Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, kibicuję :-). Żeby nie być takim obłudnym sam umieściłem dzienniczek serwisowy w moim blogu, bardziej w oczekiwaniu na podpowiedzi niż w celu podzielenia się wiedzą jak u Ciebie ;-)

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ant

Wlasnie to co napisales jest swiadectwem na znajomosc swojego zbiornika i wiedzy :clap:

w Tej sytylacji mam pytanie ile czasu zajelo ci zrozumienie wlasnego zbiornika ?

Jesli chodzi o watek Grzegorza to jego skromnosc w niewiedzy ktora podkresla faktycznie rozbraja ludz..

Dla mnie Watek brzmi tak. Zapraszam gosci na obiad celem pokazania jak dobrze gotuje a do pomocy w gotowaniu zapraszam mojego

szefa znanego swiatowego kucharza. przeciez to moja kuchnia moje garnki moje produkty.

Wszystko co pokazalem jest faktycznie moje :spam: Co wy ludzie chcecie !!!


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje od pewnego czasu w ramach eksperymentu jedna krople MicroE , wniosków jeszcze brak , koledzy akwaryści twierdza że po zastosowaniu widza kolory bardziej fluo .

Nadal stosuje dodatkowo magiczne MicroE . Efekt jest widoczny i był widoczny tez wczoraj ale po odpaleniu wszystkich rur . Ewidentne korale maja lśniący wygląd , poprostu świeca .

wow, no powiem szczerze że takich efektów to się nie spodziewałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, no powiem szczerze że takich efektów to się nie spodziewałem

Wojtek,bo to magia ;)


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie magia... to Forest.... AquaForest...:devil:

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a ja chyba spróbuje przejść na AF , rozbawił mnie ogólnie ten post ;)


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne w tym całym wątku jest tylko to, że admin wycina post Jacka - nie wiem na jakiej podstawie a potem jeszcze pisze że był delikatny... - a "milion" innych pozostał które nie mają nic wspólnego z głównym wątkiem...

p.s.

tak to jest OT

p.s. 2

nadal uważam że Grzesiek się sam zapędził w ślepy róg a teraz nie potrafi wyjść z niego z twarzą


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że wyszedł z twarzą.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że wyszedł z twarzą.

tzn że nie czytałeś całości tylko to co chciałeś

p.s.

w skrócie:

1. robi opis swojego akwarium - nie zaprzeczam jest ładne i ciężko się z tym nie zgodzić - podając że robi to i owo - czyli jest PRO

2. Potem pisze, że jest amator... i ogólnie - tak wiem: uproszczenie - doszedł sam do wszystkiego...

3. @edi wyciągnął pięknie jego "nie wyjście z twarzą..."

p.s. 2

żeby była jasność - akwa ładne - tylko trochę za bardzo świeci, a to, że w tym wątku jest mega przesadna i do obrzydzenia reklama AF to chyba już każdy zauważył - ludzie nie są debilami i może zamiast przyjmować wszystko za hejt czasem warto spojrzeć na to z boku - mówię do Twoich pracodawców

p.s. 3.

Twoje acry pięknie rosną - u mnie też :) - i jako że każdy organizm jest inny wyglądają inaczej


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam o poranku , to znow ja spod zbiornika , siedzę trochę z twarzą a trochę bez , czuje sie trochę Pro a trochę amator , ale przejdźmy do rzeczy . Kawa zrobiona , paczki są wiec patrzymy w zbiornik . Wczoraj kh lekko spadło wiec pompy +10 ml z każdego płynu . Wieczorem zrobiłem test Kh starym kończącym sie testem i nowym . Stary na strzykawce 5.5 na skali , nowy 4.5 , zaznaczam na strzykawce , szok . No cóż robimy średnia i jedziemy dalej . Wieczorem nie wlalem nic do zbiornika , było to trudne ale udało sie . Decyzja taka powtarza sie raz na jakiś czas , nieregularnie , poprostu przerwa . Nalot na szybie wieczorem był bardziej intensywny wiec to moim zdaniem pora na jednodniowa pauzę . Rano 2 krople jodu , żarcie suche dla ryb i heya . A i jeszcze " co widzi egon " , sorki ale nie mogę sie wgłębic wzrokiem dziś w zbiornik bo mi paczki wyjadają złoczyńcy , muszę pilnować miejsca w kuchni . Jem póki co drugiego , zbiorniki widze z dalszej odległości dziś .

