Skocz do zawartości
bleq

Low Budget'owe zestawy low tech- ktos bedzie chetny ?

Rekomendowane odpowiedzi

A co do kosztów to nie dacie rady się zmieścić w podanych kwotach,bo nawet głupie świetlówki to kosztów 50 zł sztuka,a takim akwa to minimum 4,gdyby to było takie tanie to aquael bazując na popularności RM stworzył by coś ale akwa dla ludu za grosze...ale się tego po prostu nie da zrobić.

A ja uważam, że warto się zastanowić nad tym pomysłem. Zakładam, że przy zakupie większej ilości materiałów i urzadzeń kolega wytargowałby korzystne rabaty, dzieki czemu mógłby wyjść na swoje. Własna robocizna i sprzedaz wprost z garażu producenta, bez podwykonawców i marż kolejnych hurtowni i sklepów. Zrobiłby dobry zestaw nieco taniej, niż sam akwarysta dla siebie poskłada. Z tego, co czytam na tym forum gotowe zestawy startowe ze sklepów nie nadają się do tego, by z powodzeniem prowadzić rafę. Takie świeżynki jak ja, które chcą swoja przygodę z morszczyzną rozpocząć nabierają sie na te "wszystkomające" zbiorniki, a potem się okazuje, że za mało światła, za słaba cyrkulacja etc. To powoduje, że część urządzeń trzeba wymienic, więc do ceny tych zestawów nalezy jeszcze doliczyć dodatkowe koszty.

Jesli miałby to byc dobry zestaw dla początkujących, to ja bym była za. Zwłaszcza, gdyby kolega w opcji "rozszerzonej" oferował jeszcze zestaw piachu, soli i innej chemii, która potrzebna jest na start. Jesli kupi 50kg worek piachu, to te 5 kg (czy ile wchodzi do takiego akwa) kupiłabym u niego duzo taniej za kilogram, niz mały worek na allegro. To samo z inną chemią.

Ja startuję od 54l, ale zgodnie z poradami na forum nie kupowałam żadnego "gotowca".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pompie obiegowej 3000 l/h robimy na wylocie trójnik i wyloty w 3 miejscach w baniaku. Mamy wystarczającą cyrkulację do zupy koralowej, łącznie z prostymi sps. Testowałem to i daje radę. Obecnie mam pompę bo zależało mi na bujaniu.

Świetlówki wymieniam co 10 miesięcy albo i dłużej. Działa i żyje wszystko.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@dale miało być Low Budget'owe - pompa 3000l trochę kosztuje (powiedzmy dobrze ponad stówkę najtańsza "NoName" a lepsza już dwie i więcej) lepiej było by na obieg mniejszą (z ośką ceramiczną 800 - 1400l/h od 50zł się zaczynają) i dwie JVP po 35zł sztuka ... cenowo wyjdzie podobnie jak z trójnikiem (Loc-Line? kolejna stówka :) ) a możliwość ustawień .. bez porównania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ty jestes chyba urodzonym pesymistą ... :)

Stowka stowka stowka ....

Masz oczywiscie duzo racji ale wnioskuje, ze nie dzialasz w zyciu wedle zasady " potrzeba matką wynalazków"

Pompa low budget - atman 306 , sump stawiasz " na odwrót tak by splyw wpadal po przeciwnej stronie a pompa zwracala wode bezposrednio do góry bez zadnych zawijasów łuków i nie tracila na mocy

75 zl

patent z mocniejsza obiegową jako cyrkulacja ... wydaje mi sie ze przy zalozeniach low ... nie sprawdzi sie

Zeby pompa byla mocniejsza, musi byc wysokiej jakosci zeby sie nie tlukla wiec juz cena rosnie

poza tym , wiem ze to moze sie udac w niektorych akwariach ale u mnie przy 120l pompa 4500 l nie dawala rady jak miala 3 wyloty , w sensie nie cyrkulowala tak jakbym chcial

