Skocz do zawartości
krismaj

jakby "szklane kuleczki"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o identyfikacje, porasta skałki i jest tego coraz więcej (chodzi o małe kuleczki bardzo połyskujące i tworzące kolonie (czy to mogą być makroglony?)

Proszę o pomoc czy coś z tym robić?

Dziękuję

post-25422-0-12430100-1445280814_thumb.jpg

post-25422-0-76499700-1445280874_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dzięki Tester za szybką podpowiedź, czyli zaczynam z tym walczyć dopóki nie jest tego za dużo;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Tester pisze to Valonia.

u mnie borsuk wyjadł co do jednej... a potrafi się to badziewie rozrosnąć.

Wyrywając to uważaj żeby nie rozwalać tych kulek bo się wtedy rozsieje po całym akwarium.

Jak nie da się w miarę lekko wyrwać to nie rób tego na siłę.. tylko kup jakieś pokolce (jak masz warunki) i pozwól żeby to wyjadły. (żółtek też to podjadał)

Edytowane przez Pipider (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tylko nie rozgniataj - w środku są zarodniki

możesz spróbować oderwać jakimś pędzelkiem "od plakatówek" i odsysać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainteresowało mnie dopiero jak zauważyłem że niektóre "bąbelki" sobie pływają, w ten sposób znajdują się co chwile w nowym miejscu.

Jest jeszcze coś poza mitraxem i borsukiem co chętnie by się tym zajęło?

Borsuka nie planowałem, ale jakiś pokolec na pewno wpłynie.

Dzięki koledzy za szybką reakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to miałem ale poszło i nie zauważyłem by któryś z mieszkańców skubał . Tak wiec chyba samo przyszło i samo poszło


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokolce tego raczej nie tkną.

Borsuk rzeczywiście może się zainteresować, ale nie znajac istniejącej obsady trudno jest rekomendować dodatkową rybę. Krab Mitrax powinien załatwić sprawę.

http://reefhub.pl/mitrax/


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się kiedyś pojawiło. Część zniknęła sama część wyrwałem. bardzo ładnie usuwa się to fizycznie. odchodzą całe kiście, Naprawdę trzeba się postarać aby je zgnieść bo są twarde. Mówię o tych zielonych, a nie przezroczystych:)

Podsumowując z mojego doświadczenia plaga w miarę łatwa do ogarnięcia i nie ma co panikować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc-też to miałem, mitrax zjadał to w tempie 1 kulka dziennie. Percnon plassimum wyjadł kolonię w parę dni a trochę tego było.Odsprzedałem go następnie koledze z forum i też spokojnie i co ważne w miarę szybko dał sobie radę...pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Borsuk załatwił sprawę co do kulki. Pokolce nie były zainteresowane.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valonia się rozrasta, borsuk jest od tygodnia ale raczej nie trafiłem na smakosza tych kuleczek

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuwasz ręcznie? ona bardzo ładnie odchodzi od skały. Poważaj jakimś patyczkiem od loda albo szpatułką lekarska albo nawet patyczkiem do sushi:)

U mnie dosłownie garściami schodziła bez problemu. Trochę pomoczysz kończyny;)

albo za dobrze karmisz i borsuk się wypiął na sałatę jak codziennie ma schabowego:D przegłodź trochę towarzystwo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valonia się rozrasta, borsuk jest od tygodnia ale raczej nie trafiłem na smakosza tych kuleczek

Cierpliwości, u mnie borsuk też na początku udawał że nie chce glonów, później wykosił valonię czerwoną, zieloną i wszelakie makroglony. Daj mu trochę czasu. Później musisz go dokarmiać listkami nori - to ryba typowo roślinożerna.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nori wcina jak i wszelkie mrożonki, czekam cierpliwie z karmieniem raczej nie przesadzam wiec od czasu do czasu skubie coś ze skał.

Zarywałem kilka razy ale skały trzyma się tak mocno ze większość się rozpada. Zauważyłem ze te popękane kulki skubie nawet białobrody, może w ten sposób borsuk też zasmakuje;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.