Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wystartowales zeo wkładając 1 litr kamieni i później po jakimś czasie dopiero wlozyles sps? Jak dawno wlozyles te korale i od kiedy schodzi ta tkanka?


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2 tyg schodzi tkanka ,start baniaka był odrazu na zeo z dawką udeżeniową sps trafiły po tym jak no3 mi spadlo było kolo 100 na starcie


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ile tyg temu wlozyles sps:) ?


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka może być przyczyna utraty tkanki w twoim przypadku.... może to być RTN lub STN na przykład i wtedy wszystkie te dywagacje są na nic... Wiem natomiast że to akwa jest puste. Jeśli nadal wygląda tak jak na tych paru fotkach w pierwszych twoich postach. Wg mnie dales za duzo wkladu na start. Nawet w przewodniku do zeo wyraznie zalecaja 60% kamieni na start. Wg mnie przedobrzyles... to samo z weglem. Poza tym te kilka ''łatwych'' korali przy tak bogatej soli to wcale nie wymaga karmienia moim zdaniem. Zwlaszcza ze sporo karmisz ryby. 9-cio miesieczne swietlowki wymagaja juz wymiany.... to nie oznacza oczywiscie ze sa przyczyna utraty tkanki. Reasumujac mala obsada koralowcow nie wymaga pelnego full zeo, szczegolnie na starcie. Jesli korale nie pochodzily z naprawde czystego zbiornika... tzn jesli ich tkanka byla brazowa to utrata tej tkanki moze byc reakcja na zbyt mocne oddzialywanie kamieni zeo (bo jest ich za duzo...do tej obsady).


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli najlepszym rozwiazaniem bedzie dokupic korali odczekac i zaczać normalnie karmic?


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że wlozyles od razu korale z innych systemów prawdopodobnie nie prowadzonych na zeo - stąd było moje pytanie bez odpowiedzi mianowicie kiedy te spsy w akwarium umiesciles? Tak jak kolega wyżej napisał w poradniku wyraźnie ostrzegają przed gwałtownym wprowadzeniem zeo czego skutkiem jest właśnie utrata tkanki.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie.

Po pierwsze:

Kolega nie ma 0 N i P. Wzmacniać koralowce można nawet z taką ilością tylko glony wyskoczą. Na priv wyślę jak ,,piwo" Korallen zuchtowe zrobić. To jest jedyna ,,mieszanka" KZ której przedawkować nie da się.

Po drugie:

Ca i mg za wysokie. Słabe korale tego nie wykorzystają więc pomalutku możesz pomóc je zbijać robiąc podmianki na RS niebieskiej. Na zeovit.com dobre opinie zbiera to taki tańszy zamiennik Fauna Marine.

Po trzecie:

Kwestia potasu. Pisałeś że czerwona monti blada. Potas napewno niski. Jak przyjdzie test zmierz dokładnie i możesz zacząć podbijać domowym preparatem na potas. Szkoda kasy na K balance strong za 300zł a KZ Kbalance normalny nie jest do podbijania. Trzeba też się zastanowić jakiego odpieniacza używasz. Może masz za duży? Jednak skok K w dół na początku to norma.

Kolejna sprawa

Koledzy nie gadajcie bzdur że 60% trzeba stosować. Ta informacja jest stara pochodzi ze starego manuala i odnosi się do startu na działających systemach. Kolega startował na 14 dniowym.

Po co kupować nowe korale na śmierć? Jak mówiłem najpierw ,,piwem" zatrzymaj obecne bielenie. Pózniej dokup szczepki i inne preparaty PX CV itp.

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez SPS (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pco mierzyc skoro znam wniki ?


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem podales 1500 i 500 myslalem ze te pytajniki oznaczaja ze nie wiadomo ile


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiaadomo ile ale nie wiadomo czemu tak wysoko


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zadziwiające porady można odnaleźć w tym temacie.

Kolega nie zna poziomu potasu a mimo to obstawia, że problemem zdychających korali jest niski potas bo montipora blada?

To są najprostsze koralowce, które przeżyją wszystko i należy zająć się podstawowymi parametrami wody w akwarium a nie dywagować nad tematem potasu.

Na obsadę koralowców, którą masz sól podawana w podmianach powinna wystarczyć aby utrzymać potas na właściwym poziomie.

Za jasne kolory mogą być również od nadmiaru światła a w przypadku Twojej lampy to niemożliwe.

Powodów dla których coś mogło nie pójść jak trzeba jest naprawdę dużo ale to nie oznacza, że trzeba zaraz robić czary mary.