Lepsze chyba jednak klasyczne rozwiazanie slabsza pompa + cyrkulacja

Grzebien i orurowanie 100-200 zl :)

to chyba pozlacane :)

Gwarantuje ze orurowanie i grzebien zrobie za złotych 20-30 :)

świetlowki.... wymiana co pol roku.. zgadza sie , jak swiecisz pelną moca od 10 do 22

Jesli na kazda jest osobny programator, wszystkie razem swiecą przez 4-5 godz dziennie

wiec zaokrkągloną kalkulacją 2 wymieniasz co pol roku a 2 co rok,bo swiecą krocej

Led to jest ciezki temat .. nie jest jeszcze pewny i sprawdzony w 100%

Jakby byl, to wszystkie firmy juz by zalewaly ofertami led , a jakos co chwile widze turbokozackie nowe modele lamp t5 :)

ps .

Wszechwiedzącym trollom i " jestem zawsze na nie " podziekuje za wskazówki .

trolujcie na pudlu


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i się zastanawiam czy odpowiedzieć czy nie :) ale ....

Myślisz że jakby było zainteresowanie klientów takimi zestawami to by ich nie było obecnie na rynku?

Rynek nie znosi próżni i nie jeden producent, który ma i możliwości i chęć i pieniądze, żeby to promować by to zrobił.

Jaki problem dla takiego Aquaela, żeby do swojego zestawu zrobić mały sump, wyprostować przednia szybę i dorzucić kilka rurek?

Widocznie jest powód dla którego nie chcą tego zrobić. Cena ostateczna też musi być "sexi" dla klienta końcowego bo jak zobaczy 1,3k vs 2,5k jako laik to wyda 1,3k a 1,2k zostawi w kiszeni.

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej założyć jedną, trochę lepszą obiegówkę - nawet jebao, zamiast kilku szpecących cyrkulatorów. Zamiast loc-line można założyć zwykłą hydraulikę. Choć loc-line z chin - np. z oferty do obrabiarek kosztują porównywalnie z hydrauliką. Sterownik na arduino do świateł, chłodzenia, grzania, dolewki zewnętrznej kosztuje niewiele.

Niskie koszty, niskimi kosztami, ale minimum jakości musi być - inaczej wyjdzie kolejna chińszczyzna "tania bo dobra".

Co do światła, to owszem - pod typowe spsy idą t5 - tutaj konserwatyści wioda prym. Nawet w wątku gdzie Przemek prezentował konkursowy baniak z sps, pod lampą hybrydową proporcje były na korzyść t5.

Ale jeśli lampa będzie zrobiona z głową - 4 świetlówki i dwa moduły led, będzie dobrze. Tylko nie pchać się w

"cree z ebuy-a" - to "tani shit" mówiąc potocznie. Założyć markowe power ledy. Wtedy będzie i jakośc światła (t5) i dynamika (ledy).

Zrobisz - jak zechcesz. Twoja sprawa :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czytam, czytam i się zastanawiam czy odpowiedzieć czy nie :) ale ....

To tak jak ja;)

Ja sobie myślę: osoba, która chce zakupić "low tech" lub "low budget" z natury jest osobą oszczędną i myślę, że taka osoba woli złożyć sama akwarium niż "nie daj Boże" przepłacić za gotowy zestaw, który, pomimo, iż gwarantujesz, że cena ma być niska to Twoje rozwiązanie jest gotowym zestawem.

A każdy chce zarobić i wszyscy chcą zaoszczędzić:)

Jeśli się uda - jak najbardziej życzę powodzenia.

Debora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno LEDy będą wymagały więcej własnej pracy żeby taką lampę zrobić (lutowanie, wiercenie radiatora, może frezowanie na wentylatory. T5 przy low budget wyjdzie taniej, np. gotowa lampa 4x24W za 300zł ze świetlówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i się zastanawiam czy odpowiedzieć czy nie :) ale ....

