Skocz do zawartości
josetsu

Mułołapka i doświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie szukam dziury, jestem aktualnie w Katowicach i zastanawiałem się czy mam ich po drodze, a adresu na www nie ma. Dopiero na Fb widać :)

Kurde akurat jestem w Jastrzębiu ale zapraszam do sklepu. Zerknij może później coś podpowiedź. Ja będę gdzieś za 2 godziny.

Nie chce juz zakladac nowego watku- niech mi ktos podpowie jak wklejac zdjecia czy trzeba uzywac jakiejs zewnetrznej strony jak imageshack czy mozna je jakos tu wgrac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony masz akwarium 53x53x53 i oswietlasz to 6x24W ciec czego chcesz cokolwiek zmieniac jak to idealne oswietlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do światła własnie znajomy montuje mi taka lampe:

17x1W Biale

9x3W Niebieskie

2x1W UV

Wszytsko na 50x12cm radiatorze.

Dodatkowo bedziemy chyba dokladac male 2 radiatory z dodatkowym oswietleniem w miejsce halogenow.

Zanim zainstaluje nowe oswietlenie porobie zdjecia dokladne ze starym swiatlem i z nowym

z drugiej strony masz akwarium 53x53x53 i oswietlasz to 6x24W ciec czego chcesz cokolwiek zmieniac jak to idealne oswietlenie

Niby tak ale kolorystyka zbiornika nie powala- moze chodziloby o inne kolory wietlowek lecz tu jest problem ze ze znanych mi modeli tylko Juwel i chyba Sera produkuja 24W tak krotkie inne nie wejda niestety....a poza tym jednak to nie te kolory...nie wyglada to tak ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

wg.starych wyjadaczy morskich udzielających porad na forum

od 0,5w na 1l wody dla miękkasów I lps

od 1w na 1l wody dla wymagających

Ja się z tym zupełnie nie zgadzam. Zresztą nie tylko ja się z tym nie zgadzam... Wystarczy trochę pogrzebać w fachowej literaturze...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym na twoim miejscu zostawił jakieś t5 niebieskie ati dodał do tego ledy i było by super


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się z tym zupełnie nie zgadzam. Zresztą nie tylko ja się z tym nie zgadzam... Wystarczy trochę pogrzebać w fachowej literaturze...

żeś zaszalalł Konrad,i ile trafnych spostrzeżeń wniosłeś do tematu

a wystarczyło trochę pogrzebać w tematach np.z ostatniego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pyta o oświetlenie a nie o opinie o mułapce.

"Kolega" prowadzi sklep zoologiczny, twórca tego "wiekopomnego" dzieła próbował go wiele razy, w różny sposób

wprowadzić na rynek. Skoro agresywna propaganda na starcie projektu nie przyniosła rezultatu, trzeba stosować

inne metody. Marketingowcy, godni swego miana, będą wiedzieli o co chodzi.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

żeś zaszalalł Konrad,i ile trafnych spostrzeżeń wniosłeś do tematu

a wystarczyło trochę pogrzebać w tematach np.z ostatniego roku

Co ma treść tematów założonych w ciągu ostatniego roku do faktu jakim jest brak zależności pomiędzy PUR a mocą różnych diod led?

Twoje spostrzeżenia są całkowicie błędne. Moc diod mówi tylko o tym ile energii trzeba kupić żeby świeciła lampa. Moc nie ma żadnego związku z ilością światła emitowanego przez diode led. Diody led o tej samej mocy i tym samym widmie mają często różne wydajności świetlne. W dodatku tego nie sprawdzisz "na oko"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosi się to również do świetlówek, wiedzę o ich parametrach czerpiesz tylko z opisów podanych przez producenta,

powiem "umownych parametrów "bo świetlówki tej samej serii tegoż samego producenta potrafią świecić różną mocą a nawet różnią się barwa czego sam doświadczyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosi się to również do świetlówek, wiedzę o ich parametrach czerpiesz tylko z opisów podanych przez producenta,

powiem "umownych parametrów "bo świetlówki tej samej serii tegoż samego producenta potrafią świecić różną mocą a nawet różnią się barwa czego sam doświadczyłem

Kolego, trochę się zagalopowałeś, zwolnij bo nie zdążysz wyhamować.

Świetlówki a ledy to dwie różne bajki. Tak samo dioda "cree" a dioda "cree", to bardzo często różna bajka.

Nawet krańcowo odmienna. Różna jakość diod sprzedawanych w porządnych sklepach i tych z ebaya czy innej chińszczyzny,

tak dumnie prezentowanej na forum jako "cree" (myślał by kto że na sam dźwięk słowa korale winny rosnąć),

powoduje że diody te mają parametry często "z czapki brane", zaś gdyby w miejscu ich specyfikacji,

umieścić przepis na sernik, podniosło by to wartość sprzedawanych śmieci, szumnie diodami zwanymi.

