Skocz do zawartości
kosiarek84

vortech mp40 quiet drive vs jecod rw15

Rekomendowane odpowiedzi

hej obecnie rozgladam sie za nowymi cyrkulatorami do mojego nowego projektu 175x75x60. Wybor padl na 2xmp40QD lub 2xjecodrw15. Czy uzywal juz ktos w/w pompki i ma jakies porowanie ? wiem ze roznica w cenie jest spora i zastanawiam sie czy warto?


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w akcji obie pompy RW jest ok, ale Vortech pokazuje naprawdę jak ruszać wodą. Jest cichszy, bierze mniej prądu i wydajniejszy o ponad 2000L/h od RW. Różnica w cenie jest, ale jak rozważasz te dwie pompy to przemyśl dobrze pompy Ecotecha.


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem w akcji obie pompy RW jest ok, ale Vortech pokazuje naprawdę jak ruszać wodą. Jest cichszy, bierze mniej prądu i wydajniejszy o ponad 2000L/h od RW. Różnica w cenie jest, ale jak rozważasz te dwie pompy to przemyśl dobrze pompy Ecotecha.

A czy te nowe wersje na sterownikach quiet drive faktycznie są takie ciche? Czy myślisz że dwie 40 będą ok do wielkości mojego zbiornika?

Pozdrawiam

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moim skromnym zdaniem pompy VorTech z serii MP to chyba najlepsze cyrkulatory jakie są dostępne na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie pompy dadzą ponad 43 razy objętość zbiornika na godzinę plus obieg, wg mnie dadzą radę

Wysłane z mojego HTC Desire 610


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używa jeszcze pomp vortecha. ?

Pozdrawiam

Ja mam dwie rw20 jecodec dmuchają ze hej dodam ze zbiornik ma 2 metryI sa bardzo ciche

Masz tylko te dwie rw20 na cały zbiornik? Jak duże akwarium, co trzymasz i na jakim biegu je używasz. ? Z góry dzięki ^_^

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko te dwie akwa 200/80/60 jak wyczyszczone to tak na 60 procent i dają ze hej po miesiącu wydajność spada i podnoszę aż do 100 czyszczenie co 3 miechy głownie sps jakieś grzybki xenia one na max podaje firma ze ma 20000l na godz ale tyle to chyba nie ale jak przystawię rękę to jest moc jak dałem na fale to mi woda chlapala poza baniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem opinię na RC i ponoć ten nowe pompy wcale nie są takie super ciche. Ja mam stare vortechy i jebao. Muszę stwierdzić, że Chińczycy pobili USA.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2478628&page=11

większość ludzi pisze, że nowa generacja jest cichsza od starej


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie zawsze chwaliłem Vortechy. Dwie czterdziestki najpierw pędziły mi 540 później 900 litrów. Zero awarii czy innych problemów. Kilka pożytecznych trybów, bezprzewodowa komunikacja sterowników tak więc ustawienia na jednym, pozostałe pompy pracują wg tego samego trybu. Szeroki strumień, że o ewentualnym czyszczeniu nie wspomnę. Łapa do baniaka i wyciągam pożądaną część pompy, a reszta zostaje na szybie na zewnątrz. Bajka. Jak tylko budżet ci pozwala, to się nie zastanawiaj nawet.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam sobie zawsze chwaliłem Vortechy. Dwie czterdziestki najpierw pędziły mi 540 później 900 litrów. Zero awarii czy innych problemów. Kilka pożytecznych trybów, bezprzewodowa komunikacja sterowników tak więc ustawienia na jednym, pozostałe pompy pracują wg tego samego trybu. Szeroki strumień, że o ewentualnym czyszczeniu nie wspomnę. Łapa do baniaka i wyciągam pożądaną część pompy, a reszta zostaje na szybie na zewnątrz. Bajka. Jak tylko budżet ci pozwala, to się nie zastanawiaj nawet.

Czyli masz w swoim dwie 40 tylko i dają radę. ? Chyba masz 200 długości jak dobrze pamiętam. ? :)

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vortechy to super pompy jednak są też awaryjne czego doświadczyłem. U mnie po 3 latach MP-40 umarł silnik, a ostatnio w MP-60 umarły łożyska (tak przynajmniej mi się wydaje bo silnik wydaje dziwne dźwięki) po 2 latach pracy. Rzeczywiście dopóki nie było Jebao na rynku Vortechy były nie do pobicia jednak z tą ceną Jebao deklasuje wszystkich. Przerobiłem do tej pory 5szt Jebao i o dziwo wszystkie są ciche i działają.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u Siebie vortechy 40 i na prawdę są super. Co prawda mam małe akwarium 100x50x50 i mam je skręcone jedną na 40-50 % a drugą na około 30 % i swoje zadanie spełniają w 100%. Lecz trzeba się przyzwyczaić do buczenia to jest jedyny minus tych pompek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 2 x MP40 i 1 x MP60 starsze modele nie QD, te nowsze są super ciche w porównaniu do tych ale stare też nie są złe, moje akwarium stoi pomiędzy sypialnią a salonem i śpię przy dwóch MP40, MP60 wyłącza się na noc.

Chyba aktualnie nie ma lepszych pomp na rynku, chociaż mają swoje wady, przedewszystkim cena oraz brak regulacji wylotu pompy, nie można ustawić ich pod kątem, zawsze dmuchają tylko na wprost ale za to mają bardzo wielką średnicę wylotu wody. Ogólnie polecam.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i Vortechy i Jebao RW 15. Jebao trochę cichsze od Vortecha, natomiast co do ich żywotności to się dopiero okaże za jakiś czas. Jednego Vortecha mam o 2009 r i nadal działa, zero problemów...


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam i Vortechy i Jebao RW 15. Jebao trochę cichsze od Vortecha, natomiast co do ich żywotności to się dopiero okaże za jakiś czas. Jednego Vortecha mam o 2009 r i nadal działa, zero problemów...

Ale.rozumiem że masz te stare modele vortecha?

Pozdrawiam

Fajna sprawa dla posiadaczy pomp vortech i jecod. co dziwne nie spotkalem sie z tym w zadnym z polskich sklepow. idealne rozwiazanie na wypadek jakiejs awarii.

http://www.fish-street.com/coralbox_powercell_for_jebao_battery_pump__dc_pump

post-20198-0-13152600-1445356883_thumb.jpg


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak starszy typ nie te quiet drive. Sprzęt nie do zdarcia jak dla mnie.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jak działa sensor do trybu nocnego w jecod? Widzę że jest na kontrolerze , czyli kontroler musi być na wierzchu szafki?

Pozdrawiam

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sensor jest na kontrolerze i jeśli ma działać to musi być na wierzchu.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem dwa jecod rw20. Masakra. Podłączyłem jedna do mojego obecnego akwarium 110x70x60 to na najniższym biegu burza w akwa. Dziwne to trochę bo niby na najniższym biegu powinno dmuchać 1700l./h . Coś chyba nie tak z tą regulacja....

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.