Skocz do zawartości
TMK

Gwiazdka pod diodę plusy i minusy?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam na szybko zrobić doświetlanie czyli szeregowo polutować Które to są pola plus a które minus? bo jest sześć pól, a tylko jeden malutki minusik i jeden plusik (zaznaczone strzałkami)

5 chyba minus, a inne?

post-6574-0-66767200-1448134452_thumb.jpg


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawka ma napylone pola przewodzące. Ale i tak jest galwanicznie izolowana od radiatora. Więc montaż nie ma większego znaczenia. Ważne żeby wszystkie zamontować tak samo.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co znaczy tak samo? Obojetnie czy szeregowo czy równolegle? Fizykę miałam dekady temu, ale nie wydaje mi się


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jak w jednej płytce 1, 2, 3 przyjmiesz jako plusy to w pozostałych też tak przyjmij. Poza tym wydaje mi się, że właśnie 1, 2 i 3 to plusy, a 4, 5 i 6 to minusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juź nic NIE ROZUMIEM :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Jak to mam przyjąć, że coś jest plusem lub minusem? a jak zrobię złe założenie i połaczę plus z plusem? no chyba,ze działa to jakos na fale mózgowe i jak założę że cośs jest plusem to się zmieni na plus?

Proszę łopatologicznie. bo plus i minus potrafię rozpoznać na baterii paluszku


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1, 2 i 3 to plusy, a 4, 5 i 6 to minusy

Dzięki.

Miernika nie mam i nie umiem się posługiwać


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że baza pod diodę nie jest istotna. Ważne jest jak połaczysz same diody. Jak szeregowo to zawsze anoda do katody czy jak kto woli plus do minusa itd. Jak równolegle to razem anody i razem katody. A gwiazdka jest tylko elementem montażowym i można je dowolnie zamontować. Ja ich w ogóle nie stosuje bo dla mnie to kolejny element stratny. Zawsze kleje diody bezpośrednio do radiatora.

https://www.google.pl/search?q=diody+led+3w&biw=1536&bih=731&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjQ2qzpqaLJAhVLnnIKHaGvCBYQsAQIKw#imgrc=oKt1Sf8nqJWDUM%3A

Edytowane przez Grzegorz T (wyświetl historię edycji)

600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest plus a gdzie minus nie zależy od płytki a od sposoby przylutowania do niej diody. Dioda ma plus i minus a płytka ma zwyczajnie 3 pola połączone ze sobą *1,2,3 i 3 pola połączone ze sobą 4,5,6 i to od ułożenia diody zależy gdzie będzie plus a gdzie minus. Jeśli masz diody przylutowane to jest najprawdopodobniej tak jak pisze bartek jeśli sama lutujesz diody do płytek to zależy gdzie przylutujesz nóżkę od plusa a gdzie nóżkę od minusa diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, zrozumiałam moje problemy ze zrozumieniem :)

Mam kupione diody z płytką, i o ile czerwona ma oznaczenia plus i minus przy każdym polu, to biała właśnie jak na fotce.

Jeszcze raz dziekuję wszystkim


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.