Skocz do zawartości
bleq

"Bezdzwiękowa" pompa obieg - istnieje ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy mam pytanie o pompe ktora jest najcichsza z najcichszych niczym skradajacy sie Ninja i motyl w locie :)

Wiadomo ze ta " cichosc" to kwestia sluchu, tak jak gustu, ale chodzi mi o taka ktora emisją dzwieku jest zblizona do zera

Powiedzmy ze kasa nie gra roli ... jestem w stanie dac 1200 zl za Dragona

ale "problem" jest taki ze potrzebuje pompe ok 2500 l/h

wiec celuje w Red Dragon Mini 2500 ......?????

Pytanie czy ten dragon faktycznie jest cichutki

Znalazlem kilka jakichs kosmicznych pomp ktore faktycznie sa bezszelestne ale mocne

6 tys l/g w gore

Ksztaltem ( moze to gra role ) zblizone sa do nich pompy Blau Aquaristik - ktos mial do czynienia ??

Znalazlem tez gdzies posty ze tunze silence jest cicha .... jesli tak cicha jak tunze skimmer , to proponuje udac sie do laryngologa

Aqua beee , cena optymalna do dzwieku ale niestety nie jest to to czego oczekuje

Moja poprzednia newa 4500l byla cicha przez duze C , czyli jak wytezylem sluch w odleglosci 0,5 metra od szafki bylo ja slychac . wiec dobry wynik . ale jak wsadzilem glowe do sumpa to juz buczy.

Druga generacja newa.... no comment !!! dramat

Jako ciekawostke dodam ze pompa artman za 50 zl ktora mam w zbiorniku na pomianke jest totalnie nieslyszalna :)

no ale zarcik bo ona ma 50l na godz :) mialem tez 1200l/h i byla cichutka

wydaje mi sie ze akurat w przypadku miniwydajnych pomp to wlasnie ta moc skutkuje mala emisja dziweku

Poki co zaobserwowalem ze najtrudniej uciszyc pompe w przedziale 2000- 5000

Ktos ma jakies turbo ciche typy ???


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z ta cichoscia. RD Mini 2500 nie bedziesz slyszal poza szafka. Miedzy rure a pompe warto uzyc waz silikonowy.

Do tego, gdy bedziesz chcial zwiekszyc obieg, wystarczy kupic wirnik 3,5 lub 5 tys. l/h. Obudowa bedzie pasowac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja polecam Aquamedic Eco runner 2700. Jest naprawdę cicha. Wręcz niesłyszalna.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bleq masz w sumpie za odpieniaczem jakąś komorę buble stop? Jeśli mocno napowietrzona woda idzie do pompy to możesz wówczas pompa warczeć na Ciebie :p

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bleq masz w sumpie za odpieniaczem jakąś komorę buble stop? Jeśli mocno napowietrzona woda idzie do pompy to możesz wówczas pompa warczeć na Ciebie :p

mam nawet dwie gdyz nienawidze bąbli w akwa :)

do obiegu dociera naprawde znikoma ilosc pęcherzy w wielkosci mikro ..


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem TUNZE Silence 020 i była cicha, ale się spaliła, kupiłem JEBAO DCT4000 i ta niestety w nocy w kompletnej ciszy świszczy.

Częstotliwość dźwięku zależna jest od ustawionego stopnia wydajności. Nie pomaga silikonowe połączenie czy nawet brak kontaktu z sumpem.


325l + 70l; LED 180W (DIY); JEBAO/JECOD DCT 4000; HYDOR Koralia Nano 1600, BLAU WM 4000; BLAU WM 8000; Deltec SC1455;

Temp: 25,0°C; Dens: 1,024; pH 8,2; KH 8,0; Ca 420; Mg 1350; PO4 0; NO3 0;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem TUNZE Silence 020 i była cicha, ale się spaliła, kupiłem JEBAO DCT4000 i ta niestety w nocy w kompletnej ciszy świszczy.

Częstotliwość dźwięku zależna jest od ustawionego stopnia wydajności. Nie pomaga silikonowe połączenie czy nawet brak kontaktu z sumpem.

Grzechu, podpisuje się pod Twoją wypowiedzią. Szukam czegoś do moich 300L bo mimo zapewnień o bezgłośności, DCT4000 świszczy i spać nie daje. Mimo, że w drugim pokoju.


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na obiegu z małych pompek miałem atmana 303 - niesłyszalny piorun. Nie wiadomo nawet czy pracuje gdyby nie ruch wody :)

Ale że wirnik niestety w niej od solanki się kończył. Poradzono mi TUNZE 900. Łomotało to jak stado wściekłych kowali w kuźni o pianiu kura.

Nie szło wyrobić. Teraz mam newaJet 1200 - jest znośnie ale nie tak cicho jak ten atman.

Co do silniejszych pomp, polecane są bardzo Jebao DCT - widziałem u dwóch osób i były ciche


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem newa jet 2400 tej nowszej generacji......

brak slow ze cos takiego wogole wyszlo do sprzedazy

Sprzedalem szybciej niz kupilem

Pisale do producenta , odpisal ze miaja problem z wadliwoscią nowych wirników....

Ze nie do konca je przetestowali i niestety sa glosne

To na ch... wypuscili jak nie przetestowali ??? robienie ludzi w nie powiem co to jest ....

W opisach same superlatywy, nowa generacja, turbo wydajnosc, turbo ciche i wogole turbo ze hej

A tu klops

Czyli Jebao tez odpada ....

Myslale zeby wziasc ta 4000 na probe i skrecic troche moc ...


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DCT 6000 na 70 % jest cichusieńka a mam sumpa za akwarium - słyszalna jest na 100% - taki charaktrystyczny świst dlatego też nie żałuję że wziąłem DCT6000 a nie DCT4000 bo mogę spokojnie jej wydajność obniżyć i mieć ciszę


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Jebao chyba są problemy z powtarzalnością produkcji. Moja DCT 6000 jest wyrażnie slyszalna już na 2 biegu. Zresztą poziom głośności jest zbliżony na wszystkich poziomach wydajności.

tapnięte z fona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquamedic Eco runner jest cisza

Moja jest niesłyszalna nawet wewnątrz szafki. Tak jak by jej nie było. Naprawdę raz jeszcze polecam.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam eheim compact. Nie słychać jej nawet w nocy przy gluchej ciszy

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.