Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Arturro napisał:

Wśród wolno rosnących acropor dojrzałem inne SPSy; "łamią" monotonię acr i całość wygląda interesująco.

Często fragmentujesz szybko rosnące aby zachować proporcje ?

 

Wycinam łatwo rosnące co tydzień , rosną za szybko jak dla mnie . Cała lewa strona przerobiona z tego powodu . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za ewentualnego offtop'a. Zastanawiam się, ile życia realnie można utrzymać przy zbiorniku full SPS. Wiem, ze są proporcje gram/litraz, ale chciałem zapytać czy testowałes to na własnym akwarium? Pozbywałeś się jakiś ryb, bo miałeś problem z utrzymanie parametrów na stabilnym poziomie? Czy wyszedłeś z założenia, ze nie będziesz eksperymentować z obciążeniem i od początku nie wpuszczasz więcej ryb?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby i Koralowce to równowaga biologiczna . Można dokładać ryby w miarę wzrostu masy koralowej . Można też dokładać ryby i wspomagać filtrację różnymi metodami . Ważne by nie zachwiać zbytnio tej równowagi bo stąd biorą się kłopoty . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kosiarek84 napisał:

Uzywasz moze jakiejs filteacji mechanicznej?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Mam jedynie gąbkę niebieską średniej granulacji oczek na przelewie w sumpie . Cyrkulatory moją fabryczne gąbki na sobie  . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt akwarium został zaatakowany przez niewidzialnego wroga który podstępnie próbował paść się na krzywdzie innych . W ruch poszedł śrubokręt , solanka i środek do kąpania korali który udało się pozyskać świeżo z laboratorium AF . Siły wroga w ilości 10szt zostały zneutralizowane , poprzez kąpiel w roztworze . Obcy poniosł ogromne straty . Bitwa wygrana ale czy wojna też ... dowiemy się już niebawem .
Poniżej obrazy z placu bitwy , uwaga drastyczne ujęcia.
d0c92aeba9c6ca2145e89f13cf1a81e1.jpg2460650706ad35e4aa7efe2ea8262df2.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Poniżej trochę bardziej przyjemne zdjęcia z dziś.
f2ebfe2e003a3386014892c0ebee5db8.jpg7f53e9903d659a64e9909fc641bef207.jpg0ff2813945e087c906a869de8aba5aa4.jpg0d23268d54237301c10ecd6f1708fe72.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AEFW?

Zrobiłes może zdjęcie zaatakowanego korala? Jak tak możesz się podzielić?

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec ostrzeżenie.
Strzeżcie się bo nie znacie dnia ani godziny , wróg jest czujny i nigdy nie odpuszcza . Produkt do kąpania korali zawsze pod ręką być musi .

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szutarek78 napisał:

Co to za paskudztwo i jak je wypatrzyłeś ?? Wirki ??

Koralowiec stracił barwę , kolor zielono brązowy oznacza często stres . 

Nieśmiałe próby polipowania . Koralowiec ma sie lepiej niby w jeden dzień a za chwilę już się zamyka . 

Brak przyrostów . 

10 godzin temu, katani napisał:

AEFW?

Zrobiłes może zdjęcie zaatakowanego korala? Jak tak możesz się podzielić?

raczej to AEFW

Zdjęcia oczywiście wrzucę w wolnej chwili . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Bo nie pamiętam jak byłem. Korale masz wszystkie przyklejone? Do kąpieli odklejasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, laszek napisał:

Bo nie pamiętam jak byłem. Korale masz wszystkie przyklejone? Do kąpieli odklejasz?

Wszystkie przyklejone , większość oblała się na skale , jak trzeba wykąpać to trzeba rwać , nie ma wyjścia . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz jakiegoś naturalnego smakosza takiego robactwa ? . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wargacze. Chrysus, hexa lub inne.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hexa to terminator ,cały dzień prześwietla akwarium cm po cm  .Po wpuszceniu wytrzebi wszystko,ale zawsze znajdzie czas na nękanie innych ryb . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mam chrysusanteż fajnie patroluje skałe koralowce i od czasu do czasu widze coś dziabnie. Ostatnio sie przy osiadłych kręcił. Muszę podpatrzyć czy coś akubie z tych ślimaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Hexa jest bardzo fajna,na poczatku przez dlugi czas nekala blazny,ale po jakims czasie jej przeszlo i jest spokoj.Ma swoje terytorium w korytazach pod skala i choc zawsze wyplywa to jednak wraca na noc do swojego krolestwa...Bardzo sympatyczna,troche nieufna rybka i uplynelo sporo czasu zaczym przestala sie bac i przyjmowac pokarm.Pamietam na poczatku nie chciala jesc i po wrzuceniu pokarmu szybko wychodzilem z pokoju az sie przyzwyczaila...Teraz sie nie boi,choc do rak nie podplywa jak maja to w zwyczaju blazenki...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Iceberg napisał:

Hej...Hexa jest bardzo fajna,na poczatku przez dlugi czas nekala blazny,ale po jakims czasie jej przeszlo i jest spokoj.Ma swoje terytorium w korytazach pod skala i choc zawsze wyplywa to jednak wraca na noc do swojego krolestwa...Bardzo sympatyczna,troche nieufna rybka i uplynelo sporo czasu zaczym przestala sie bac i przyjmowac pokarm.Pamietam na poczatku nie chciala jesc i po wrzuceniu pokarmu szybko wychodzilem z pokoju az sie przyzwyczaila...Teraz sie nie boi,choc do rak nie podplywa jak maja to w zwyczaju blazenki...

Tańcowała przy błaznach(połowę mniejsze od niej ) prężyła się na maxa ale miały ją w d i dała sobie spokój ,zachowóje się jak piesek goni wszystko co ucieka ,jak nie ucieka daje sobie spokój .Moja z sklepu gdzie była w szczepkarium  raczej odważna , ręka nad akwarium ta juz czeka na żarcie . Przyglądała się ze dwa razy jak karmiłem krewetkę , trzecim razem ukradła jej żarcie ,czwartym już zwinęła z patyka zaraz po włożeniu do wody  .Jest bardzo mądra  i szybko sie uczy do tego ciekawska  .Niestety nęka mi Fridmani ,choć ta umie o siebie zadbać i umie jej unikać .Springeri nie rusza , czasem broni miejsca gdzie coś upatrzyła ale ta się tylko odsuwa .
Polecam ..  ale trzeba mieć na uwadze jej ADHD .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hexa to podstawa więc u mnie pływa cały czas , może trzeba by coś więcej ale tu zaczyna się problem , ona ściga wszystkich nowych śmiałków . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie wyrabia. Masz dużo SPSów. Jeśli jesden był zainfekowany to mogą być na innych tylko jeszcze nie ma objawów. Kiedyś na którymś z portali czytałem, że różne gatunki AEFW mają swoje ulubione akropory. Po zjedzeniu jednej atakują inne.

Deepowałeś wszystkie czy tylko tą co przejawiała objawy? Ostatnio kilka osób stosowało lewamisol. Chyba w ogólnym baniaku. Poszukaj na forum sa tematy. No i te robale składają jaja w tkance akorpory, których dipowanie nie rusza. Za parę tygodni musisz powtórzyć.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, katani napisał:

Może nie wyrabia.

Jak mniej karmię od razu wali wirkowe kupy , zjada je chyba  dopiero w ostateczności  .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SU1 napisał:

Jak mniej karmię od razu wali wirkowe kupy , zjada je chyba  dopiero w ostateczności  .

Celna uwaga. Może dla niej to pokarm fakultatywny. Jak ma dotęp do innego to wirków nie rusza.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.