Myślisz że jakby było zainteresowanie klientów takimi zestawami to by ich nie było obecnie na rynku?

Rynek nie znosi próżni i nie jeden producent, który ma i możliwości i chęć i pieniądze, żeby to promować by to zrobił.

Jaki problem dla takiego Aquaela, żeby do swojego zestawu zrobić mały sump, wyprostować przednia szybę i dorzucić kilka rurek?

Widocznie jest powód dla którego nie chcą tego zrobić. Cena ostateczna też musi być "sexi" dla klienta końcowego bo jak zobaczy 1,3k vs 2,5k jako laik to wyda 1,3k a 1,2k zostawi w kiszeni.

Oczywiscie ze odpowiedziec bo po to jest forum :) I po to byl ten wątek zeby zrobic rozeznanie

w koncu wymiana argumentow idzie w strone ktorej oczekiwalem

za bardzo powaznie niektorzy biorą do siebie moj pomysl ktory byl luzną myśla

nie sprzedaje jeszcze takiego produku i nie probuje wciskac ludziom kota w worku za 2500

Wiec nie ma sie co emocjonowac :)

Pzdr


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i się zastanawiam czy odpowiedzieć czy nie :) ale ....

Myślisz że jakby było zainteresowanie klientów takimi zestawami to by ich nie było obecnie na rynku?

Rynek nie znosi próżni i nie jeden producent, który ma i możliwości i chęć i pieniądze, żeby to promować by to zrobił.

Jaki problem dla takiego Aquaela, żeby do swojego zestawu zrobić mały sump, wyprostować przednia szybę i dorzucić kilka rurek?

Widocznie jest powód dla którego nie chcą tego zrobić. Cena ostateczna też musi być "sexi" dla klienta końcowego bo jak zobaczy 1,3k vs 2,5k jako laik to wyda 1,3k a 1,2k zostawi w kiszeni.

Nie do końca się zgodzę, że to takie proste wejść sobie na rynek. Duże firmy nie bawią się w drobnice i celują w jakiś szerszy segment klientów. To z kolei wiąże się z potrzebą produkcji na większą skalę co nieuchronnie wiąże się w najlepszym przypadku z kalibracją maszym lub całych linii montażowych a w najgorszym z zakupem nowych. Często nie zdajemy sobie sprawy, że masowa produkcja jakiegoś "dynksu", który w naszych oczach jest plastikowym elementem wymaga maszyny za dziesiątki lub setki tysięcy. Pozostaje też kwestia wyprzedania obecnych zapasów, kosztów marketingu, testów itp, itd.

Z tego co zaobserwowałem, środowisko akwarystyki morskiej w Polsce do największych nie należy a przeciętny akwarysta nie zmienia zbiornika co pół roku. Koszt wejścia w tą zabawę też do najniższych nie należy, więc taki Aquael nie ma interesu w budowaniu nowych zestawów skoro ma juz gotowego Reefmaxa. Przecietny Kowalski, jak ja, z racji braku alternatywy i tak go kupi.

Gdybym te 3 miesiące temu mógł kupić za 2k nowy zbiornik OW z pełnym wyposarzeniem to bym go nabył i wydaje mi sie, że nie tylko ja, więc kibicuje temu pomysłowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest to.


250L + 130L sump, Boyu HQI 150W + 2xT5 39W + led, Hydor 250, 23kg gruzu, ARC 2600 + JVP101, obieg NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yakuza nie obraź się ale właśnie Ty jesteś tym segmentem bo kupiłeś zestaw P&P gdzie za te same pieniądze mógłbyś złożyć sobie sam inny. Przeciętny klient najpierw kupuje, później myśli co kupił bo kupujesz tu i teraz.

Klient, który chce mieć nemo bo widział je w filmie "Gdzie jest nemo" kupi takiego gotowca.

