Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Juz poczytałem jestem pod wrażeniem dobry pomysł na przyszłość powodzenia

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja , czas coś napisać , cyjano sobie znikło nawet nie wiem kiedy , dino okazało sie wysypem okrzemkow . Niedawno wysłałem testy do znanej firmy na zachodzie i okazało sie ze mam dość sporo krzemianów w wodzie . Niestety pierwszy test który wysłałem duzo wcześniej bez potwierdzenia odbioru wsiąkł gdzieś po drodze , pózniej nie było czasu aż tu nagle sa wyniki . Wychodzi na to że za wcześnie wyciągnąłem absorber na krzemiany i to był błąd . Ilośc kleju zużyta do klejenia skaly to prawie 2 kg , do tego słaba biologia w zbiorniku bez żywej skaly i piasku . Mimo ze od czasu do czasu któryś koral marudzi to większość zaczyna fajnie rosnąć . To samo tyczy sie barwy , jedne straciły na wyglądzie inne nie . W ostatnim czasie zwiariowal mi czujnik temperatury a komputerze ARM , przy tym ph tez skakało jak oszalałe . Kupiłem nowy czujnik odciąłem , wymieniłem . Stary czujnik stracić szczelność . Obecnie staram sie nie robić nic w zbiorniku , jadę według stałego scenariusza . Podmiana wody na tydzień 60 l , karmie w miarę oszczędnie by nie zepsuć wody .

Obecnie parametry wody mam takie :

Zasolenie 1.027

Kh 7.3

Ca 440

Mg 1420

No3 na salifercie 0.00

Po4 na małej Hance 0.00 , w Tritonie jednak wyszło 0.037 mg/l

Ph 8-8.30

Redox380-420

Temp. 25-26.5

NO CO TY

Fotka całości poproszę nie jakiegoś korala

Witam

Może jakaś fotka całości.

Pozdrawiam

PODBIJAM PYTANIE - FOTKA CAŁOŚCI

post-14197-1457890224,7_thumb.jpg

Postanowiłem wsadzić do swojego wątku akwarium kolegi Piotra , @gajcy

:wallbash::popo::rant: nie ten temat

fotka całości - co się stało ?


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolorowo !


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Twój zbiornik i kolegi dość mocno się różnią, ale jedno co je łączy to to, że utrzymane są po mistrzowsku, naprawdę piękne krzaki.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ to ile już od startu , korale bajeczne , też mnie czeka niebawem taka przekładka .

Przekładka to pamiętna data , 11 Listopad .

Grzegorz Twój zbiornik i kolegi dość mocno się różnią, ale jedno co je łączy to to, że utrzymane są po mistrzowsku, naprawdę piękne krzaki.

Zaczynaliśmy równo , Piotr zaliczył niestety prawie restart , kilka pechowych sytuacji , łącznie z offem na komary . Ja widząc ze patyki nie sa takie trudne brnąłem w kierunku tylko SPS , resztę sukcesywnie wywozilem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super baniak Twój i kolegi

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, czyścisz czasem tylną szybkę czy zostawiasz aby obrosła?

W przyszłości czarne czy niebieskie tło?

Ładne akwarium, korale kolorowe ale mi brakuje piasku jednak :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super baniak Twój i kolegi

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Dzieki , bardzo mi zależało by ktoś więcej mógł zobaczyć .

Tak z ciekawości, czyścisz czasem tylną szybkę czy zostawiasz aby obrosła?

W przyszłości czarne czy niebieskie tło?

Ładne akwarium, korale kolorowe ale mi brakuje piasku jednak :)

Z tym czyszczeniem to jest tak jak z piaskiem , podoba mi sie czysto i podoba mi sie naturalnie . Z poczatku jak widać na zdjęciach tło starałem sie czyścić , obecnie mam fazę nieczyszczenia , nie przywiązuje do tego większej uwagi . Tło jest czarne i takie już pozostanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egon24, ile i jak często dajesz "mięso" koralom?


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety robię to dość nieregularnie , jak zapytałeś to zacząłem sie dopiero zastanawiać . Staram sie dawać raz na tydzień ale zdarza sie dwa razy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egon24 - przeczytałem 250 pierwszych postów tematu ale później niestety nie było już sensu... Nie działają fotki a właściwie serwer na którym je wrzuciłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już powinno być wszystko ok .

Dziś udało mi się za pomocą pułapki i odrobiny cierpliwości odłowić Pomacanthus Navarchus , niestety nie był grzeczny i musiał opuścić zbiornik a szkoda bo piękna rybcia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem poczytałem. I jestem pod wyrażeniem.

Jak będę w okolicy może bym podjechał?

Pozdrawiam

Edytowane przez Zaleg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem poczytałem. I jestem pod wyrażeniem.

Jak będę w okolicy może bym podjechał?

Pozdrawiam

Zapraszam na kawę lub dobrą herbatę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Twój zbiornik. Ale kolegi.... wymiata, Jak mu się udaje utrzymać taką masę biologiczną korali, tym bardziej w tak szerokim spektrum SPS, LPS, Miękasy, zoa. Szacun.

Edytowane przez twistman (wyświetl historię edycji)

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egon powiedz mi jak wygląda praca pompy Aquabee 8000, niedawno zalałem trochę większe akwarium tzn 675 litrów i podpiąłem Jebao 12000, ale po dwóch tygodniach mam jej już dosyć.

Co do Aquabee jak wygląda sprawa głośności, przepływ jest stały i jeżeli możesz się do tego odnieść czy deklarowany przepływ jest w miarę realny.

Akwarium Twoje jak i kolegi wypas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egon powiedz mi jak wygląda praca pompy Aquabee 8000, niedawno zalałem trochę większe akwarium tzn 675 litrów i podpiąłem Jebao 12000, ale po dwóch tygodniach mam jej już dosyć.

Co do Aquabee jak wygląda sprawa głośności, przepływ jest stały i jeżeli możesz się do tego odnieść czy deklarowany przepływ jest w miarę realny.

Akwarium Twoje jak i kolegi wypas.

Pompa Aquabee to całkiem inna polka , cicha , wydajna , regulowany przepływ , ja jestem z niej bardzo zadowolony .

Fajny ten Twój zbiornik. Ale kolegi.... wymiata, Jak mu się udaje utrzymać taką masę biologiczną korali, tym bardziej w tak szerokim spektrum SPS, LPS, Miękasy, zoa. Szacun.

Krzychu dzieki za miłe słowa , przekaże koledze także .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że inna półka, ale miałem wcześniej do czynienia z pompami Aquabee 2000/1 i u nich z ciszą był problem. Będę musiał to jeszcze przemyśleć bo w zbliżonej cenie jest jeszcze Red Dragon 3 8000 i Deltec E-flow 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że inna półka, ale miałem wcześniej do czynienia z pompami Aquabee 2000/1 i u nich z ciszą był problem. Będę musiał to jeszcze przemyśleć bo w zbliżonej cenie jest jeszcze Red Dragon 3 8000 i Deltec E-flow 10

Myśle ze wszystkie trzy to dobry wybór , moja pracuje od Października i mam nadzieje ze będzie działać nadal z taką kulturą jak obecnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś szybka aktualizacja mobilna . Pojawiają się delikatne przyrosty a to cieszy ...

22b2f798d2861a3198f455d1199c0d32.jpg

Monti też zaczynają się powoli oblewac

154889c2332b713b986f712d4c967c9c.jpg

ecec6ed58267cc11c174598ce75c5bf4.jpg

Rybicie zdrowe i szczęśliwe

8d213921d7df55b2729cba33a45712c3.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.