb51e.jpg

6c11bd1feea380f62bbad77b7430edd2.jpg

f01173df7f19a0a6542685f6ee0f2215.jpg

Pozdrawiam Grzegorz.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka i jak tam z tym Seneye co on sprawdza?

czy jest z tego jakiś pożytek bo w uk to rożnie sie wypowiadają o tym przeważnie ze strata kasy :)


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka i jak tam z tym Seneye co on sprawdza?

czy jest z tego jakiś pożytek bo w uk to rożnie sie wypowiadają o tym przeważnie ze strata kasy :)

Siemka , czekam nadal na odpowiedz co oznacza parametr NH4 , u mnie rano jest około 7-8 , rano 18 . Nie wiem w jakiej jednostce jest to wskazanie i co oznacza wtym konkretnym przypadku . Zależało mi na zdalnym kontrolowaniu temp. urządzenie wskazuje od 23 do 25 , mój termometr od 25 do 27 , o to też zapytałem , czekam na odpowiedz.

Zalety to wykresy na stronie z historią pomiarów , alarmy na ustawionych zakresach . mamy do dyspozycji powiadomienie sms oraz email. Każdy akwarysta ma swoje własne potrzeby więc musi przemyśleć to rozwiązanie . jak otrzymam odpowiedz w sprawie tych dwóch pomiarów napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.