Przestawienie linii produkcyjnej oczywiście, że kosztuje ale można też zrobić maszynę stop i zmienić "nalepkę" i sprzedawać coś drożej. Pokaż mi różnicę w zestawie Auaela w zestawie ShrimpSet vs zestaw do morskiego (za wyjątkiem kaskady). Robią też proste akwaria jak i pokrywy? Gdyby chcieli to by to zrobili.

Szczerze to życzę powodzenia ale tak jak napisałem wyżej - byłoby zapotrzebowanie na coś takiego to już by to każdy producent miał.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy po moich doswiadczeniach z xxxx szedlbym w ledy

wydaje mi sie ze jak dobrze poszukac w hurtowniach elektronicznych podzespołów taniej i pewniej wyjdzie t5

Oczywiscie znajda sie tacy co zbudują chinskiego leda za 100 zl ..

Kolego, a czy mógłbys nie wycierać sobie marką sprzętu swoich braków?

wielu kolegów pisało Ci na forum... sam tez do tej pory nie skorzystałeś z propozycji zobaczenia Twojego obecnego zestawu. takze prosze Cie moze oszczedz sobie skupianie swoich problemow wokół oswietlenia

co do zestawu jaki Ci się marzy skonstruować

tak jak pisał Fabian - kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a czy mógłbys nie wycierać sobie marką sprzętu swoich braków?

wielu kolegów pisało Ci na forum... sam tez do tej pory nie skorzystałeś z propozycji zobaczenia Twojego obecnego zestawu. takze prosze Cie moze oszczedz sobie skupianie swoich problemow wokół oswietlenia

co do zestawu jaki Ci się marzy skonstruować

tak jak pisał Fabian - kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana

pozdro

Kolego nie rozumiem co tu bylo wycieraniem sie marką ?? jakies obrazliwe slowo napisalem

Zrobilem antyreklame ??

Nie spodziewalem po tym jak kilka razy z toba rozmawialem takiej odpowiedzi ....

Jakich braków przepraszam ??

Czy jak ktos napisze na forum ze mial zle doswiadczenia z passatem to to jest wycieranie sie marką volkswagen

Czy jak ktos powie ze mial zle doswiadczenia z brunetkami to ma na mysli ze wszystkie kobiety sa zle ??

Napisalem jak bylo i tyle

Przewertowalem polowe internetu odnosnie ledów i niestety nie ma oh ahów tylko wszedzie jest jakies niedociagniecie

Sa ledy lepsze, sa gorsze , u mnie razor nie funkcjonowal, czy to na wgranym presecie czy na ustawionym wedle uwag z forum + t5

a u innych wszystko gra i sa zadowoleni i polecaja zakup

Mnie sie razor turbo podobal turbo ladnie swiecil ale na tym w moim akwa byl koniec

Zreszta nie temat tu o ledach ani razorze

Do low budgetowego akwa raczej nie wchodzi on w gre

nie mialem na celu urazic , czy wycierac sie marką ..

ps.

a problemy z oswietleniem sie skonczyly jak wrocilem na t5

Edytowane przez bleq (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie obraź się, ale, razory i maxpect to jedna z najlepszych dwu marek, jakie znam, robiąca ledy. Opieram się na własnych

odczuciach barw, opiniach ludzi którzy przerobili takie lampy i mają pojecie o baniakach i obiektywnych testach

spektrum.

A Ty w temacie o tej lampie i teraz, dałeś jasno do zrozumienia że nie potrafiłeś poradzić sobie z akwarium

na tej lampie.

Nie zabierał bym głosu, ale trochę "ruszyło" mnie, bo, chciałem zapoznać się z Twoja opinią na temat lampy, zerknąłem w Twoje posty.

I jakie zdziwienie mnie ogarnęło, kiedy po negatywnej opinii w jednym temacie, na giełdzie, sprzedajesz tą lampę i

nawet słowem się nie zająknąłeś że "coś nie halo" - piszesz że wszystko w porządku - a nie, jak uczciwość by nakazywała,

że sprzedajesz, bo korale Ci nie rosną pod nią...

