Skocz do zawartości
dawid_jg

Odwrocona osmoza. RoDi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do sprzedania filtr odwroconej osmozy. Prefiltry wymieniane okolo 2 miesiecy temu. Zywica wymieniana miesiac temu. Cena jaka mnie interesuje to 120zl. W gratisie miernik TDS.

post-25043-0-17209100-1448557924_thumb.jpg

post-25043-0-28079900-1448557958_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membrana ma okolo 3 miesiecy. Nie wiem jaki jest po niej odczyt. Nie sprawdzalem. Odczyt robilem tylko odrazu po di.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i oczywiście masz rachunki żeby to udowodnić ?

a skoro nie sprawdzałeś po membranie to dzięki, ale sobie daruję (każdy sprawdza czy mu membrana nie "puszcza bokiem" )

nowy taki zestaw na portalu aukcyjnym kosztuje od 140zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy taki zestaw na portalu aukcyjnym kosztuje od 140zł

Jak Ci nie pasuje cena to sobie kup na portalu aukcyjnym za 140 i się pochwal.....


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma inną puszkę na DI (droższą) i dorzuca TDS - ale jeśli znalazłeś sobie taki zestawik (który i tak można kupić taniej) to sobie go kup i się ciesz a nie zaśmiecasz mu wątek- sprzedaje za tyle ile uważa i nic Ci do tego

Edytowane przez golob1210 (wyświetl historię edycji)

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. jak CI nie pasuje kolego to kupuj w innym miejscu i nie zasmiecaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sercem RO jest membrana (jednocześnie jest najdroższa) o której NIC nie wiem (kolega nawet nie napisał co to za membrana - odczytu TDS nie podał)

kupił by ktoś używany filtr oszczędzając 20 czy 40zł żeby się okazało że do wymiany jest "to i tamto" czyli dokładasz jeszcze stówkę lub więcej ?

- oczywiście że tak - przecież TDS jest w gratisie

no nic - powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcesz, nie kupuj! Jak bede chcial to wystawie nawet za 1000zl. A Tobie nic do tego jesli nie jestes zainteresowany kupnem!

A tak zeby Ci przyblizyc wartosc tego co sprzedaje to samo DI z mojego zestawu kosztuje 85zl ! http://allegro.pl/kompletny-filtr-di-demineralizujacy-aquatec-i5151079246.html Wiec na przyszlosc zorientuj sie w cenach, a nie wrzucasz jako przyklad jakies najtansze scierwa. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Byłem zainteresowany - ale mnie skutecznie zniechęciłeś tym że nie chciało Ci się sprawdzić ile TDS pokaże po membranie

wystaw za ile chcesz - nikt Ci nie zabrania

ps.

a to że akurat kupiłeś "puszkę z żywicą" za ponad 80zł to nie znaczy że jest tyle warta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia - pisząc w tym dziale nie podbijasz sobie postów więc daruj sobie te swoje "rady"

Co do filtra to uważam, że jakbyś normalnie zapytał sprzedawcę to zapewne zmierzyłby wodę TDS-em po membranie i podałby wynik. Ale, z tego co zdążyłem zauważyć po postach jakie piszesz, w Twoim stylu jest naskakiwanie bez powodu na ludzi więc tutaj masz szerokie pole do popisu. Na mnie też naskocz - lubię to:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rafał .. przeczytaj moje pierwsze pytanie - jeżeli uznałeś je za "naskoczenie" to gratulacje

gdybym ja sprzedawał to nie pisałbym "nie wiem" tylko poszedł sprawdzić

pokaż mi też kogoś z TDSem kto nie zmierzył ile ma po membranie, zwłaszcza że ponoć ją niedawno wymienił (dlaczego ?) .. i potem wymieniał kolejno wszystko co się dało ... a skoro teraz chce sprzedać to może oznaczać że coś jest nie tak z tym filtrem - np. membrana zatkana węglem , pęknięty zasobnik itd.