Życzę wszystkim udanego tłustego Czwartku , pamiętajcie kto długo gapi w zbiornik ten pączków nie je .

Pozdrawiam GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, widzę że masz ceramikę AF w baniaku, sam jestem zainteresowany wsadzeniem jednej czy dwu skałek zamiast

gruzowiska ze starego baniaka, przy przesiadce. Jak również masz siporax.

Zalewał będę zbiornik starą wodą, jak myślisz, na podstawie Twoich doświadczeń, po jakim czasie wszystko się przegryzie

tak by przełożyć ryby? Ile u Ciebie trwało od zalania do wpuszczenia ryb?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na początku stosowania kropelek AF. Na razie co udaję mi się zaobserwować to to kiedy zrobić pauzę jak na szybach za szybko robi się zielony nalot. Akry powoli jaśnieją i jest jakaś poprawa w kolorach a napewno w przyrostach ale to raczej efekt mojego dążenia do ULNS. Grzegorz jak będziesz przejazdem w Bydgoszczy to zapraszam do siebie, może będziesz umiał coś doradzić. Może jestem naiwny ale jakoś nie wierze, że masz akwarium w domu, które tak naprawdę nie jest prowadzone przez Ciebie. To, że ktoś może Ci pomagać nie ma dla mnie znaczenia. Można się nie zgodzić z agresywną polityką AF ale ja mam to gdzieś. Napewno rozmowa z Tobą by mojemu akwarium nie zaszkodziła.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, widzę że masz ceramikę AF w baniaku, sam jestem zainteresowany wsadzeniem jednej czy dwu skałek zamiast

gruzowiska ze starego baniaka, przy przesiadce. Jak również masz siporax.

Zalewał będę zbiornik starą wodą, jak myślisz, na podstawie Twoich doświadczeń, po jakim czasie wszystko się przegryzie

tak by przełożyć ryby? Ile u Ciebie trwało od zalania do wpuszczenia ryb?

Witam ,

Mam skale syntetyczna AF , zbiornik zalany w październiku , po około 3 tygodniach czyli 11 Listopada wsadziłem ryby i korale , odpaliłem na raz 14 t5 ( wcześniej Pandora PS ) . Bardzo słabe dojrzewanie , okrzemek łącznie 5 dni z czego w 3 dniu była kulminacja i potem zanik . W późniejszym okresie glon ale strasznie słaby , koloru prawie przezroczystego , nie był zielony ani brązowy , był blady . Glon około tydzień moze 1.5 , po tym czasie zaczął zanikać odrywać sie , reszta zajęły sie zoltki i salarias . Obecnie etap alg wapiennych rożnego koloru .

Pozdrawiam GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim! Cześć Grzegorzu!

Tak się złożyło, że czytam od początku Twojego posta.

Szkoda, że został on zdominowany przez dyskusję na temat intencji autora co do motywów jakie nim kierowały przy zakładaniu najpierw akwarium, a później posta. Jako bezstronny świadek dyskusji wyjaśniam, że o ile moim celem samym w sobie jest ładne akwarium w odległej przyszłości, o tyle w żadnym momencie nie pomyślałem, że z moim dwumiesięcznym doświadczeniem mógłbym w ogóle aspirować do posiadania tak pięknego akwarium. Dopuszczam do siebie myśl, że dobry marketing (dobry nie zawsze musi oznaczać uczciwy) mógłby komuś zawrócić w głowie i zafałszować obraz trudności jakie stoją przed amatorami solniczek. Jednak jako dorosły i w miarę świadomy swojej obecności w tej dyskusji użytkownik forum, najpierw przeczytałem, że Grzegorz przesiadł się ze starego baniaka na nowy, a następnie postawiony nieco pod ścianą, z podniesioną głową potwierdził swoją zawodową zależność z biznesem akwarystyki morskiej. Dla mnie: honorowo!

