Skocz do zawartości
Kazool

nowe 150l -mebel??

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 30l zrobiło się ciasne zanim do końca dojrzało. Chciałbym w niedługiej przyszłości zrobić przeprowadzkę na niewielkie akwa- wstępnie 65x45x45 z kominem wew. i sumpem....przy takim litrażu wydaje mi się, że obejdzie się bez stelaży - czy ktoś może potwierdzić? Dodatkowo tutaj zaczynają się przysłowiowe schody - w warszawskich sklepach nie polecają żadnych podwykonawców w zakresie szafek - czy ktoś zna godnego polecenia meblarza na projekt szafki ca 60(70)x50x80 z okolicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio nie będzie ale wydaje mi się że taniej niż stelaż. Ja pod swoją kostkę 63x63x63 zrobiłem szafkę bez stelaża. Dałem blat i boczne ściany z podwójnej płyty, plecy z pojedynczej. Szafka wydaje się pancerna ale jeszcze dodatkowo planuje dodać kątowniki od środka.

Miałem wiele akwariów słodkowodnych w swoim życiu największe 350 litrów. Nigdy nie miałem stelaży i nigdy się nic nie zarwało ale oczywiście trzeba mądrze ocenić "solidność" szafki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 165l stoi na szafce z płyty 18 mm, plecy pełne wpuszczone 3 cm w głąb, na górze blat 3 cm, na dole podwójna płyta i wszystko jest ok, ani drgnie. Wszysto docinałem w Casto. Najdrożej mi wyszły fronty, bo kupowałem gotowe żeby pasowały do innych mebli.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 165l stoi na szafce z płyty 18 mm, plecy pełne wpuszczone 3 cm w głąb, na górze blat 3 cm, na dole podwójna płyta i wszystko jest ok, ani drgnie. Wszysto docinałem w Casto. Najdrożej mi wyszły fronty, bo kupowałem gotowe żeby pasowały do innych mebli.

dziekuję bardzo :)

Zostaje znaleść zaufanego stolarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz jakiś specyficznych kolorów, to może sam zmajstrujesz. Nie jest to jakieś mocno skomplikowane, a trochę grosza zostaje w kieszeni.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 60x50x50 na szafce zrobionej z płyty lakierowanej podwójna płyta na blat i jest ok. Jedyne co mogę doradzić to szafkę zrobić na co najmniej h=85cm + ewentualne nóżki. Ja zrobiłem szafkę h=75cm + nóżki 6cm i jest za mało miejsca.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 60x50x50 na szafce zrobionej z płyty lakierowanej podwójna płyta na blat i jest ok. Jedyne co mogę doradzić to szafkę zrobić na co najmniej h=85cm + ewentualne nóżki. Ja zrobiłem szafkę h=75cm + nóżki 6cm i jest za mało miejsca.

To akurat mam już przećwiczone - sam jestem wysoki, i nie lubię oglądać akwa 'z góry'...dziekuję za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zamowic wykonanie szafki u stolaza. Gora z podwojnej plyty 18, boki tyl wykonac z plyt 18mm oraz srodkowa przegrowa 18mm. Taka konstrukcja spokojnie wytrzyma takie obciazenie

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plany, plany, plany...ostatecznie stanęło na zbiornik 80x45x45(50??) z stelażem aluminiowym 80x45x90 i do tego sump - jeszcze nie zdecydowałem ale pewnie 70x30x40 3-komorowy z dość sporą dolewką. Jeszcze dogrywam szczegóły, ale pewnie w tym tygodniu będę zamawiał. Z sprzętu - światło na początek jakiś chiński LED, odpieniacz - Deltec SC1350 / SC 1351 lub coś podobnego- byleby cichutki, bo akwa w sypialni (może Vertex 130?? nie wiem jak głośno pracuje...). Zastanawiam się tylko czy wysokości zbiornika nie wyciągnąć na 50cm - zawsze to kilka litrów wody więcej, a niewiele kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dopiero szafkę, jeszcze nie zamówiłem akwarium a już żałuje że nie dołożyłem to tu centymetra to tam dwóch. Rób maks ile ci wejdzie, bo teraz to żadna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dopiero szafkę, jeszcze nie zamówiłem akwarium a już żałuje że nie dołożyłem to tu centymetra to tam dwóch. Rób maks ile ci wejdzie, bo teraz to żadna różnica.

zamówienie już w toku...dołożyłem a co :) pora niedługo założyć nowy wątek o kompletowaniu sprzętu... bo zbierze się tego trochę zanim mi złożą stelaż sump i zbiornik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz mozliwosc, to pokombinuj z zwiekszeniem glebokosci. Wysokosc 50 cm bedzie ok, ale 45 glebokosci oznacza, ze skala i korale beda prawie dotykaly szyb.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz mozliwosc, to pokombinuj z zwiekszeniem glebokosci. Wysokosc 50 cm bedzie ok, ale 45 glebokosci oznacza, ze skala i korale beda prawie dotykaly szyb.

Będzie 50cm...jak zobaczyłem projekt na papierze i grzebień 5cm niżej niż krawędź zbiornika, to się nawet chwili nie wahałem - bo przy 45 miałbym w praktyce 40cm wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu rozrozniamy glebokosc od wysokosci. Chodzilo mi o odstep szyby przedniej od tylnej...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu rozrozniamy glebokosc od wysokosci. Chodzilo mi o odstep szyby przedniej od tylnej...

no tak..to mój błąd...akurat w tej płaszczyźnie nie mam zbyt dużej wolności i 45cm musi pozostać...ale od początkowego planu 100-120l z panelem zrobiłem spory skok, bo wstępnie z sumpem wychodzi mi całość 210-215l - minus skała i substrat...coś się tam jednak zmieści, a przy moim ograniczonym doświadczeniu to i potencjalne straty mniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.