Ładnie to tak ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a czy ja napisalem ze to zla lampa ?? ze to zla marka ??

dokladnie, napisalem ze ja i moje akwa sobie pod ta lampa nie radzilismy i tyle

nie chce tu balaganic w watku, ale wezcie troche wyluzujcie bo troche Was koledzy ponosi

Po raz koolejny pisze ze ta lampa nie jest zla , jest bardzo dobra

ale cos w przypadku mojego modelu byl nie tak

Ja juz mialem dosc czekania, probowania, dociekania bo trwalo to ponad 2 lata i nic

wyluzujcie troche i zalozcie moze temat o dokladnie tej lampie

Pzdr


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolego ty jestes chyba urodzonym pesymistą ... :)

Stowka stowka stowka ....

Masz oczywiscie duzo racji ale wnioskuje, ze nie dzialasz w zyciu wedle zasady " potrzeba matką wynalazków"

Pompa low budget - atman 306 , sump stawiasz " na odwrót tak by splyw wpadal po przeciwnej stronie a pompa zwracala wode bezposrednio do góry bez zadnych zawijasów łuków i nie tracila na mocy

75 zl

Lepsze chyba jednak klasyczne rozwiazanie slabsza pompa + cyrkulacja

Grzebien i orurowanie 100-200 zl :)

to chyba pozlacane :)

Gwarantuje ze orurowanie i grzebien zrobie za złotych 20-30 :)

Atman At-306 to 2000l/h więc mało - do tego JVP 2500l - razem stówka mniej więcej i powinno wystarczyć

co do orurowania - liczę razem z przelotami a 2 sztuki 25mm ... to już ponad 40zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atman At-306 to 2000l/h więc mało - do tego JVP 2500l - razem stówka mniej więcej i powinno wystarczyć

co do orurowania - liczę razem z przelotami a 2 sztuki 25mm ... to już ponad 40zł

A ja licze na siebie i zrobie to na elementach z obi :) za zlotych kilka :)


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w obi nie ma przelotów - wiem bo do obi 10 min z buta :) szukałem kilka razy

ale próbuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że musisz utrzymać niezbędny poziom jakości. Tak, żeby koszty reklamacji elementów czy tez całości zestawu, zwrotów z tytułu niezgodności z umową oraz ewentualnych szkód wynikłych z wadliwego działania produktu nie zeżarły całych zysków.

W obecnych czasach niezadowolony klient, jeśli jest niezadowolony, przy odrobinie chęci prawie zawsze jest w stanie zwrócić towar jako niezgodny z umową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedzial ze potrzebne sa przeloty :)


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

bo przeloty są tańsze niż pudełko przelewowe ? bo chyba nie zrobisz "bobola" wychodząc "zwykłą U rurką" z baniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo przeloty są tańsze niż pudełko przelewowe ? bo chyba nie zrobisz "bobola" wychodząc "zwykłą U rurką" z baniaka

wyjde rurką z komina dnem akwarium :) bez przelotu uzywajac innego elementu na patencie :)

troche wiecej wyobrazni :)


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że żadne rurki nie będą widoczne bo wygląd zestawu to krytyczna cecha.

Ponieważ zestawy, o których piszemy są przeznaczone wyłącznie dla początkujących to wydaje mi się że rozkład wagi poszczególnych cech może być mniej więcej następujący:

cena - 50%

wygląd,estetyka - 20%

funkcjonalność - 10%

serwis - 10%

możliwość rozbudowy - 10%

BTW

Zakładasz sprzedaż zbiorników zmontowanych (w komplecie z szafką) czy do samodzielnego montażu przez nabywcę?

Edytowane przez marb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czyli ładne toto raczej nie będzie ...

może pomyśl raczej nad panelem - szerokość 10cm i wejdzie każda łapa , zmieści się odpieniacz i ładne kilka litrów siporaxu czy innych mediów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.