Skocz do zawartości
Ludek

Czerwona rozgwiazda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od paru dni mam czerwona rozgwiazdę, czytałem że ciężko je utrzymać, ale spróbuję. Mam pytanie, rozgwiazda od momentu włożenia do baniaka przemieściła się, może o 3 cm od 4 dni, po przewróceniu na grzbiet "wstała" choć zajeło jej to z 5 min.Takie zachowanie jest normalne ?

post-26108-0-14509700-1447944188_thumb.jpg

post-26108-0-57367000-1447944195_thumb.jpg

post-26108-0-96933700-1447944203_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zwirku chyba cyjano? Podobno rozgwiazdy nie bardz o to tolerują.

mobilnie

Cyjano i dino :/ wywaliło po przeprowadzce, ale walka zaczęta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz się, że na tym żwirek może mieć zbyt ostre krawędzie na rozgwiazdy?

W sklepie mowiłem, powiedzieli że może być, może to jest powód, że siedzi w miejscu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu, ścianki poszczególnych ziarenek są dla niej zbyt ostre, a może to być też wina dino i cyjano, ciężko mi powiedzieć. Wiem tylko, że rozgwiazdy są bardzo delikatnymi stworzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką samą i nie jest bardzo ruchliwa potrafi wejść na szybę i siedzieć w jednym miejscu bardzo długo , piaskowa w porównaniu do niej to petarda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wygladzie nie widać zadnych oznak, że jej zle -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest rozgwiazda piaskowa, także powinna raczej siedzieć na skale. Jak duże jest to akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja czerwona czasami siedzi w jednym miejscu dośc długo, a teraz np. od dwóch dni robi okrążenia po całym akwarium. Nie jest powiedziane , że siedzi tylko na skale, zasuwa również po piasku i szybach!


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest rozgwiazda piaskowa, także powinna raczej siedzieć na skale. Jak duże jest to akwarium?

Tylko 49L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 49L

Szczerze mówiąc jej przyszłość nie wygląda kolorowo, póki jeszcze jest w dobrej kondycji, spróbuj w sklepie wymienić ją na inne życie lub chociaż na piaskową, która ma większe szanse na przeżycie w takim małym akwarium. Choć nie zalecałbym w ogóle rozgwiazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty, w sklepie cieszą się że ją sprzedali. Nie wiem czy obecnie coś się zmieniło, ale jeszcze przed wakacjami

jak szukałem informacji o przeżywalności kolorowych rozgwiazd, nie wyglądało to kolorowo :(


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 49 litrach nie ma szans na przeżycie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałeś w sklepie jaki masz litraż? Próbowałem z niebieską w 500l, która to podobno jest łatwiejsza w utrzymaniu i skończyło się zgonem. Podobno najlepiej próbować z małym okazem. Moja była wielkości dłoni. Kurde ale do 49 litrów to trochę przegięcie takiego zwierza ładować. Piękne są i jeszcze kiedyś może spróbuje


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to specjaliści pokarmowi w żadnym akwarium nie przeżyją dłużej niż pół roku


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz nie przesadzaj są osoby co mają je dłużej ale czy są z nami nadal...?


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod tematem ale ciut z innej beczki pytanie - czy można trzymać w jednym akwarium dwie piaskowe rozgwiazdy lub piaskową i linckie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod tematem ale ciut z innej beczki pytanie - czy można trzymać w jednym akwarium dwie piaskowe rozgwiazdy lub piaskową i linckie?

pewnie że można


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem w sklepie, że akwarystyka słodkiej wody interesuję się odkąd pamiętam były paletki, skalary altumy i inne cuda, ale z morszczyzną dopiero zaczynam, dlatego 49l, tak jak przedmówca napisał " w sklepie cieszysli sie że sprzedali za 80zl " to nie są miłośnicy zwierząt, tylko HANDLARZE !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie piaskowe około dwóch lat i ładnie śmigają, czasem nawet się gwałcą tzn. jedna siedzi na drugiej


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedna jezdzila na drugiej chyba z tydzien. Ktos tu napisal, ze po takim siedzeniu, ta na dole padnie. Wystraszylem sie i jedna oddalem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś przywiozłem tą z Chorwacji, żyła u mnie 2lata

e0703cdaca70978dmed.jpg


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.