A Ty, w tym całym morzu wyrobów, nawet nie odnosząc się do barwy światła, bronisz naiwnej tezy zależności

pomiędzy włożoną energią, a efektem.

Porównujesz do rynku świetlówek, gdzie przy współczesnej produkcji markowych świetlówek powtarzalność jest

akceptowalna przez najbardziej wybrednych akwarystów (że o innych "zawodach" używających tych świetlówek nie wspomnę).

Powiem że ubawiłeś mnie setnie. Prawie tak samo, jak zarzucając Konradowi niekompetencję.

Weź może pozostań przy czytaniu, a jak chcesz podważać czyjś autorytet, zapracuj najpierw na własny.

I nie czuj się zobowiązany kontynuować tą wypowiedź, ubawiłeś mnie już wystarczająco :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dale z nudów czytam twoje teksty i nie mam zamiaru komentować,nie rozmawiam z ludźmi mającymi ze sobą problem

wole pobawić się w garażu nową husgwarną...ona niema problemów

i Konrad nie jest dla mnie żadną wyrocznią

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a co do światła własnie znajomy montuje mi taka lampe:

17x1W Biale

9x3W Niebieskie

2x1W UV

Wszytsko na 50x12cm radiatorze.

już montuje ? to gratuluję pomysłu doboru koloru ledów

skoro już pakujesz 17 sztuk białych (mam nadzieję że choć w różnych temp. barwy) .. to ja bym dał tam jeszcze np. po dwie zielone czerwone i żółte - po co ?

przeczytaj swój pierwszy post w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Kolega" prowadzi sklep zoologiczny, twórca tego "wiekopomnego" dzieła próbował go wiele razy, w różny sposób wprowadzić na rynek. Skoro agresywna propaganda na starcie projektu nie przyniosła rezultatu, trzeba stosować inne metody. Marketingowcy, godni swego miana, będą wiedzieli o co chodzi.

Kolego widzisz Twoje teorie spiskowe doprowadzaja mnie do płaczu ze smiechu....każdy zawsze musi coś podejrzewać...widisz gdybym dostał na sklep Reefmaxa tez pewnie bym tu o nim pisał, dostałbym inny sprzet tez bym pisał i pytał- a to nie dlatego że reklamuje tylko dlatego, że kompletnie nie znam sie na akwarystyce morskiej i szukam pomocy. Wiszą mi teorie o kryptoreklamie i zachwalaniu czegoś już od lat pracując jako handlowiec w firmach akwarystycznych przyzwyczaiłem sie do krytyki zazwyczaj własnie takich ludzi którzy pozjadali wszystkie swoje rozumy a o danym sprzecie to wiedza tyle ile sobie sami wymysla bo w zyciu go nie uzywali. Jak opanuje troszke morszczyzne na bank zaloze zbiornik na zestawie Juwela z ich odpieniaczem itd....i zawsze wysłuchiwałem ze system filtracji juwel jest do d... itd a ja w sumie załozyłem juz ponad 30 zbiornikow sam prywanie mam 6 juweli i wiem że i morski na tym pojdzie.

Mogłem nie pisać Mułołapka tylko zwykla kostka i by bylo koniec gadania ale skoro inni pisza Reefmax to ja pisze tak jak sie to cos nazywa. Do dalszej rozmowy o zbiorniku itd zapraszam do dzialu o "naszych akwariach" jak juz w sobote dotrze do mnie nowa lampa i pokaze zbiornik na starej i nowej lampie.

Szkoda ze kazdy tutaj dyskutuje o wszystkim tylko nie o tym ile i jakich diod mozna wstawic na powierzchnie 50x17 a o to mi chodzilo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:shock: :shock: :shock: Wybaczcie, ale nawet dla iscie "zielonego", ktory oglada ten film promujacy mozna skumac, ze cos nie teges… Mułapka… i oni serio maja zbycie?! :wallbash: Ale zeby bylo na temat, dla mnie szkoda kasy (i zycia w baniaku) na oswietlenie na takie cos, lepiej baniak caly zmienic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: :shock: Wybaczcie, ale nawet dla iscie "zielonego", ktory oglada ten film promujacy mozna skumac, ze cos nie teges… Mułapka… i oni serio maja zbycie?! :wallbash: Ale zeby bylo na temat, dla mnie szkoda kasy (i zycia w baniaku) na oswietlenie na takie cos, lepiej baniak caly zmienic...

