Skocz do zawartości
121marcin

co to za zielone coś :)?

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,niedawno miałem plagę dino użyłem chemiclina wszystko zniknęło po miesiącu kolejny raz kolejna duza podmiana i teraz po 2 mesiacach spokoju znowu cos mi sie przypętało

post-15366-0-50990800-1447692517_thumb.jpg

post-15366-0-41404500-1447692532_thumb.jpg

post-15366-0-08328100-1447692554_thumb.jpg

post-15366-0-97397200-1447692582_thumb.jpg

post-15366-0-29102400-1447692620_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dbasz o osmozę? Kiedy zmieniałes filtry, żywicę? Jakie sa wskazania TDS-a?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wasnie doczytałem ze co 6 miesiecy treba zmieniać moja osmoza ma juz rok ,dzisiaj zmieniłem filtry i juz dolaewka pełan nowej wody jutro podmienie nową wodą 10%

tak jak myslalem i potwierdziło sie moje przeypuszczenie ze to przez osmoze

wielkie dzieki za szybka pomoc duże PIWO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
duże PIWO
kiedyś się zgłoszę ;)

Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla porządku. Jeżeli zniknęło po chemicleanie, to pewnie było to cyjano, a nie dino.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

witam ,niedawno miałem plagę dino użyłem chemiclina wszystko zniknęło

Brawo Ty - bo to jest na cyjano a nie dino :p

proponuję doczytać co się wlewa do zbiornika

i zakupić TDS

po roku to możesz mieć już uszkodzoną membranę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, moja membrana ma już trzy lata i na TDS pokazuje 10. Cyjano pokazuje się jak nie przypilnuję żywicy.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale węgiel wymieniasz ? bo najlepszym kilerem membrany jest ... chlor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem raz po roku, ale nie widziałem różnicy, gdzieś wyczytałem, że po wymianie węgla może podnieść się poziom fosforanów i niektórzy nie wymieniają. W moim mieście wody się nie choruje, choruje się chyba tylko przy grubszej konserwacji sieci. Coś mi się odbiło o uszy, że używa się fluoru, ale ja się na tym nie znam. Generalnie woda rekomendowana jest dla przedszkolu do picia z kranu. Jak córce nie szkodzi to membranie też nie zaszkodzi.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeście się uczepili tej wody jak rzep psiego ogona,od 2,5 roku nie używam rodi a okrzemki, dino czy cyjano widziałem tylko na zdjęciach Trzeba ograniczyć ingerencję w akwarium (do niezbędnych ) i przeczekać aż samo przejdzie

albo posłuchać większości i wlać do zbiornika trzy a najlepiej osiem litrów chemii-może pomoże he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że nieraz filtr rodi pokazuje na tds więcej niż 0,1- 0,2. Ja zamiast kupić filtr, kupuje co tydzień wodę demiralizowaną z auchan (5l). Sprawdzałem z moim tatuskiem wodę z butelki z auchan w tej samej temperaturze co wodę bezpośrednio z filtra (membrana i dodatkowo 2 filtry z żywicą) i wskaźnik pokazuje 0,1. Co najlepsze to fakt, że oryginalny, flagowy produkt marki auchan, jest lepszy od konkurencji, której także udostępniają półki. Produkty Konkurencji pokazują na tds w granicach 0,3-0,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wymieniłem raz po roku, ale nie widziałem różnicy, gdzieś wyczytałem, że po wymianie węgla może podnieść się poziom fosforanów i niektórzy nie wymieniają. W moim mieście wody się nie choruje, choruje się chyba tylko przy grubszej konserwacji sieci. Coś mi się odbiło o uszy, że używa się fluoru, ale ja się na tym nie znam. Generalnie woda rekomendowana jest dla przedszkolu do picia z kranu. Jak córce nie szkodzi to membranie też nie zaszkodzi.

Pozdrawiam, Marek.

wolę wydać parę zł co pół roku i mieć pewność - co do fosforanów to prawda

"słaby" węgiel i wzrost pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.