Grzegorzu, żeby nie tylko tak w trzeciej osobie. Pozwól mi traktować siebie jako zawodowca, związanego lojalnie z określoną marką, który ma niebywałe szczęście realizować się w swojej pasji i jeszcze na tym zarabiać. Zazdroszczę, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Chcę dodać, że podzielam troskę adminów i wszystkich doświadczonych użytkowników forum o czystość intencji, i przejrzystość samego forum. To przecież dzięki nim nano-reef.pl jest źródłem inspiracji i wiedzy na temat prowadzenia akwarium morskiego dla wielu, a pewnie głównie dla takich maluczkich jak ja. Tak przynajmniej było i nadal jest w moim przypadku. Każdego dnia czytam, ryję i poszukuję tutaj informacji, aby jak najmniej zaszkodzić swojemu akwarium. DZIĘKUJĘ! :thumbup:

W myśl zasady "psy szczekają, karawana idzie dalej" chciałbym Cię Grzegorzu prosić o podesłanie kilku fotek alg wapiennych jakie u ciebie występują. Moje skały są trochę zielonkawe (glony chyba wreszcie ustępują), i zaczyna się właśnie pojawiać na nich coś, co dzięki forum identyfikuję właśnie jako algi wapienne. Chętnie bym sobie porównał. Natomiast zupełnie nie występują u mnie żadne brunatne porosty, czy jak to tam zwał.

PS.

Rozumiem, że nie o hodowlę alg wapiennych w tym wszystkim chodzi. Pytanie początkującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, czy jak startowałeś, (rozumiem że dałeś wodę ze starego zbiornika) dodawałeś bakterie i pożywkę w wersji dla działającego zbiornika, czy

pakiet startowy? Bo z tego co czytałem są bakterie na start i potem do utrzymania...

Druga sprawa, może po części "zawodowa" dla Ciebie :) - w jaki sposób można zakupić skałę syntetyczną AF? Bo na stronie sklepu (coralfarm) jest tylko cena za kilogram.

Czy można by liczyć na zdjęcia, może nie całego asortymentu, ale przykładowych kawałków, pod określoną konstrukcję?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalałem zbiornik RO , po wcześniejszym płukaniu , zasolilem i stosowałem BioS przez pierwsze trzy tygodnie . Po włożeniu życia i ryb Probios i podmiany wody miedzy zbiornikami .

Zdjęcie skaly jakie posiadam w tablecie .

post-14197-1454588221,88_thumb.jpg

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Od dziś wprowadzam innowacje poprzez dołożenie do mojego sprzętu zestawu Kore 5 firmy Pacific Sun . Planuje wykorzystać sprzęt na maxa , zobaczymy jak sprawdzi sie pod kątem dozowania "kropelek " .

post-14197-1454588821,11_thumb.jpg

Korzystając z chwili czasu zaczynam konfiguracje i testy . Postaram sie sprawdzić jak to sie ma do dozowania wszystkiego z AF . Czy w połączeniu z modułem WiFi będę mógł mieć kontrole zdalnie z drugiego miejsca Polski . Wiem ze wiele osób sie zastanawia nad tego typu rozwiazanie ale brakuje kropki nad i , mam nadzieje ze pomogę .

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które krople będziesz dozował ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które krople będziesz dozował ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sprawdzę kilka , łącznie z CoralB który trzeba mieszać , potrząsać , użyje opcji mieszadła magnetycznego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie obawiasz się że są to zbyt małe dawki, biorąc pod uwagę choćby długość wężyków? Mówię tu o preparatach, gdzie dobowa dawka na zbiornik wynosi

np. 2-3 krople?

Czy skała jest dostępna w ciagłej sprzedaży? To znaczy można ją obecnie zamówić?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie obawiasz się że są to zbyt małe dawki, biorąc pod uwagę choćby długość wężyków? Mówię tu o preparatach, gdzie dobowa dawka na zbiornik wynosi

np. 2-3 krople?

Czy skała jest dostępna w ciagłej sprzedaży? To znaczy można ją obecnie zamówić?

Urządzenie ma system podawania kropli , trzeba skalibrować pod konkretny płyn , jest to tak zaprojektowane by preparat nie zasychal w wężyki zdaje sie poprzez cofanie sie preparatu z wezyka . Siedzę obecnie nad tym wiec na wnioski trzeba poczekać .

Dzwoniłem i skala obecnie nie jest dostępna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile rożnych płynów można dozować jednocześnie ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile rożnych płynów można dozować jednocześnie ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli masz na myśli dozowanie w jednym czasie to urządzenie robi harmonogram , przesunięcia w czasie sa celowe by zachować odstęp .

post-14197-1454600918,68_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem i skala obecnie nie jest dostępna .

A masz info, kiedy będzie?

Wysłane z TapaTalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, ile tam jest pomp dostosowanych do dozowania kropli

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.