Rzeczywiscie jesli patrzec na ten stary film gdzie byla z boku lampa w wodzie itd mozna pasc...teraz ciut lepiej rzeczklbym ze sama mulolapka calkiem spoko bo jest z tylu jednak swiatlo to porazka ale o tym w nowym poscie w innym dziale w sobote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rzeczywiscie jesli patrzec na ten stary film (...)

ten "stary" film jest z zeszłego roku z targów (są i starsze np. o tym że "to coś" powstało do słodkiego .. - wystarczy poszukać ) - rok to dożo czasu żeby przemyśleć tą porażkę ... a jednak .. zero wniosków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten "stary" film jest z zeszłego roku z targów (są i starsze np. o tym że "to coś" powstało do słodkiego .. - wystarczy poszukać ) - rok to dożo czasu żeby przemyśleć tą porażkę ... a jednak .. zero wniosków :)

Marku dalekonie masz wpadnij w sobote do sklepu zobaczysz pogadamy itd.

Edytowane przez josetsu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

i Konrad nie jest dla mnie żadną wyrocznią

Nie jestem żadną wyrocznią i nie chce nia być.

Temat oswietlenia zbiornika z koralami studiuję od kilku lat. Czytam na ten tematu calkiem sporo literatury naukowej [np.: Aquaculture Journal http://www.journals....om/aquaculture/ ], robię rozne doświadczenia o ktorych nie pisze na forum. Im dłużej w tym siedzę tym bardziej wiem że nic nie wiem... Moge jednak na tej podstawie stwierdzić, że nie masz racji. Co więcej mogę na podstawie samych informacji z angielskiej wikipedii [https://en.wikipedia...emitting_diode] stwierdzić ze nie masz racji. Źrodlo to mówi o tym ze diody led znanego producenta "cree" w 2011 roku mialy sprawnośc swietlną ok 100 lm/W. W marcu 2014 roku ten sam producent wytwarzał diody led które miały sprawność 303 lm/W. Jest to więc 3 krotna róznica.... Moc diod led nie ma żadnego zwiazku z ilością światla które emitują. Empiryczna zależność pomiędzy mocą źródła a ilością emitowanego światła jest prawdziwa tylko dla żarowych źródeł światła w których światlo jest emitowane przez rozgrzane włókno.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: :shock: Wybaczcie, ale nawet dla iscie "zielonego", ktory oglada ten film promujacy mozna skumac,

ze cos nie teges… Mułapka… i oni serio maja zbycie?! :wallbash: Ale zeby bylo na temat, dla mnie szkoda kasy (i zycia w baniaku) na oswietlenie na takie cos, lepiej baniak caly zmienic...

No właśnie nie mają. Bo i produkt na miarę "turbinki kowalskiego" robionej w garażu :) Wiesz, jest sporo

negatywnych opinii na różnych forach, były nawet kiedyś próby rzetelnego testowania tych urządzeń

przez akwarystów. Ale po kilku tygodniach tematy zamierały a zbiorniki znikały.

To, co teraz się pojawia to różne formy reklamy, a to ktoś kupił i jest zadowolony (potem się okazuje

że pomaga w sprzedaży wynalazku), a to - jak w tym wypadku - mamy właściciela sklepu akwarystycznego który

ma problem z doborem światła

Kolego, zauważ tylko jeden drobiazg, każdy produkt który się sprawdził, bardzo szybko ma na rynku konkurencję.

A mulapka istnieje już bardzo długo - jak na standardy akwarystyczne. I co?

Ano widzisz jak jest popularna...

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale ja nie dyskutuje o tym czy to dobre rozwiązanie czy nie mi to obojętne ja się uczę akwarystyki morskiej a ze trafiłem na ten sprzęt cóż to testuje i będę opisywał ale na bank nie tak dokładnie jak koledzy w innych działach bo nie mam na to tyle czasu. Mam wizję jak chce żeby zbiornik wyglądał o będę sobie do niej zmierzał. Filtracji nie zmienię ale światło mogę więc wymieniam.

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silvia toż całkiem jak u mnie :thumbup:

co do reklamy produktu przez josetsu to mam wątpliwości, kolega odwiedził mnie w niedziele porozmawiać o prowadzeniu akwarium prostymi metodami i bez zbędnych kosztów, pooglądał, pochwalił (mam nadzieje że szczerze )

o zaletach mułapki nie wspomniał ani słowa, interesował się filtracja i oświetleniem

przeczy to chyba reklamie produktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastwicie się nad tym wynalazkiem... ludzie na forum prowadzą zbiorniki o iście rożne "techniki" i nikt nie robi takiego wrzasku jak na hasło "mulolapka" a można by było nie raz duuuużo napisać.

Chłop będzie prowadził tak akwarium i jeśli będzie spełniać jego oczekiwania, to o co chodzi ? Będzie chciał iść dalej, to zapewne zmieni... Najważniejsze, że nie przekonuje nas wszystkich, że jest, to jedynie słuszna droga i przy otwarciu kolejnego tematu nie wyskakuje - zmień na mulapke będzie za***iście ;)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.