Nie znam matody którą prowadzisz akwarium aby doradzać jej zakresie ale myślę, że obsada którą aktualnie posiadasz nie wymaga dodawania żadnych dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw podaj właściwy poziom zasolenia bo sg to przypuszczam że jest specific gavity i jeżeli używasz tej wartości to 1,024 to stanowczo za mało dla sps 1,026 to jest wartość właściwa.

Dokładnie też potwierdzam to co napisała Debora ,ta obsada która masz w zbiorniku nie wymaga kompletnie żadnych czarów tylko w miarę właściwe parametry wody .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające porady można odnaleźć w tym temacie.

Kolega nie zna poziomu potasu a mimo to obstawia, że problemem zdychających korali jest niski potas bo montipora blada?

To są najprostsze koralowce, które przeżyją wszystko i należy zająć się podstawowymi parametrami wody w akwarium a nie dywagować nad tematem potasu.

Na obsadę koralowców, którą masz sól podawana w podmianach powinna wystarczyć aby utrzymać potas na właściwym poziomie.

Za jasne kolory mogą być również od nadmiaru światła a w przypadku Twojej lampy to niemożliwe.

Powodów dla których coś mogło nie pójść jak trzeba jest naprawdę dużo ale to nie oznacza, że trzeba zaraz robić czary mary.

Nie znam matody którą prowadzisz akwarium aby doradzać jej zakresie ale myślę, że obsada którą aktualnie posiadasz nie wymaga dodawania żadnych dodatków.

Wiem że seriatopory nic nie wykończy, jednak traci tkankę. Dlatego zaproponowałem sterydy żeby wzmocnić i mieć czas na znalezienie przyczyny.

Kolejna sprawa po starcie na suchej która oddaje syf kamienie wyciągną potas a w zasadzie nie kamienie tylko skimmer. Pohl mówi że sam zeolit nic nie wyciąga to tylko bakterie więc trzeba go podnieść.

Monti talerzowe są świetnymi bioindykatorami pozimu K. Jak bledną często jest to spowodowane niedoborem tego metalu. To tylko potwierdza tezę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie dzis zmierze potas jeśli bedzie ok bedziemy szukać innej przyczyny.. napewno mg i ca za wysoko


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałem pomiar jednak mimo umówienia się kolega nie dotarl..


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc tak nie dotarłem musiałem na kilka dni opuścic dom niestety wszystkie sps padły badz były w taki stanie że nadawały sie w kosz .. po powrocie musiałem wymienić cyrkulacje jebao a bynajmniej starsze wersje wp t szajs jak dla mnie padły mi juz 2 zostały wymienione na 3x6095 zamowiłem soł af reef zaczynam z wyprostowaniem parametrow


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy z wczoraj

sg 1026

m 1700

ca 500

kh 7,7

no3 2

po4 0,00

mam problem z okrzemkami cały czas wsadziłem 2 opakowania sery , np leje wode mam 000 na tds wsadzam grzalke pompe do mieszania soli ,i tds pokazuje 0,01 chyba cos nie tak jest.. czy to moze byc przyczyna stałych nalotow?

dzis robie 2 podmiane na soli AF reef , chce zjechac z mg i ca zanim wsadze korale.


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co pisac w temacie bo akwarium wygląda jak fish only ... chciałem celować w latwe sps ale jakos mi nie idzie co wsadze to pada po kilku dniach

e41f52e784e9c3f1med.jpg

3f3e9cfc7336972amed.jpg

jak widac2 probleem jest metna woda i brazowyy nalot i gluty na piachu i szybach ... si 0 w akwa jak i dolewce

Edytowane przez Insider (wyświetl historię edycji)

400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium bynajniej w tej postaci to dla mnie porazka co wsadze sps pada z no3 schodze powoli obecnie 10-25ppm


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik dalej na ZeoVit ? ... nie możliwe że po 4 miesiącach dalej nie działa.

Napisz jeszcze raz ... co ile lejesz, co masz w sump'ie, jaka sól itd.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zeo odpusciłem w sumpie mam wegiel ,odpieniacz dsb+ głony dsb ma ponad miesiac nic nie leje do baniaka jedyne co 4 ml dzien ocet

, podmiany jade na bt badz af reef podmieniam 40-50l wody

Edytowane przez Insider (wyświetl historię edycji)

400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, na DSB to się nie znam nie będę więc się wymądrzał.

Odpuściłbym sól BlueTreasure (AF Reef jest w miarę OK)

Ocet jakoś mi tu nie pasuje pewnie dlatego, że jestem daleki od takich metod :smiling: i chyba zapomniałeś napisać że lejesz bakterie ?

Edytowane przez J@cekWro (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.