Skocz do zawartości
craze121

Ukwial

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten ukwial będzie parżyć inne korale i jak go najlepiej przymocować do skały nic mu nie będzie jak go superglue przykleja.

post-25916-0-56252600-1446648397_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na klej nie chwyci :lol:

wydłub w skale otwór o średnicy około 2 cm, wsadziszgo go tam i będzie siedział

edyta. i wcale nie powiedziane że będzie parzyl,moje np miękasow nie parza

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukwiały wszystko parzą,miękkie tez,tylko jedne bardziej inne mniej parzenie tolerują


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dla odmiany tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj czy nigdzie nie robi wycieczek, moze to sie nieprzyjemnie skonczyc dla innych podopiecznych. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj czy nigdzie nie robi wycieczek, moze to sie nieprzyjemnie skonczyc dla innych podopiecznych. Powodzenia

Albo dla niego samego, jak wejdzie w cyrkulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wędruje już 2 miesiące i parzy co się da miejsca nie może znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie.

Otoz moj quadri zaczal lazic. W zadadzie to wybral sie na spacer, zeby sie schowac. Czyscilem pompy i musialem je ustawic troche inaczej niz byly i chyba to mu sie nie spodobalo, bo przed tym zabiegiem siedzial w miejscu od kad go tam posadzilem po zakupie pol roku temu.

Wlazl pod skale w poblizu caulastrei i troche sie obawialem wiec go przegonilem curkulatorem.

Jak tak siedzial w poblizu, to zauwazylem, zeprzy dotyku caulastrei od razu sie cofal/zwijal. Tak jak my jak dotkniemy czegos goracego czy pokrzyw. Natomiast nie zauwazylem zadnej reakcji ze strony caulastrei.

Moje pytanie. Co jest niebzepieczniejsze, kto i dla kogo. Lazacy ukwial stanowi smiertelne zagrozenie dla korali? Czy moze tylko je podrazni, ale nie pozabija? A moze to korale sa dla niego zagrozeniem? Jak to wyglada w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiały parzą wszystko czego dotkną,a odpowiednie miejsce to sam sobie znajdzie

Jak już znajdzie sobie wygodne miejsce, daj mu jeść i karm go raz w tygodniu to nie będzie wędruwał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszystkie ukwiały parzą miałem quadri co nie parzył koralowców a przynajmniej kilku gatunków z którymi miał styczność

mnap86 jak ukwiałowi by cos sie nie podobało czy go drażniło to sobie pójdzie gdzie indziej o koralowce się martw jedynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o korale sie boje, bo mam malo i bardzo male... eufilia 2 glowki, caulastrea w trakcie podzialu na 3 na 5 glowek. druga 5 glowek... 2 male kolonie zoa takie po 5x5cm... z 10-12 nieduzych mordek favii, 6 mordek echinophylli... i kilka innych bardzo drobnych, mozna powiedziec szczepek...

Jezeli akwarium jest pelne korali, kolonie sa duze i silne to jak cos sie sparzy... zawsze jakas szansa, ze przetrwaja jest... natomiast jak mi cos wlezie na taka 2-3cm szczepke to chyba raczej marne szanse...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka sztuk quadricolor i wszystkie parzą korale. Niektóre siedzą w miejscu miesiącami a inne wędrują po akwarium.Taki ich urok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.