Skocz do zawartości
majestic

Powracające dino

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... UV i panel. Taka mała lampka pewnie będzie zbyt słaba. Bajpas tak ale gdy masz typowy sump.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm... UV i panel. Taka mała lampka pewnie będzie zbyt słaba. Bajpas tak ale gdy masz typowy sump.

Ja będę miał lampę 3w ale tylko taka mogę w tym momencie zamontować. Czy to znaczy ze ona nie spełni swojej roli bo jest zbyt słaba? Czy bedzie wybijała te paskudztwo z wody ale w bardzo spowolnionym tempie? I tak chyba ona szybciej je wybije niż ono urośnie?czy się mylę?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3W to zbyt skromnie. Raczej nic taka moc nie pomoże ale mogę się mylić :) Aby UV dało radę musi być: raz, że moc a dwa nie zbyt szybki przepływ przez taką lampę.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może nie w temacie, ale zapytam... za jakies dwamiesiacę planuje postawić 200l zbiornik, żywa skała, żywy piach i 100% wody z dojrzałego zbiornika, czy moge odrazu przenies życie ? jak to wygląda z taka przeprowadzką ? no i jak przeniose z kałę zarażoną DINO zapaskudzę sobie nowy postawiony zbiornik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa UV nie ma kompletnie wpływu na Dino.

Dino też nie jest częścią ,,dojrzewania'' i nie występuje zawsze ,nawet nie powinno.

Dino można przenieś z koralem ,skałą ,czy wodą z rybami. Najczęściej trafia się w zbiornikach postawionych na suchej,, żywej '' skale.

Na Dino nie ma kompletnie wpływ ilość krzemianów w wodzie sami na hodowli dodajemy krzemiany do wody i tu muszę się z @nanokaczorem niestety zgodzić, gdyby to co piszą tu co niektórzy to mielibyśmy Dino w każdym zbiorniku hodowlanym. Przy prawidłowo założonym zbiorniku i w sposób właściwy prowadzonym (podawanie suplementów,podmiany ,filtracja ,oświetlenie ,cyrkulacja zgodnie z obsadą) wystąpienie Dino jest praktycznie nie możliwe.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampa UV nie ma kompletnie wpływu na Dino.

Dino też nie jest częścią ,,dojrzewania'' i nie występuje zawsze ,nawet nie powinno.

Dino można przenieś z koralem ,skałą ,czy wodą z rybami. Najczęściej trafia się w zbiornikach postawionych na suchej,, żywej '' skale.

Na Dino nie ma kompletnie wpływ ilość krzemianów w wodzie sam na hodowli dodajemy krzemiany do wody i tu muszę się z @nanokaczorem niestety zgodzić, gdyby to co piszą tu co niektórzy to mielibyśmy Dino w każdym zbiorniku hodowlanym. Przy prawidłowo założonym zbiorniku i w sposób właściwy prowadzonym (podawanie suplementów,podmiany ,filtracja ,oświetlenie ,cyrkulacja zgodnie z obsadą) wystąpienie Dino jest praktycznie nie możliwe.

No to jak możesz wytłumacz mi dlaczego ja mam dino i nie chcie odejść? Cyrkulacja jest x30 obsada to 3 małe ryby mało korali sól uboga oświetlenie led 36 W skala jest żywa odgazowana podmiany raz w tygodniu w niedziele robię 6l a co 2-3 tydzień 10 l. Napewno przywlokłem dino z jakimiś szczepkami ( możliwe ) albo powstało od skoku nutrientów po krabie nieboszczyku ale po podawaniu bakterii i pożywki NO3PO4X no3 na poziomie Max 10 ( salifert) po4 0 (tez salifert).

I co powinienem zrobić?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez hex222 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o podmiany wody, podmieniac raz na dwa tygodnie, czy tradycyjnie raz w tygodniu 30% . Poprzedni właściciel po prostu zaniedbał zbiornik,duzo glonów pokonałem, dodałem wiekszą cyrkulację, teraz staram sie tego pozbyc, ale każdy pisze coś innego :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak możesz wytłumacz mi dlaczego ja mam dino i nie chcie odejść? Cyrkulacja jest x30 obsada to 3 małe ryby mało korali sól uboga oświetlenie led 36 W skala jest żywa odgazowana podmiany raz w tygodniu w niedziele robię 6l a co 2-3 tydzień 10 l. Napewno przywlokłem dino z jakimiś szczepkami ( możliwe ) albo powstało od skoku nutrientów po krabie nieboszczyku ale po podawaniu bakterii i pożywki NO3PO4X no3 na poziomie Max 10 ( salifert) po4 0 (tez salifert).

I co powinienem zrobić?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

1.co oznacza uboga sól?

2.co oznacza że skała jest żywa odgazowana ?

3.czemu system tak mało obciążony musi byś wspomagany pożywką ?

4.co ma do tego skorupa kraba, to może być zwykła wylinka.

pokaż zdjęcia więcej będzie można stwierdzić .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jesli chodzi o podmiany wody, podmieniac raz na dwa tygodnie, czy tradycyjnie raz w tygodniu 30% . Poprzedni właściciel po prostu zaniedbał zbiornik,duzo glonów pokonałem, dodałem wiekszą cyrkulację, teraz staram sie tego pozbyc, ale każdy pisze coś innego :baby:

Kiedy czytam posty na temat jakiegoś problemu to po przeczytaniu tych wszystkich opinii jestem głupszy niż przed. Kolega Prospero podzielił się konkretna opinia co pomogło u niego ( mogło pomoc czy nie, dokładnie nam podsunął jak On to zrobił może uda nam się zrobić to w ten sam sposóB).

