Skocz do zawartości
kosiarek84

pompa obiegowa Vectra L1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam obecnie pompki obiegowej do nowego akwarium +/- 750 litrow. na poczatku myslalem o jebao dct 12000 ale po zapoznaniu sie z opiniami o spadkach mocy postanowilem zainwestowac w cos solidniejszego... ciekawa opcja wydaje mi sie pompka sterowalna vectra L1 o mocy 12000l/h. wiem ze jest to cicha pompa porownywalna do red dragona 3. roznica jest taka ze vectra ma 12000 a red dragon 3 8000 + prawie 50% roznica w cenie na korzysc vectry. tyle wiem.. jest to chyba dosc nowa konstrukcja wiec ciekawi mnie czy ktos juz uzywa tej pompki i moze sie podzielic wrazeniami?

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwa za obieg odpowiada od dwóch tygodni pompa EcoTech Vectra M1 o wydajności 7.500 lph.

Nie żałuję ani jednego euro wydanego na ten sprzęt i do tej pory nie wierzyłem że można stworzyć całkowicie niesłyszalną pompę. Szczerze polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim akwa za obieg odpowiada od dwóch tygodni pompa EcoTech Vectra M1 o wydajności 7.500 lph.

Nie żałuję ani jednego euro wydanego na ten sprzęt i do tej pory nie wierzyłem że można stworzyć całkowicie niesłyszalną pompę. Szczerze polecam!

Jakie masz akwarium i na jakim przelocie masz ją podłączona. ? Jaki poziom wody w komorze pompy?

Pozdrawiam

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium jest 130x60x60, cała hydraulika 32 mm, poziom wody w komorze pompy mam na 21 cm. Mam na Bypass podłączony filtr węglowy i pompa chodzi u mnie na 3/4 mocy dodam również że zawór na zrzucie jest prawie w pełni otwarty. Po podłączeniu pompy dwa tygodnie temu nic jak do tej pory nie regulowałem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa jak pompa - bardzo cicha faktycznie, ale to nie jest zasługa Ecotech.

Jedyne co Ecotech "zrobił" w tej pompie to dodał swój własny sterownik(który tak naprawdę sprawdza się idealnie w systemach "close-loop"), zmienił kolor obudowy na biały, dodał przyłącza typu compression fittings i poprosił o przerobienie uzwojenia z 24V na 36V.

Reszta - czyli blok silnika, wirnik, korpus itd to robota dość fajnej fabryki na dalekim wschodzie ;-) Czyli w zasadzie cała pompa.

Zastanawiająca jest zasadność używania trybów o zmniejszonej wydajności(przy karmieniu) czy też "wypłukiwania detrytusu" gdyż jeśli pompa pracuje jako obiegowa - to albo zacznie nam się przelewać woda rewizją albo będzie cholernie chlapało w kominie..

Zainstalowana jako cyrkulacja ("close-loop") - tu tak, ale w EU ta forma cyrkulacji jest rzadko spotykana.

Poniżej zdjęcia Vectry M1 i L1 :)

IMG_0598.JPG

IMG_0599.JPG


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompa jak pompa - bardzo cicha faktycznie, ale to nie jest zasługa Ecotech.

Jedyne co Ecotech "zrobił" w tej pompie to dodał swój własny sterownik(który tak naprawdę sprawdza się idealnie w systemach "close-loop"), zmienił kolor obudowy na biały, dodał przyłącza typu compression fittings i poprosił o przerobienie uzwojenia z 24V na 36V.

Reszta - czyli blok silnika, wirnik, korpus itd to robota dość fajnej fabryki na dalekim wschodzie ;-) Czyli w zasadzie cała pompa.

Zastanawiająca jest zasadność używania trybów o zmniejszonej wydajności(przy karmieniu) czy też "wypłukiwania detrytusu" gdyż jeśli pompa pracuje jako obiegowa - to albo zacznie nam się przelewać woda rewizją albo będzie cholernie chlapało w kominie..

Zainstalowana jako cyrkulacja ("close-loop") - tu tak, ale w EU ta forma cyrkulacji jest rzadko spotykana.

Poniżej zdjęcia Vectry M1 i L1 :)

IMG_0598.JPG

IMG_0599.JPG

To co to za pompa? Bo na jebao nie wyglada

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja wiem ze to jest vectra. Pytałem się co to za czarne chińskie pompy co na ich bazie vectre robili?

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Fajne porównanie do red dragona i właśnie waveline. Tylko że red dragon ma 8000 a vectra 11500 plus vectra 400 funtów red dragon ponad 600:huh:

Pozdrawiam

Link nie dziala

Pozdrawiam

Ok link działa. Tylko że na Amazonie jest deep-water a to jest widzę aquabee. .. hmm wygląda to tak jakby powstał nowy dobry motor dla pomp dc i wielu producentów zaczyna go używać. ?

Pozdrawiam

Edytowane przez kosiarek84 (wyświetl historię edycji)

4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy te Vectry są gdzieś do dostania w naszym kraju ojczystym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to najbliżej w DE. Sam ostrze sobie zabki na M1...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ta M1 też mnie pociąga. Jest na sewatec.de ale to zawsze strach co z gwarancją i serwisem. Patrzę też na Deepwater BLDC8 ale to jeszcze dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze ich wyjscia nie pasuja do naszych rur i trzeba troche pokombinowac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według opisu vectry są calowe (m1 ma 1 cal na wejscie i 3/4 na wyjscie) i na to hamerykańce się skarżą. Te deepwater pewnie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba o tych pisał Przemek

http://www.made-in-c...-Pond-Pump.html

http://www.alibaba.c...1818036850.html

Kombinowania nie powinno być wiele

http://nibco.com.pl/...ztaltki_z_pvc-u

3/2 cala i 2 cale czyli 40 i 50

Edytowane przez hastoff (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie pasuje gwinty itd.przeprowadzilem lekką modernizacje i zakręciłem wszystko na nakrętkach z Jebao serii DCT łącznie z koszem ssącym.Bo sama pompa jest bardzo ubogo wyposażona w przyłącza, to taki jedyny minus tego cacka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz jakieś foto :) a może filmik nakręcisz jak ja słychać? ;)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.