Skocz do zawartości
Gość

Czy takie uchwyty do szyb będą ok?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam. Jak w temacie. Wykonane z metalu, przed obecnością jakiegokolwiek prócz stali chirurgicznej wszyscy raczej przestrzegają. Nie będą miały co prawda kontaktu z wodą, ale przecież odparowuje, pewnie się na nich skropli i wpadnie z powrotem do zbiornika. Czy nie zaszkodzą? Proszę o opinie.

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/akcesoria/uchwyty-szyb-c-637_1213.html?%?page=akcesoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie pojawią się na nich przebarwienie powinny być oki. Co nie stanie się znowu tak szybko. Nie wiem dokładnie ale raczej są niklowane. Powinny dać radę. Chociaż najlepsze były by z plexi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dopóki nie pojawią się na nich przebarwienie powinny być oki. Co nie stanie się znowu tak szybko. Nie wiem dokładnie ale raczej są niklowane. Powinny dać radę. Chociaż najlepsze były by z plexi.

Ciężko kupić transparentne z plexi. A na 6mm tylko takie mi się trafiają. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak w temacie. Wykonane z metalu, przed obecnością jakiegokolwiek prócz stali chirurgicznej wszyscy raczej przestrzegają. Nie będą miały co prawda kontaktu z wodą, ale przecież odparowuje, pewnie się na nich skropli i wpadnie z powrotem do zbiornika. Czy nie zaszkodzą? Proszę o opinie.

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/akcesoria/uchwyty-szyb-c-637_1213.html?%?page=akcesoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak w temacie. Wykonane z metalu, przed obecnością jakiegokolwiek prócz stali chirurgicznej wszyscy raczej przestrzegają. Nie będą miały co prawda kontaktu z wodą, ale przecież odparowuje, pewnie się na nich skropli i wpadnie z powrotem do zbiornika. Czy nie zaszkodzą? Proszę o opinie.

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/akcesoria/uchwyty-szyb-c-637_1213.html?%?page=akcesoria

ja mam stal a4 w zbiorniku od 1 roku. Łączone kawałki skał prętami. patrząc na filmy ładniejsze rafy rosną na wrakach statków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz stosować takie uchwyty ? Ja bym do morskiego ich nie pchał. Nie wytrzymają.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

może rozetnij kawałek wężyka PCV (przezroczysty od filtra) wzdłuż, nałóż na brzeg i możesz śmiało oprzeć szybę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie w swojej kostce, niestety dopiero od 2 tygodni więc nie mogę zbytnio wypowiedzieć się na temat wytrzymałości. Wygladają na niklowane i jeżeli warstwa nie będzie uszkodzona to powinny wytrzymać i nie reagować z solanką.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie w swojej kostce, niestety dopiero od 2 tygodni więc nie mogę zbytnio wypowiedzieć się na temat wytrzymałości. Wygladają na niklowane i jeżeli warstwa nie będzie uszkodzona to powinny wytrzymać i nie reagować z solanką.

Dziś mogę powiedzieć że te uchwyty nie nadają się do akwa morskiego - rdzewieją i śniedzieją.


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie. Nie jestem z nich zadowolona bo na szybie 4 mm za luźno leżą, spadały i przesuwaly się, musiałam podkleic. A podkleic tez latwo nie jest, są źle wygięte. 4 tygodniach widzę ślady rdzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Nie lepiej wygiąć na ciepło małe paski z plexi,tanie i szybkie do wykonania w domu.Na górze można nakleić silikonowe odbojniki meblowe

cbece7eaffabcea6452ef75e7f98f0eb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.