Posty w stylu to na pewno nic nie da a to tym bardziej wprowadzają tylko zament i nic nie wnoszą. Poszukując pomocy u doświadczonych kolegów każdy świeżak oczekuje chyba sprawdzonych metod lepszy gorszych ale takich które zadziałały albo przy zbiegu kilku metod pomogły zwalczyć dana plagę bo to naprowadza na jakiś szlak i każdy wybiera jaka droga pójdzie i której metody spróbuje jako pierwszej/ ostatniej.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to dozowanie bakterii , u mnie dino 6 miesięcy temu załatwiło Biogro.Obecnie stosuję metodę probiotyczną z Af korale zadowolone,brak jakichkolwiek plag. Uv miałem 36w , nic to nie dało , zabija wszystkie bakterie pożyteczne też.

Może dino jest niemożlwe przy prawidłowo prowadzonym zbiorniku,ale przy pierwszej solance to chyba 99%.Podstawowy błąd to za szybko wprowadzone życie. Życzę cierpliwości

Edytowane przez tomasz19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.co oznacza uboga sól?

2.co oznacza że skała jest żywa odgazowana ?

3.czemu system tak mało obciążony musi byś wspomagany pożywką ?

4.co ma do tego skorupa kraba, to może być zwykła wylinka.

pokaż zdjęcia więcej będzie można stwierdzić .

1 sól IO

2 odgazowana znaczy ze nie proso z frachtu ani sucha cześć z acropory cześć z ER

3 system mało obciążony bo i akwarium małe łatwo przeciążyć ( a odpieniacz kompakt Tunzee wewnętrzny filtracja to Kaskada )

4 skorupa to nie wylinka bo karab znikął i nie ma go w akwarium zawsze był na skałach i filtrował wodę.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o stosowaniu wody utlenionej 3% czy to pomaga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV pomoże na Dino gdy ono samo jest już nawet w toni a więc mamy odczynienia z dużą plagą i bez UV będzie ciężko cokolwiek zdziałać. Dopiero takie działanie znacznym stopniu ograniczy ten syf. Po kuracji należy jak najszybciej przystąpić do odbudowy populacji bakterii, które też dostały po tyłku przez właśnie UV. Warto wtedy zapodać dużą dawkę uderzeniową BioGro 123 lub innych bakterii.

Samo UV nie pomoże na niewielkie skupiska Dino w samym baniaku np. na skale czy piasku. Dino czy Cyjano nie są standardem przy dojrzewaniu tak samo jak nie jest nim GHA ale jednak czasami się zdarza z różnych powodów. Sól, woda, inne zanieczyszczenia (np. niewiadomego pochodzenia prochy) czy też sama skała albo nieumiejętne operowanie magicznymi buteleczkami niezależnie od producenta.

Przyczyn może być setki.

Słyszałem o stosowaniu wody utlenionej 3% czy to pomaga ?

Można ale nadtlenek wodoru też zabije to co dobre więc nie warto.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem o stosowaniu wody utlenionej 3% czy to pomaga ?

Wydaje mi się (po lekturze forum) ze lepsza juz lampa UV bo woda utleniona ma bezpośredni wpływ na skale i całe pozostale życie ( mogą padać krewetki ślimaki itp ) tak jak po działaniu środka DinoX. Nie uzywałem ale w sklepie mi odradzano.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Słyszałem o stosowaniu wody utlenionej 3% czy to pomaga ?

Wydaje mi się (po lekturze forum) ze lepsza juz lampa UV bo woda utleniona ma bezpośredni wpływ na skale i całe pozostale życie ( mogą padać krewetki ślimaki itp ) tak jak po działaniu środka DinoX. Nie uzywałem ale w sklepie mi odradzano.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DinoX też nie jest taki straszny gdy się go używa z głową tyle, że raczej wszelkiego rodzaju wężowidła mogą nie chcieć pozostać przy życiu. Reszta powinna dać radę ale ja bym pozostawił ten środek na koniec i zastosował jako ostateczność. Wbrew pozorom działa także na Bryopsis ale trzeba dłużej go stosować.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem BioGro 123, zrobić podmianie i wlać, czy wlać odrazu? Jak to się stosuje? mam zbiornik w obiegu 49l ile tego wlać ml?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawka startowa to 120 ml na 750 l a wiec 120/750= 0,16ml/l u Ciebie 0,16 x 49l = Twoja dawka to jest pierwsza dawka kolejne to 40 ml na 750 l podziel to tak jak ja iwyjdzie. Dawki np 3 ml to w rozumienie każdego z preparatów lejemy równo każdego.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BioGro się leje 40ml na.... 750L :) więc musisz sobie podzielić. Leje się raz w tygodniu. Przedawkowanie nie jest szkodliwe a przy rozchwianym zbiorniku warto wlać więcej. Aha, dobrze jest kupić takie buteleczki (dwie pojemności) aby jednak zużyć je w przeciągu pół roku od pierwszego otwarcia. Można też chomikować je w lodówce. Jak masz odpieniacz to wyłącz go na kilka godzin (do 24h max) to samo z UV. Wyłącz.

"Uderzeniowa" dawka bakterii Biogro 2 i 3 pomaga w zwalczaniu takich plag jak cyano czy dino.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić. Z podmianą też się tam czegoś zawsze pozbędziesz ale tej kij ma dwa końce bo równie dobrze możesz podkarmić Dino. W każdym razie bakterie to podstawa i tutaj dużo pomogą niezależnie od podmiany.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wlewalem inne bakterie, nie będzie to teraz jakoś kolidowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens zaciemninenia zbiornika na dobe ? Wolalbym dluzej nie stresowac korali, a zawsze po nocy dino baardzo jest zredukowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia powiem ze na dobę to dużo nie daje bo jeszcze tego samego dnia wyjdzie ja trzymałem 4 dni i miałem 3 dni spokoju i powrotem dziadostwo wróciło :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.