Skocz do zawartości
dawid_jg

Dino czy Cyjano?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z rozpoznaniem plagi... Przesiadlem sie na wieksze akwarium no i zaatakowalo mnie to...

Parametry ok: no2 - 0 no3-5 p4-0

post-25043-0-14966400-1446983619_thumb.jpg

post-25043-0-61219000-1446983625_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wygląda na dino

jak możesz to zrób lepsze fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladales jakieś nowe rzeczy np piach,skałę bo to by wyjaśnialo przyczynę , trochę to dziwne że tak wywaliło, no chyba że miałeś to w starym zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek jest nowy. Starego nie przekladalem tylko wyrzucilem... W nowym zbiorniku dalem nowy piasek.

Dodam ze akwarium jest miesiac po przejsciu na wieksze... I jedyne co mnie spotkalo z ponownego dojrzewania to wlasnie to dino... Nawet wiekszego skoku parametrow nie mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, piasek pewnie zasyfialy z nylonowego wora, takim właśnie piachem córka załatwiła sobie akwa, potem ratowanie wodą utleniona, na szczęście pomogło i zwalczylo

robiłem trzy przesiadki i żadnych skutków ubocznych nie miałem ale niczego ze sklepu nie dokladalem, piasek stary płukalem a jak było mało to dokladalem z działających zbiorników

poczytaj o dozowaniu wody utlenionej, jest skuteczna i nie ma skutków ubocznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to cyjano. Co by zreszta nie mówić, to dino i cyjano często występują razem.

Co do powodów wystąpienia to jest to piękny przykład sytuacji kiedy do w miarę dojrzałego systemu wrzucamy czysty i martwy piasek. Mamy dodatkową przestrzeń do życia dla mikroorganizmów i w pierwszej kolejności jest zasiedlana przez organizmy najbardziej ekspansywne czyli właśnie dinoflagellata i cyjanobakterie.

@Volf - Zawsze są skutki uboczne. Mniejsze lub większe, pozytywne lub negatywne, ale zawsze jakieś są.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze są skutki uboczne, co do tego nie ma wątpliwości, ale można się bronić właśnie ograniczając wkladanie nowości do działających zbiorników

dawid we Wrocławiu jest kilku" zapaleńców " przyjdą, obejrzą i doradzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.