jakoś nie widzę nigdzie zapewnienia że filtr jest sprawny w 100%

poza tym znów jakoś nie podoba Ci się moja ilość postów - co zazdrość spać nie daje ? (naskoczyłem skoro lubisz)

a teraz żegnam

(sory za offtopa)

ps. i proponuję ewent. nabywcy wynegocjowanie opcji zwrotu w razie np. cieknących uszczelek czy innych "niespodzianek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał .. przeczytaj moje pierwsze pytanie - jeżeli uznałeś je za "naskoczenie" to gratulacje

gdybym ja sprzedawał to nie pisałbym "nie wiem" tylko poszedł sprawdzić

pokaż mi też kogoś z TDSem kto nie zmierzył ile ma po membranie, zwłaszcza że ponoć ją niedawno wymienił (dlaczego ?) .. i potem wymieniał kolejno wszystko co się dało ... a skoro teraz chce sprzedać to może oznaczać że coś jest nie tak z tym filtrem - np. membrana zatkana węglem , pęknięty zasobnik itd.

jakoś nie widzę nigdzie zapewnienia że filtr jest sprawny w 100%

poza tym znów jakoś nie podoba Ci się moja ilość postów - co zazdrość spać nie daje ? (naskoczyłem skoro lubisz)

a teraz żegnam

(sory za offtopa)

ps. i proponuję ewent. nabywcy wynegocjowanie opcji zwrotu w razie np. cieknących uszczelek czy innych "niespodzianek"

pewnie wymienił, bo miała z półtora roku i nie mógł zejść do 000 więc po kolei zaczął wymieniać poszczególne elementy. Zresztą w tej kwestii niech się sam wypowie.

Uważam też, że zdecydowana większość osób, które sprzedają sprzęt przez forum to ludzie uczciwi, którym raczej zależy na pozbyciu się zalegającego sprzętu, niż jakimś wielkim zarobku bądź próbie wciśnięcia uszkodzonych rzeczy (uszkodzone też sprzedają ale o tym uczciwie piszą).

Silvia - więcej optymizmu i zaufania do ludzi :) Darowałbyś sobie te uwagi o tym, żeby nabywca zabezpieczył się co do zwrotu. Jak rozumiem sugerujesz, że sprzęt jest uszkodzony.

I jaką zazdrość masz na myśli - walisz po kilkadziesiąt postów dziennie, z czego zdecydowana większość nie wnosi nic do tematów, w których się udzielasz. Raczej użyłbym innego słowa, żeby określić Twoje udzielanie się tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No właśnie niech się "wypowie" - znaczy zrobi porządny opis - ale przy zakładaniu tematu a nie po "kilku pociągnięciach za język"

zauważ że zaglądają tu też ludzie którzy nie mają bladego pojęcia na co zwrócić uwagę przy zakupie

a przynajmniej dla mnie napisane że "ma 3 mieś" (zwłaszcza przy membranie) to NIC nie wyjaśnia

nie znamy ani producenta ani typu membrany czy to np. 50 czy 75GPD i ile wody już przerobiła żywica (a może duuuużo w miesiąc - nieprawdaż ? a skoro nie wiadomo ile pokazuje TDS po membranie to może być już ... no właśnie)

słowem opis jest (delikatnie mówiąc) .. niekompletny

a od takich zazwyczaj trzymam się z daleka - tu zapytałem jak widać ... niepotrzebnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem zainteresowany proszę podać wreście ten wynik TDS skoro masz go Pan pod nosem,bo w ciemno nie kupuje kota w worku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze Silvia ma zdecydowana racje. Sam sie poczatkowo zainteresowalem ale skutecznie mnie ta polemika zniechecila. Bo jak Rafael31 slusznie zauwazasz to foru istnieje po to by sobie pomagac i ufac. Jednak takie maslo maslane to nic nie tlumaczy a juz na pewno nie pomaga w zakupie. Wiadomo ze mogl sobie dac cene i 1000zl ale chyba nie o to tu chodzi. Jesli chce zarabiac i doic to od tego sa inne portale handlowe. A tu oprocz laikow sa tez osoby kumate i taka sciema jak to ze "nie wiem nie ma to znaczenia" to sorry ale troche przegiecie.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lapsiak84 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.